škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Samsung maldives inverter klima

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;361475
arçelik inverter kullanan var mı aramızda?
varsa memnuniyet derecesi nedir?

hocam arçeliği boşver. kaliteli bir mal al yukarda izah etmiştim, yaramaz diye. o kadar ki ben mitsubishi'yi aldığımda dükkandaki eleman bir belge gösterdi. arçelik mitsubishi firmasına yazı göndermiş malınızı incelemek için izin istiyoruz diye. ona bakıp aynısını yapacak güya.adamlarda arge diye bir olay yok. plastik malzemesine varana kadar kalitesiz. seni üzer. inverterda kış için ısıtmada kullanacaksan kesinlikle al uzun vadede para farkını fazlasıyla çıkarıyor. sadece soğutmada kullanacaksan invertera gerek yok.

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;361799
hayırlı olsun gerçekten memnun kalacaksınız.

Tesekkurler.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evin durumuna göre değişiyor cephesi güneş alması dairenin konumu falan .bende ısınmak için araştırdım çok 440 gazı olan alın yoksa yogunlaşıyo eski tip gazlar samsung ta sanırım o gaz var ama o btu odanıza yetmiyebilir. 19binlik alsanız iyi olur ısınmada önemli hacim.

ben tercihimi Airfell den yana kullandım -3 dereceye kadar iyi ısıtı -3 den sonra ılık üflüyo ısor ısıtmıyor ben memnunum sogutmada a ısıtmada b sınıfı oluyor ısıtmada 21bin btu.

edit : hayırlı olsun güzel seçim
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2012, 00:43:32 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;361813
evin durumuna göre değişiyor cephesi güneş alması

edit : hayırlı olsun güzel seçim

Teşekkürler .

Çevrimdışı gitarc

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arçelik klimamdan son derece memnunum,memnun olmayanların m2 ye göre yanlış seçim yaptıkları düşüncesindeyim,elektrik faturasına yansıyan fatura ise ortalama 70tl felandı ve çalışması çok sessiz.Şimdi alsam tekrar arçelik alırdım.Hayırlı olsun güle güle ısının :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gitarc;361839
Ben arçelik klimamdan son derece memnunum,memnun olmayanların m2 ye göre yanlış seçim yaptıkları düşüncesindeyim,elektrik faturasına yansıyan fatura ise ortalama 70tl felandı ve çalışması çok sessiz.Şimdi alsam tekrar arçelik alırdım.Hayırlı olsun güle güle ısının :)
Ben de daha yeni Arçelik aldım 14800' lükten. Gayet de güzel, hiç bir problemi yok. Arçelik kötü diyen arkadaşları da hiç anlayamıyorum ayrıca.:huh: Arçelik candır.

Moralimi bozmasanıza yav!:rm:

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;361846
Ben de daha yeni Arçelik aldım 14800' lükten. Gayet de güzel, hiç bir problemi yok. Arçelik kötü diyen arkadaşları da hiç anlayamıyorum ayrıca.:huh: Arçelik candır.

klima için de 85 tl karşılığı uzatılmış garanti veriyorlar mı acaba?

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gitarc;361839

Teşekkürler Mustafa bey .

Arçelik klimadan bizde 4 adet var yazın soğutmasından memnunuz biraz sesli çalışsada ama kışın ısıtması vasat seviyede bizim 20 m2 lik odada 14 lük var ve kışın çok sıkıntı çekiyoruz . Aynı boyuttaki odayı profilonun 12 lik modeli çok daha iyi ısıtıyor ve sessiz çalışıyor üstelik daha az pencere var odada . Beyaz eşya işi şans işi diceğim ama 4 klimanında hepsi aynı ya ben çok şanssızım yada arçelik klima yapmayı bilmiyor . Arçelikten memnun kaldığım tek yan tüketimi ona laf yok soğutma içinde biraz sesli çalışmasının dışında çok iyi ama ısıtmasından ben memnun kalmadım özellikle sıfırın altında klima can çekişiyor .

Bende isterim ülkemde üretilen bir cihazı kullanmayı öylede yaptım zamanında ama pişman oldum bi daha da arçeliğin hiç bir ürününü mecbur kalmadıkça eve sokmam .

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;361846

Uğur bey klimanız hayırlı olsun .

Benim arçelikten yana şansım yağver gitmedi ne aldıysam pişman oldum tam aksini yaşayanlarda var umarım siz memnun kalırsınız .

Morelinizi bozduğum içinde özür dilerim .

Çevrimdışı gitarc

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizdeki 4 adet arçelik klima olan hangi modeli acaba?

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Standart Lg-Beko Active Plasma Plus (R410) serisi ile sıcaklık 3-2 dereceye düştüğünde ısınmak imkansızlaşıyordu (İstanbul). Değiştirilen Inverter Lg-Beko 7580 DD giriş seviyesi olmasına rağmen -1 derece dahi sıkıntısız ısıtma sağladı. Soğuk iklimde Arçelik/Beko kullananların yaptığı hata standart klima kullanmak. Antalya yada İzmir de market klimalarıyla ısınan arkadaşlarım var seçim doğru yapılmalı.

