škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Samsung maldives inverter klima

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahmut0382;361184
Herkese selamlar .

Arkadaşlar 23 m2 bir odaya 12 lik inverter bir klima alacağız özellikle kışın ısıtma için kullanacağız.

Aranızda samsung maldives serisi inverter kullanan var mı nasıl klimadır fiyatı 1600 tl civarı tavsiye edermisiniz ?

Birde klima kışın sürekli kullanılacak günlük en az 10-12 saat çalışır eğer aramızda bu marka ve model klima kullananlar varsa elektirik tüketimi ve ısıtma performansı hakkında bilgi verirse sevinirim .

Bu cihazı bilmem ama, uzun yıllardır klima kullanırım, daikin ve
mitsubishi electric ten şaşmayın.. f/p açısından son derece memnun kalırsınız.. bütçeyi zorlayın..

(İklimsanın sattığı Mitsubishi heavy indestrues/bundan kesinlikle değil)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün indirim kampanya maili vardı mesajı yazdıktan sonra aklıma geldi sizin içi buldum, ürünü araştırın piyasası v.s. bilgim yok linkler bunlar..
Ben şiddetle tavsiye ederim enerji tüketimi ve sessizliği (1 mt mesafeden sesini duyamazsınız. )  performası çoğu klimalar serin üfler bu sıcak/soğuk üfler v.s. kıssadan hisse 100 klima alacak olsam 100 ü de mitsubishi electrik olur..

http://gruptayim.com/catalog/mitsubishi-msz-ge25va-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-klima/
http://gruptayim.com/catalog/mitsubishi-msz-ge35va-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-klima/
http://gruptayim.com/catalog/mitsubishi-msz-ge50va-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-klima/

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;361339
Geçen gün indirim kampanya maili vardı mesajı yazdıktan sonra aklıma geldi sizin içi buldum, ürünü araştırın piyasası v.s. bilgim yok linkler bunlar..
Ben şiddetle tavsiye ederim enerji tüketimi ve sessizliği (1 mt mesafeden sesini duyamazsınız. )  performası çoğu klimalar serin üfler bu sıcak/soğuk üfler v.s. kıssadan hisse 100 klima alacak olsam 100 ü de mitsubishi electrik olur..

http://gruptayim.com/catalog/mitsubishi-msz-ge25va-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-klima/
http://gruptayim.com/catalog/mitsubishi-msz-ge35va-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-klima/
http://gruptayim.com/catalog/mitsubishi-msz-ge50va-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-klima/

Akif bey ilgilendiğiniz için teşekkürler .

Bende daikin , mitsubishi veya toshiba almaya karar verdim zaten acelemde yok kışa kadar zamanım var ilk kampanyada bu üç markadan birini limitleri zorlayıp alacağım  .
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2012, 22:19:54 Gönderen: mahmut0382 »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kilmalarda birinci sırada daikin vardır daikin özellikle transatlantik gemiler ve gökdelenlerde kullanılıyor. sharp biraz fazla yakar ama filtre temizlemesi olarak bütün klimalar içinde en iyi performansı verir bunu daha çok dükkanlar için tercih ederler. toz toprak açısından. mitsubishi güzel maldır. ama heavy industrisi biraz daha iyidir (japonya üretim). electric'göre (çin üretim) isim aynı ama başka fabrikalarda var. aralarında toshiba güzel maldır ama aşırı pahalıdır, değmez. siemens, kendi üretmez. çin malı sanıyorum airfel'e yaptırıp kendi markasını üstüne koyup, birde fiyata koyuyor. sonrada müşteriye:++:
samsung'u bilmem kendi mi üretiyor. yoksa isim mi yapıştırıyor.

