škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik değişim zamanı geldi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;404664
arkadaşlar lastikler ömrünü tamamladı sayılır uzatmalardayız şu an ama 900 tl vermek zor geliyor şu lastik  için ne dersiniz,temiz lastikler var 2.el şu lastiğe ne dersiniz?
http://fetihlastik.com/hankook-205-55-16?keyword=205%2055%2016&category_id=0

arkadaşlar aradığım lastik sessiz yol tutuş 4 mevsim arıyorum.contınental,dunlop,goodyear kullandım sert lastiklerdi.

hocam asla ikinci el lastik almam
(hele görmeden ellemeden orasını burasını avuçlayıp,sıkıştırıp,karştırıp,yoğurup,mıncıklamadan)
ve tavsiye edilmesinide kendime göre uygun bulmuyorum..
petkim al,:blm:
ikinci elden iyidir be yaaaa..:pst:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali dayı;404668
hocam asla ikinci el lastik almam
(hele görmeden ellemeden orasını burasını avuçlayıp,sıkıştırıp,karştırıp,yoğurup,mıncıklamadan)
ve tavsiye edilmesinide kendime göre uygun bulmuyorum..
petkim al,:blm:
ikinci elden iyidir be yaaaa..:pst:
ya ali dayı anlıyorumda çok sağlam lastikler 2.elden daha öncede aldım contınental kullandım ist.dan aldım hemide.:hanz::hanz::hanz:sıfır lastik için temiz 900 tl,ne gerek var... no preblem ne no panik:favo1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian Hakkepellitta R bakmıştım 2 hafta önce, yurtdışı dahil stoklarda yok. Kış lastiği olarak Petlas almaya karar verdim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar lastiğe çok para vermek istemiyorum.

Çevrimdışı mustaferbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lastik arabanın ayakkabısıdır. uyduruk bişi almayın, 2. el almayın. bi kere aldınız sorun yaşamadınız ama bu yaşamazsınız anlamına gelmez. arabanın yerle tek temas yeridir lastik. çok önemli. çok para vermek istemiyosanız petlaslara bakın ben kullanmadım ama forumlarda falan takip ettiğim kadarıyla %90-95 gibi bir memnuniyet var. memnun olmayan yok gibi bi şey. piyasa geneline göre ucuz bir lastik.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustaferbil;404767
lastik arabanın ayakkabısıdır. uyduruk bişi almayın, 2. el almayın. bi kere aldınız sorun yaşamadınız ama bu yaşamazsınız anlamına gelmez. arabanın yerle tek temas yeridir lastik. çok önemli. çok para vermek istemiyosanız petlaslara bakın ben kullanmadım ama forumlarda falan takip ettiğim kadarıyla %90-95 gibi bir memnuniyet var. memnun olmayan yok gibi bi şey. piyasa geneline göre ucuz bir lastik.
octiyi satmayı düşünüyorum ne gerek var diyorum

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;404685
sıfır lastik için temiz 900 tl,ne gerek var... no preblem ne no panik:favo1:

yes..ok..understand..
yok panik...alık....balık....ben anlamak :lol: :D

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: mustaferbil;404767

Bence milli lastiğimiz olan PETLASI desteklemek için almalıyız.Gaziantepli Konukoğlu Holding bünyesinde üretilen bu lastik diğer markalarla aynı garanti ve hizmetleri veriyor.Neden daha fazla para verelim ki ?...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;406367
Bence milli lastiğimiz olan PETLASI desteklemek için almalıyız.Gaziantepli Konukoğlu Holding bünyesinde üretilen bu lastik diğer markalarla aynı garanti ve hizmetleri veriyor.Neden daha fazla para verelim ki ?...
:clap:katılıyorum sana ama kalite olarak yumuşaklık nasıl hangi lastiğin muadilidir bilsek iyi olur.:hmm:

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Madem Gaziantep'te üretiliyor, tee uzakdoğudan Avrupa ve Balkanlardan gelen lastikten ucuz olması gerekmez mi? Goodyear ug8 ve petlas kışlık arasında 20 lira varsa kimse kusura bakmasın ben kaliteli olanı alırım.. En azından gözle görülür ADAC testinde vs. performansını biliyorum. Soksa ya bu da ADAC'a bu kadar güveniyorsa kendine..
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2012, 20:49:05 Gönderen: kadtas »

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah çok doğru yerli malını her zaman desteklemek gerektiğine bende inanıyorum ama o yerli firmaların iyi niyetinden şüpheliyim ben fiyatlandırmaları çok saçma.

Bugun 4 adet kış lastiği aldım  çok sayıda lastikçi gezip nerdeyse tüm markaları inceledim lastik hamur ve tasarım olarak Petlas çok başarısız buldum hadi fiyatı uygundur diye tercih edelim desem fiyatıda hiç rekabetçi değil, Lassa biraz daha başarılı hamur ve tasarım olarak ama oda fiyatının lastiği kesinlikle değil Goodyear dan pahalı. :)

Gislaved Nord frost 5 kış lastiği aldım, Gislaved Isveç asıllı köklü bir firma daha sonra Continental bünyesine katılmış, lastik üzerinde made in czech yazıyor yani fabrikası  
çek cumhuriyetinde.

Petlasla aynı fiyata aldım ve hamur yumuşaklığı ve tasarımı üst sınıf lastiklerle kıyaslanacak kalitede. Marka bizim ülkemizde bilinmediği için bayiler liste fiyatının nerdeyse yarısına veriyor ama internette araştırınca Rusya Kanada gibi kışın zor geçtiği yerlerde oldukça iyi yorumlar var genelde Nokian la kıyaslanıyor.

Not: Bu sene kış lastiğinin zorunlu olduğuyla ilgili sık sık haberler yapılıyor 1-2 ay sonra fiyatların şişeceğinden şüpheniz olmasın.