škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vosmer Araçları Böyle Mi Yıkıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Biliyorsunuz vw marka bir araç satın almak için hem paranız hem de vaktiniz olması gerekiyor. Bu premium (!) araçları alabilmek için en az 3 ay sıra bekleniyor. Peki vosmer, yolu dört gözle beklenen araçları böyle yıkıyor olabilir mi?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde VW de araç teslim konusunda herkes çok memnun.%99 çiziksiz veriyorlar diye duyuyorum hep.Hatta bazı uygulama yapan tanıdıklarım kil bile uygulamıyorlar boya çizilmesin diye:)

Ha servise gelen araçları böyle yıkayıp veriyorlardır belki.

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır alınan araç ,doğru fotoğraf yöntemi ile çekilirse akıbeti ortaya çıkabilir.Kimse led ışıkla kılcal testi yapmıyordur sanırım :)

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Resmi yanlış yorumladık olsa gerek. Sanırım makinayı bahçenin peyzajı için koymuşlar. :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şans ya bugün denk geldi.Bizim komşu Ankara'da dizel jetta olmadığı için tüm bayileri aramış İstanbul'da bulmuş bir tane 1.6 TDI Comfort.Sabah geldi araç geçici plakayla.

Tabi site sakinleri toplandı hemen:D İnceledik aracı ben özellikle boyasına baktım 0 çizik.Üstünde de gece yağmur yağdığı için boncuk boncuk.Ama yüzeyde wax olduğu belli ip gibi dizilmişti boncuklar.Dedim boya koruma felan var mı?Adam daha 24 saat olmadı teslim alalı dedi:)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün kendi gözlerimle gördüm spy foto çekemedim.Vosmerin alsancakta showroom dan ayrı garajı var.Sıfır araçları fırça ile yıkıyorlardı içim gitti.

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğrafını yüklediğim yer izmir vosmerin garajı. yaşar üniversitesi alsancak kampüsünün yanındaki yer. garajın sol bitişiği de yine vosmer'in porsche showroomu. kadraja girmemiş ama aşağıda iki tane de panamera vardı.
yağmurlu olmasa işi gücü bırakıp bekleyecektim ne zaman kullanacaklar diye=)
neyse, konu trollük olsun diye açılmadı. gerçekten o makinenin orada işi ne merak ediyorum..

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baduruk;360516
fotoğrafını yüklediğim yer izmir vosmerin garajı. yaşar üniversitesi alsancak kampüsünün yanındaki yer. garajın sol bitişiği de yine vosmer'in porsche showroomu. kadraja girmemiş ama aşağıda iki tane de panamera vardı.
yağmurlu olmasa işi gücü bırakıp bekleyecektim ne zaman kullanacaklar diye=)
neyse, konu trollük olsun diye açılmadı. gerçekten o makinenin orada işi ne merak ediyorum..

Bahadır ben yurtdışı zannettim fotoyu:++: Yolum düştüğünde bende pusuya yatarım :)

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cem ben pusuya yatılacak yeri tespit ettim. dışardan görünmüyor. yaşar üniversitesindeki sınıfların birinden izleniyor :++:

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çoğu marka da eline alıp fırça ile dalıyorlar özellikle bakıma geldiyse artı bakım masrafına yıkama parası koyuyorlar.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben nedenini söleyim o makinanın. Ben aracımı sıfır aldığımda da servisten bakımdan aldığımda da 1 tane çizik görmedim, detailing inide, yıkamasını da kendi yaptığım araçtır bırakın fırçayı abuk subuk bir bez bile değmedi bugüne kadar. Fotolarını bilenler bilir.

Genelde servisler şirket araçlarını ve kiralanan araçları bu şekilde yıkıyorlar. Çünkü çok sayıda kiralık ve şirket aracı var bunları teslim etmeleri gereken süre kısıtlı ve servis kuralı gereği temiz teslim etmeleri gerekiyor. O yüzden makinalı yıkamada yıkanıyor araçlar.

Normal müşteri aracı ise normal yıkama yapılarak yıkanıyor. (Fırça vs yok).

Cem aracımın kondisyonunu da neresinde ne çiziğide var yok biliyor inanmyan sorabilir.

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;360565

Genelde servisler şirket araçlarını ve kiralanan araçları bu şekilde yıkıyorlar. Çünkü çok sayıda kiralık ve şirket aracı var bunları teslim etmeleri gereken süre kısıtlı ve servis kuralı gereği temiz teslim etmeleri gerekiyor. O yüzden makinalı yıkamada yıkanıyor araçlar.

Normal müşteri aracı ise normal yıkama yapılarak yıkanıyor. (Fırça vs yok).

İş ahlakı bakımından doğru değil. Bütün araçlara aynı muameleyi yapmaları gerek. Satarken aynı paraya satıyorlar.

Ayrıca müşterinin normali anormali olmaz, müşteri müşteridir. Öteki şirket aracı diye bu muameleyi görmek zorunda değil. Öte yandan ben nereden bileyim aracımı bıraktığımda ona da şirket aracı muamelesi yapılmayacağını. Yakıştıramadım böyle bir markanın servisine.