Çevrimdışı gitarc

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnvertorlu klimanın özelliği çok soğuk derece eksilere düştüğünde bile çalışmaya devam etmesidir.Diğer split klimalar daha ucuz diye alınır ve kışın 5 dk çalışır 5dk kendini keser.Bende klima aldığımda split alacaktım ki son anda öğrendim bu olayı mesela.Örnek bizim milletimiz led yada lcd alıyorlar ama illaki full hd olacak.Ama aldıklarında birde bakıyorlar görüntü hd bile değil.Satıcıda diyorki hd destekleyen bir uydu alıcınız olması gerekli diye ki normal bir uydu alıcısı ile hd görüntü almak imkansız gibi bir şey.Aynı olay klimadada mevcut siz ısınmak için alıyorum derseniz satıcı söylemeyebilir kışın böyle böyle durur diye.Sonuç olarak m2 ye göre ısınmak için alınacak ise invertorlu alınması gerekli ve Arçelik alınması gerekli :) :) :)

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gitarc;361867
Sizdeki 4 adet arçelik klima olan hangi modeli acaba?

Mustafa bey model olarak tam bilmiyorum ama normal klimalardan inverter değil alınırken bize sorunsuz ısınırsınız denmişti keşifte yapılmıştı ozaman hatta 14 lük kattığımız odaya 12 likte yetebilir denmişti ama biz şüphe kalmasın diye 14 lük taktık . Zaten daha çok ısınma amaçlı almıştım şimdiki klimayıda ısınma amaçlı aldığımız için mitsubushi tercih ettim samsung biraz daha uygun geldiği için samsungta alabilirdim ama kimseden yorum alamayınca vaz geçtim .

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gitarc;361877
İnvertorlu klimanın özelliği çok soğuk derece eksilere düştüğünde bile çalışmaya devam etmesidir.Diğer split klimalar daha ucuz diye alınır ve kışın 5 dk çalışır 5dk kendini keser.Bende klima aldığımda split alacaktım ki son anda öğrendim bu olayı mesela.Örnek bizim milletimiz led yada lcd alıyorlar ama illaki full hd olacak.Ama aldıklarında birde bakıyorlar görüntü hd bile değil.Satıcıda diyorki hd destekleyen bir uydu alıcınız olması gerekli diye ki normal bir uydu alıcısı ile hd görüntü almak imkansız gibi bir şey.Aynı olay klimadada mevcut siz ısınmak için alıyorum derseniz satıcı söylemeyebilir kışın böyle böyle durur diye.Sonuç olarak m2 ye göre ısınmak için alınacak ise invertorlu alınması gerekli ve Arçelik alınması gerekli :) :) :)

Mustafa bey arçelikleri 3-4 sene önce aldık ve ozaman inverterden haberim yoktu satıcıda hiç bizi uyarmadı üstüne basa basa dedik ısınmak için fakat satıcı bunlar Adana'da odaları fırın gibi yapar dedi bizde güvendik aldık ama dediğiniz gibi sıfırın altında ısıtma vasat oluyor Adana'da sıfırın altı pek görülmüyor fakat bu sene biraz sert geçtiği için bizi çok mağdur etti zaten sıfırın altına gelmesine gerek kalmıyor dışarısı 2-3 derece oldu mu performansı baya düşüyor klimanın .

Arkadaşımda var beko 24 lük biraz üst katlarda oturuyorlar bu sene klima ile ısınamadılar ufo aldılar onlarda saati uçuruyor fakat mecburen kullandılar çünkü klima resmen soğuk moddaymış gibi üflüyor .

Çevrimdışı gitarc

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahmut0382;361879
Mustafa bey model olarak tam bilmiyorum ama normal klimalardan inverter değil alınırken bize sorunsuz ısınırsınız denmişti keşifte yapılmıştı ozaman hatta 14 lük kattığımız odaya 12 likte yetebilir denmişti ama biz şüphe kalmasın diye 14 lük taktık . Zaten daha çok ısınma amaçlı almıştım şimdiki klimayıda ısınma amaçlı aldığımız için mitsubushi tercih ettim samsung biraz daha uygun geldiği için samsungta alabilirdim ama kimseden yorum alamayınca vaz geçtim .

İşte dedğim gibi normal split klimalardaki ısıtma verimi çok kötüdür.mitsubushi  klimayı kaça aldınız acaba ve invertorlümü ?

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gitarc;361882
İşte dedğim gibi normal split klimalardaki ısıtma verimi çok kötüdür.mitsubushi  klimayı kaça aldınız acaba ve invertorlümü ?

Mustafa bey mitsubushi yi 1900 tl ye aldık invertörlü kampanyadaydı diye bu fiyata alabildik yoksa 1800 e airfel alacaktık .

Arçeliğin invertörlü klimalarına birşey diyemicem kullanmadığım için ama normallerine göre mutlaka daha iyidir. Fakat daikin , mitsubushi , panasonic gibi markaların normalleride ısıtmada olsun soğutmada olsun çok iyiler sadece tüketimleri biraz falza inverterlere zaten laf yok birbirleriyle kıyaslanmazlar bile .