inverter klimalar sıcak yani ısıtma için kullanacaksan işe yarar. motoru tam kapatmaz. yeri gelince otomatik devreye girer. diğer düz sistemlerde motor kapatılır ve çalışacağı zaman kapış yaparken fazla elektrik yer. inverter klimanın basitçe prensibi budur. ikincisi dış ünite içindeki gaz tüpü ne kadar büyük olursa o kadar iyi; bazı klimalarda dış ünite ebatı aynı olduğu halde tüp küçük oluyor. bu da daha çabuk gaz değişimine neden oluyor.
türk mallarından uzak dur. plastiğine varana kadar kalitesiz mallar. özellikle arçelik ve beko kullananlar, ısıtma ve sık sık dış ünitenin kar yapması gibi sorunlarla karşılaşıyorlar.
madem ısıtma için alacaksın vaktin var. eylüle doğru indirim yaparlar. ben mitsubishi heavy industry kullanıyorum. ve memnunum. her şeyiyle kaliteli ve en önemlisi sessiz çalışıyor. orta ayarlarda çalıştırdığında  bile anlamıyorsun çalıştığını. kesinlikle tavsiyem budur. bir de insanların sıkıldığı bir durumda servis meselesi. ben hepsini araştırdım, sordum soruşturdum ve öyle aldım. servis olarakta iklimsa gerçekten düzgün çalışıyor. diğer firmalar gibi bekletme yapmıyorlar. bir defa alacaksın az daha paraya kıy güzel birşey al btu'su düşük alacaksın nasıl olsa.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2012, 22:34:46 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;361369
kilmalarda birinci sırada daikin vardır daikin özellikle transatlantik gemiler ve gökdelenlerde kullanılıyor. sharp biraz fazla yakar ama filtre temizlemesi olarak bütün klimalar içinde en iyi performansı verir bunu daha çok dükkanlar için tercih ederler. toz toprak açısından. mitsubishi güzel maldır. ama heavy industrisi biraz daha iyidir (japonya üretim). electric'göre (çin üretim) isim aynı ama başka fabrikalarda var. aralarında toshiba güzel maldır ama aşırı pahalıdır, değmez. siemens, kendi üretmez. çin malı sanıyorum airfel'e yaptırıp kendi markasını üstüne koyup, birde fiyata koyuyor. sonrada müşteriye:++:
samsung'u bilmem kendi mi üretiyor. yoksa isim mi yapıştırıyor.

inverter klimalar sıcak yani ısıtma için kullanacaksan işe yarar. motoru tam kapatmaz. yeri gelince otomatik devreye girer. diğer düz sistemlerde motor kapatılır ve çalışacağı zaman kapış yaparken fazla elektrik yer. inverter klimanın basitçe prensibi budur. ikincisi dış ünite içindeki gaz tüpü ne kadar büyük olursa o kadar iyi; bazı klimalarda dış ünite ebatı aynı olduğu halde tüp küçük oluyor. bu da daha çabuk gaz değişimine neden oluyor.
türk mallarından uzak dur. plastiğine varana kadar kalitesiz mallar. özellikle arçelik ve beko kullananlar, ısıtma ve sık sık dış ünitenin kar yapması gibi sorunlarla karşılaşıyorlar.
madem ısıtma için alacaksın vaktin var. eylüle doğru indirim yaparlar. ben mitsubishi heavy industry kullanıyorum. ve memnunum. her şeyiyle kaliteli ve en önemlisi sessiz çalışıyor. orta ayarlarda çalıştırdığında  bile anlamıyorsun çalıştığını. kesinlikle tavsiyem budur. bir de insanların sıkıldığı bir durumda servis meselesi. ben hepsini araştırdım, sordum soruşturdum ve öyle aldım. servis olarakta iklimsa gerçekten düzgün çalışıyor. diğer firmalar gibi bekletme yapmıyorlar. bir defa alacaksın az daha paraya kıy güzel birşey al btu'su düşük alacaksın nasıl olsa.

Cem bey bende almışken iyisini almaya karar verdim aslından ben hep öyle düşünyordum ama babam uygun olanlara bak demişti ama düşündüm taşındım almışken iyi birşey almaya karar verdim .

Evde şu an 4 adet klima var alırken uygun ve güvenilir marka diye beko aldık fakat 4 klimanın 4 dündende kışın verim alamıyoruz yazın sorun yok buz gibi yapıyor fakat kışın dediğim gibi 5 para etmezler .

İlgilendiğiniz için teşekkürler .

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arçelik inverter kullanan var mı aramızda?
varsa memnuniyet derecesi nedir?

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;361475

Sertan bey evimizde 4 adet normal beko var hepsi bir birinden beter .

