škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb II bilgi ekranı ayarları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2009 model superb'im var. siteyi taradım ama bulamadım. bilgi ekranında ayarlar kısmı ingilizce olduğu için hiçbirşey anlamıyorum. bunların karşılıklarını biliyorsanız yardımcı olabilirmisiniz. mesela servise gittiğimde gündüz farlarını kapattılar ama şimdi açmak istiyorum. her defasında servise gidilmiyor bunlar için ayar kısmını bildiğimiz kadarıyla paylaşabilir miyiz. teşekkürler.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;361440
Hepsi kullanım kılavuzunda yer almakta..

inanın 3 kez karıştırdım kullanım kılavuzu neden göremedim acaba

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;361441
inanın 3 kez karıştırdım kullanım kılavuzu neden göremedim acaba

Kullanım klavuzunda vardı. Ayrıca ben de bu konuyu paylaşmıştım. Çözümü superbII başlığında mevcut.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kılavuzun sonundan gündüz farları ve onun benzeri gibi yazılara bakın

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;361439
arkadaşlar 2009 model superb'im var. siteyi taradım ama bulamadım. bilgi ekranında ayarlar kısmı ingilizce olduğu için hiçbirşey anlamıyorum. bunların karşılıklarını biliyorsanız yardımcı olabilirmisiniz. mesela servise gittiğimde gündüz farlarını kapattılar ama şimdi açmak istiyorum. her defasında servise gidilmiyor bunlar için ayar kısmını bildiğimiz kadarıyla paylaşabilir miyiz. teşekkürler.

benim arabada türkçe yazılım var. ama araştırdığım kadarıyla böyle olması lazım.

Lights & Vision (Işık & görüş) yazısına direksiyondaki tuştan basarak gireceksin

Işık ve görüş

Burada, Coming/Leaving-Home ( eve yani kapalı garaj gibi giriş ve çıkışlarda arabayı çalıştırdığında otomatik yanar.)fonksiyonunun aydınlatma süresinin aydınlatmasının [/FONT][/SIZE]yoğunluğunu ayarlayabilirsin. gündüz farı ( day light), konforlu sinyal verme ve seyahat modu ( tourist ya da trip mode diye yazar bu özellik ingiltere gibi ters yönde seyir olduğu yere gidersen kullanılır bunu her zaman devre dışı bırak, işaretleme) devreye sokabilir veya devre dışı bırakabilirsin.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2012, 01:10:15 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;361790
Lights & Vision (Işık & görüş) yazısına direksiyondaki tuştan basarak gireceksin

Işık ve görüş

Burada, Coming/Leaving-Home ( eve yani kapalı garaj gibi giriş ve çıkışlarda arabayı çalıştırdığında otomatik yanar.)fonksiyonunun aydınlatma süresinin aydınlatmasının [/FONT][/SIZE]yoğunluğunu ayarlayabilirsin. gündüz farı ( day light), konforlu sinyal verme ve seyahat modu ( tourist ya da trip mode diye yazar bu özellik ingiltere gibi ters yönde seyir olduğu yere gidersen kullanılır bunu her zaman devre dışı bırak, işaretleme) devreye sokabilir veya devre dışı bırakabilirsin.

teşekkür ederim arkadaşlar

Çevrimdışı orka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar
bilgi ekranında yanlışlıkla çocuklar hız ayarlaması yapmış.30 km yi geçince araba uyarı veriyor.bilgi ekranından 2.hıza baktım tanımlama gözükmüyor.yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: orka;372650
arkadaşlar
bilgi ekranında yanlışlıkla çocuklar hız ayarlaması yapmış.30 km yi geçince araba uyarı veriyor.bilgi ekranından 2.hıza baktım tanımlama gözükmüyor.yardımcı olursanız sevinirim

Hız ayar konumunda sete bas, oklarla sıfıra al

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abisi onun 2. hızla alakası yok şimdi üşeniyorum arabaya inmeye bilgi ekranında hız uyarı yada hız limit gibi başka bir isim altında olması lazım bir de hatırladığım kadarıyla ekranda gözüktüğü anda sağ taraftaki yukarı aşağı tuşundan sıfırlayabilirsiniz birkaç saniye basılı tutunca sıfırlanıyor hatırladığım kadarıyla.

Çevrimdışı orka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hız uyarısını hallettim.yolculuk kipi ne demek ne işe yarar.?kullanma kılavuzuna baktım bulamadım..,

iyi akşamlar

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orka;373194
hız uyarısını hallettim.yolculuk kipi ne demek ne işe yarar.?kullanma kılavuzuna baktım bulamadım..,

iyi akşamlar

travel mode ( seyahat modu) demek istediğiniz bu ise bu ingiltere gibi ters yönlü seyir olan ülkelere gittiğinizde farlarınızın ayarlarını tersine çevirmede kullanılan moddur. yani bize sağdan seyreden trafiğe göre sağ far sola göre daha fazla ışık verir. karşıdan gelen aracın sürücüsü etkilenmesin diye. bu şekilde soldan akan yola girdiğinizde sağ far güçlü olduğu için soldan gelen sürücünün gözünü alır. işte bu mode bunu ayarlar.

Çevrimdışı kilimli65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda suberb TDİ 1.6 Elegance  
« Son Düzenleme: 23 Mart 2014, 15:48:56 Gönderen: kilimli65 »

Çevrimdışı kilimli65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda suberb TDİ 1.6 Elegance Geçenlerde arkadaşımın arabasına  binmiştim Araba hareket haline geçtiğinde bir kaç saniye sonra mevcut  kapı kilitleri otomatikman kapanıyor. Ben bu ayarlamayı yapacaktım.  ayrıca o arkadaşın belirtiği başka bir şey daha vardı.Varış hedefine  ulaştığımda arabadan indiğimde uzaktan kumanda aleti ile kilitlemesemde o  kendi kendine otomatikman kilitleniyor.
Bende bu ayarlamaları yapacağım ama nerden nasıl? yapacağımı bilmiyorum..Bu konuda deneyimli  kardeşlerimin bilgisine ihtiyaç vardır saygılarımla...
« Son Düzenleme: 23 Mart 2014, 15:50:23 Gönderen: kilimli65 »

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.dedigini passat ile ayniysa arac durur vaziyetteyken direksiyonun sag tarafndaki tuslarla merkezi kilit otomatik yapinca olur.

2.si anahtarsiz giris yoksa olmaz, sadece diyelimki aracin kilitlerini actiniz sonra binnekten vazgecip kapilari hic acmadan eve gittiniz, o surede kapi acilmayinca otomatik  kilitleniyor...