škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Samsung maldives inverter klima

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar .

Arkadaşlar 23 m2 bir odaya 12 lik inverter bir klima alacağız özellikle kışın ısıtma için kullanacağız.

Aranızda samsung maldives serisi inverter kullanan var mı nasıl klimadır fiyatı 1600 tl civarı tavsiye edermisiniz ?

Birde klima kışın sürekli kullanılacak günlük en az 10-12 saat çalışır eğer aramızda bu marka ve model klima kullananlar varsa elektirik tüketimi ve ısıtma performansı hakkında bilgi verirse sevinirim .

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aramızda yardım edebilecek olan yok mu ?

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yazın ve kışın Daikin Inverter klima kullanıyoruz.3 odanın ve koridorun soğutmasını ve ısıtmasını yapıyor.17k btu.Kışın günde 12-15 saat çalıştırıyoruz.Eve gelen maksimum fatura 150-160 civarı oldu.2 ya da 3 yıl önce 3 bin liraya almıştık yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Bizde Daikin kullanıyoruz 17 yada 19 btu.. Sürekli çalışmaka bize de gelen fatura 200 civarlarında oluyor.. Memnunuz tavsiye ederim.

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sirius;361271
Yazın ve kışın Daikin Inverter klima kullanıyoruz.3 odanın ve koridorun soğutmasını ve ısıtmasını yapıyor.17k btu.Kışın günde 12-15 saat çalıştırıyoruz.Eve gelen maksimum fatura 150-160 civarı oldu.2 ya da 3 yıl önce 3 bin liraya almıştık yanlış hatırlamıyorsam.

Can bey öncelikle teşekkürler .

Daikin klimaların en iyilerinden fakat benim bütçemi aşıyor bütçem 1700 tl samsung maldivesin 12000 lik olanı dikkatimi çekti fakat çevremde hiç kullanan olmadığı için sizlere sorma ihtiyacı duydum. Adana çok soğuk bir yer değil ondan orta seviye bir klima yetecektir evimizde 4 adet beko normal klima var soğutma olarak çok güzeller fakat ısıtmada verim alamıyoruz . İnverterler hem ısıtma konusunda hem sarfiyat konusunda iyi dediler en uygun olanıda samsung gerçi beko , vestel gibi markalar daha uygun ama bir daha beko klima heralde almayız 4 kliamnın 1i iyi olsa diğerlerinde hata var dicem ama 4 klimanın 4 ü aynı .

Samsung maldives kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim .

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Ben arastirdim daikin ve toshiba iyi ama pahalı olduğundan.en iyiler siralamasinda ilk üçe giren mitsubishi ye karar verdim ve 3yıldır yaz kış kullanıyorum kışın 30gün ve 24 saat hiç kapatmiyorum ve evimin izolasyonu iyi değil.ustume kar yağıyor alttan ısıtan yok.ve bu olumsuzluklara rağmen evin kendi elektrigi ile birlikte en fazla 250 tl civarina çıktı.ama evin ara kat ise ve işi kaybı fazla değilse 150 yi geçmez ve emin ol kombim var daha önceden doğalgaz sobasida kullandim hepsinden daha iyi ısıtıyor ve daha tasarruflu.örneğin 4sene. önce kombiyi kullanırken 2 oda yi 360 tl gelmişti ve bu kadar isinamadim ve elektrik sobası ile destekliyorum.o yüzden klimayı herkese tavsiye ederim.ama mümkünse yukarıda söylediğim 3markadan biri olursa başı agrimaz
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;361272
Bizde Daikin kullanıyoruz 17 yada 19 btu.. Sürekli çalışmaka bize de gelen fatura 200 civarlarında oluyor.. Memnunuz tavsiye ederim.

Alper bey teşekkürler .

Fakat dediğim gibi daikin bütçemi aşıyor .

Samsung u sorma sebebim ise bugüne kadar bir çok samsung marka ürün aldım ve hepsinden memnun kaldım fiyatta uygun olunca aklıma takıldı eğer ilk kullanıcıdan olumlu yorumlar alırsam samsungu düşünüyorum .

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;361277
Ben arastirdim daikin ve toshiba iyi ama pahalı olduğundan.en iyiler siralamasinda ilk üçe giren mitsubishi ye karar verdim ve 3yıldır yaz kış kullanıyorum kışın 30gün ve 24 saat hiç kapatmiyorum ve evimin izolasyonu iyi değil.ustume kar yağıyor alttan ısıtan yok.ve bu olumsuzluklara rağmen evin kendi elektrigi ile birlikte en fazla 250 tl civarina çıktı.ama evin ara kat ise ve işi kaybı fazla değilse 150 yi geçmez ve emin ol kombim var daha önceden doğalgaz sobasida kullandim hepsinden daha iyi ısıtıyor ve daha tasarruflu.örneğin 4sene. önce kombiyi kullanırken 2 oda yi 360 tl gelmişti ve bu kadar isinamadim ve elektrik sobası ile destekliyorum.o yüzden klimayı herkese tavsiye ederim.ama mümkünse yukarıda söylediğim 3markadan biri olursa başı agrimaz

Mesut bey öncelikle teşekkürler .

Aldığınız klimanın modelini öğrenmem mümkün mü ?

Eğer çok abartı bir fiyatı yoksa onuda düşüne bilirim  . Ama 2000 tl üstü ise çok zor . :(

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aklımda samsuga kaymisti ama denenmiş ve bilinen e karar kıldım birçok mitsubishi kullanan a tanıştım.21 yıldır kullanıp hala hiç tamir görmemiş sorun yaşamışlara denk gelince doğru karar verdigimi anladım
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Modeli tam hatirlamiyorum ama ısıtma kapasitesi 16000btu soğutma 12000btu olan.ama modeli 12000 lik diye geçiyor .ve geçen hafta bir arkadas taktirdi 2060tl ye 12 taksite .normal fiyatı 2500 civari ama şu sıralar kampanya varmış
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Evet Mitsubishi de ünlü klima konusunda.. Samsung'un klimalarını bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;361281
Benim aklımda samsuga kaymisti ama denenmiş ve bilinen e karar kıldım birçok mitsubishi kullanan a tanıştım.21 yıldır kullanıp hala hiç tamir görmemiş sorun yaşamışlara denk gelince doğru karar verdigimi anladım

Mesut bey mahsuru yoksa ne kadara aldığınızı ve hangi modeli aldığınızı öğrenebilirmiyim .

Çünkü mitsubishi olarak galiba 3 ayrı marka var biri mitsubishi electric diğeri mitsubishi heavy industries diğeri aklımda değil belkide sadece 2 markadır tam hatırlamıyorum .

Aramızda samsungu kullanan arkadaşlar varsa onlarında yorumlarını bekliyorum .

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;361283
Modeli tam hatirlamiyorum ama ısıtma kapasitesi 16000btu soğutma 12000btu olan.ama modeli 12000 lik diye geçiyor .ve geçen hafta bir arkadas taktirdi 2060tl ye 12 taksite .normal fiyatı 2500 civari ama şu sıralar kampanya varmış

Teşekkürler Mesut bey .

Bu klimayıda düşünecem ama samsung hakkında 1. kullanıcıdan iyi yorumlar alırsam samsungu düşünüyorum .