Soğutmada sorun sesli çalışması .

Isıtmada ise hem sesli çalışıyor hem ısıtmıyor Adana gibi bir yerde .

Ben daikin almaya karar verdim aradım bizim odaya 12000 daikin inverter yetiyor 2300 fiyat aldım ama bekliceğim acelem yok zaten kışa doğru ucuzlar diye düşünüyorum .

Çevrimdışı gitarc

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ısınma amaçlı olarak Arçelik http://www.arcelik.com.tr/klimalar-mirror-inverter-serisi-12060.html   modelin almıştım bende arçelikte çalıştığımdan dolayı revizyonlu almıştım uygun fiyata.İstersen revizyonlu varmı fiyat nedir felan araştırabilirirm düşünürsen.Isıtması süper aynı şekilde soğutmasıda.Po diye bir özelliği var 20m2 bir alanı 10 dk da ısıtıyor resmen ve kışlın invertörlü olduğundan dolayı durma yapmıyor.

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
vaillant süper inverter split klima da düşünebilirsiniz. Gerçek ALMAN Malıdır.

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugun mitsubushi 12 lik inverter klimayı aldım .

Tavsiyede bulunan arkadaşlara teşekkürler .

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahmut0382;361485
Sertan bey evimizde 4 adet normal beko var hepsi bir birinden beter .

Soğutmada sorun sesli çalışması .

Isıtmada ise hem sesli çalışıyor hem ısıtmıyor Adana gibi bir yerde .

Ben daikin almaya karar verdim aradım bizim odaya 12000 daikin inverter yetiyor 2300 fiyat aldım ama bekliceğim acelem yok zaten kışa doğru ucuzlar diye düşünüyorum .
inverter ların sezonu olmadığından, yani hem ısıtma hem soğutma, 4 mevsimlik olduğundan hiç bir zaman ucuzlamıyor ne yazık ki... inverter olmayanların kışın ucuzladığı doğru ama...

Alıntı yapılan: gitarc;361489
Bende ısınma amaçlı olarak Arçelik http://www.arcelik.com.tr/klimalar-mirror-inverter-serisi-12060.html   modelin almıştım bende arçelikte çalıştığımdan dolayı revizyonlu almıştım uygun fiyata.İstersen revizyonlu varmı fiyat nedir felan araştırabilirirm düşünürsen.Isıtması süper aynı şekilde soğutmasıda.Po diye bir özelliği var 20m2 bir alanı 10 dk da ısıtıyor resmen ve kışlın invertörlü olduğundan dolayı durma yapmıyor.
çok tşk.ler ama bende bu şans varken o revizyonlulardan 1000 de 1 sorunlu çıkıyorsa o da beni bulur... :) revizelerin garantisi de ya 6 ay yada 1 yıl oluyor, biraz sıkıntılı bir durum...

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;361791
inverter ların sezonu olmadığından, yani hem ısıtma hem soğutma, 4 mevsimlik olduğundan hiç bir zaman ucuzlamıyor ne yazık ki... inverter olmayanların kışın ucuzladığı doğru ama...

çok tşk.ler ama bende bu şans varken o revizyonlulardan 1000 de 1 sorunlu çıkıyorsa o da beni bulur... :) revizelerin garantisi de ya 6 ay yada 1 yıl oluyor, biraz sıkıntılı bir durum...

Sertan bey bugün mitsubushi klimayı satın aldım mesajımı görmediniz galiba .

Fiyat konusunda ise size katılıyorum ben ucuzlar diye düşünüyordum ama dediğiniz gibi inverterlerda belli olmuyor .

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahmut0382;361753
Arkadaşlar bugun mitsubushi 12 lik inverter klimayı aldım .

Tavsiyede bulunan arkadaşlara teşekkürler .

hayırlı olsun gerçekten memnun kalacaksınız.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;361475

Normal LG-Beko klimam vardı, servis ısınırsın istanbul aşırı soğuk olmaz demişti ama ısıtmadı :) 1-2 ay sonra verim alamadığım için değiştirdiler, farkını verip giriş seviyesi bir inverter almıştım ve  eskiye göre çok çok memnun kalmıştım faturaya yansıyan farkta cabası.