škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabalı vapura binicem,tavsiye lazım.

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Arkadaşlar 1 haziran cuma günü armutluya gidicem. Sarıyerden.

Daha önce arabayla vapura binmedim. Yoğunluk nasıl olur bilmiyorum. 3 yetişkin ve bir de 2 aylık bebeğimiz var. Nasıl yapsak da rahat gitsek.

Yenikapı- yalova git gel 250tl
Pendik - yalova git gel 200tl
Eskihisar - topcular gitgel 100tl

Körfezi dolaşmak istemiyorum. Yenikapıdan vapur yolculuğu uzun sürüyor. Vapurda bebek durmayabilir.

Topcular kalabalık olur mu? Saat 15:30 gibi cikicam,fsmye yakınım.

Yoksa pendikten mi gitsem. Dönüş de pazar öğlen.

Ne dersiniz?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskihisardan Sürekli Vapur Kalkıyor. Biri Gidiyor Hemen Arkasından Digeri Geliyor. Yenikapıdaki Tam Yalova Merkeze İndiriyor. Eskihisardaki Biraz DAha Uzağa.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hızlı cvp için teşekkür. Peki cuma günü yoğunluk olur mu? Ido ile diğeri indirme yerleri çok farketmiyor sanırım.

Aslında topcular kalabalık olmasa en uygunu o gibi..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
IDO web sitesinden al bileti, Pendik - yalova  yoluyla git

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;361713
IDO web sitesinden al bileti, Pendik - yalova  yoluyla git

Bileti zaten alırsam oradan alıcam. Saolsunlar özelleştirme yüzünden fiyatlar rezil durumda. Arabayla vapura biniyorsun.. şoförden de para alıyor.. öğretmen indirim kartı geçmiyor, normal yaya binde 8tl ise, şoförde ve arabanın içindekilerden 14tl alıyor. vs vs..

Sanırım pendik yolunu seçicem.. riski az olan o gibi görünüyor..

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Bende hep feribotla geçerdim, son zamlardan sonra körfezden dolaştım bidahada feribota binmem :) 1 Saat sürüyor ve yollar eskisine nazaran çok daha iyi.
Uzun yola bayılırım :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Körfezle vapur arasında genelde 5-10 dk oynuyor:) Giderken sürekli dikkat ediyorum önümüzdeki arabalar vapura sapıyor biz körfezi dolaştıktan sonra tekrar önümüzde oluyorlar zaman olarak pek kayıp olmuyor yakıt olarakta feribottan 3-5 tl daha ucuza geliyor :)

Ben İDO yu tavsiye etmem fiyatları biraz pahalı bana göre değmez yolculuğu seviyorsanız körfezden gidin derim :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde o yolu Bodrum'a gidişte kullandığım için enerji tasarrufu oluyor feribot, öte yandan arabada küçük çocuğu olanlar bilir, çocuk arabada sıkıldı mı yandın  :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hepsinide kullandım zamanında bol bol :) Feribot aşırı pahallı, arabalı vapur ile körfez arasında zaman olarak neredeyse fark yok, ekonomi olarakta kafa kafaya gibi birşey ama usturuplu gidilirse daha ucuza geliyor. Avantajı araba kullanıp yorulmuyorsun, başka artısı yok bence. Üstelik körfez yolu eskisine göre çok çok daha iyi, eskiden asfalt bile yoktu doğru dürüst, şimdi kaymak gibi :)
Arabalı vapurun yoğunluğu tam piyangodur, normal günde gidersin kuyruğa tee E-5'den girersin, bayram tatilinde gidersin direk vapura binersin :) bir keresinde yola çıkmaya gecikmiştik hemde kurban bayramında, dedim sanırım Kartal'dan gireriz kuyruğa artık :D direk vapura girdim :D
Yenikapı'yı sanmıyorum ki bir daha kullanmam, hem çok pahallı hemde uzun sürüyor, ben aynı sürede Balıkesir'e inmiş olurum :D

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orda araba lazım olmasa en güzeli feribotla ya da deniz otobüsüyle yaya olarak direk Armutlu' ya gitmek. Ama o seferler de başlamamış sanırım. En ekonomik ve güzel seyahat Pendik - Yalova.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;361874
Körfezle vapur arasında genelde 5-10 dk oynuyor:) Giderken sürekli dikkat ediyorum önümüzdeki arabalar vapura sapıyor biz körfezi dolaştıktan sonra tekrar önümüzde oluyorlar zaman olarak pek kayıp olmuyor yakıt olarakta feribottan 3-5 tl daha ucuza geliyor :)

Ben İDO yu tavsiye etmem fiyatları biraz pahalı bana göre değmez yolculuğu seviyorsanız körfezden gidin derim :)

Kadir, siz körfezi dolaşıp sonra sahil yoluna mı giriyorsunuz ?
Aynı anda ferbiota binen aracın körfezi dolaşan adamın önüne düşebilmesi için körfezi dolaşanın hiç durmadan minimum 150km/h hızla gitmesi lazım.

Birde bu yol olayını sırf yakıt olarak düşünmemek lazım, bunun lastiği var, yağı var, suyu var, araç sırf yakıt tüketmiyor ki. İşletme masraflarını kimse hesaba katmıyor.

Ben valla feribot kullanmayı tercih edenlerdenim, hem enerjiden, hem yoldan, hem işletme masrafından hem yakıttan kazancın oluyor. Feribotta gölgeye denk getirip koltuk sırtlığını da yatırıp 45-50dk uyumak da cabası. (Bebek varsa, bu kısım imkansız olur sanırım :) )
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;362040
Kadir, siz körfezi dolaşıp sonra sahil yoluna mı giriyorsunuz ?
Aynı anda ferbiota binen aracın körfezi dolaşan adamın önüne düşebilmesi için körfezi dolaşanın hiç durmadan minimum 150km/h hızla gitmesi lazım.

Birde bu yol olayını sırf yakıt olarak düşünmemek lazım, bunun lastiği var, yağı var, suyu var, araç sırf yakıt tüketmiyor ki. İşletme masraflarını kimse hesaba katmıyor.

Ben valla feribot kullanmayı tercih edenlerdenim, hem enerjiden, hem yoldan, hem işletme masrafından hem yakıttan kazancın oluyor. Feribotta gölgeye denk getirip koltuk sırtlığını da yatırıp 45-50dk uyumak da cabası. (Bebek varsa, bu kısım imkansız olur sanırım :) )

Şimdi baktımda her türlü hesaplı oluyor :) Eskihisar feribot sapağından topçular arası körfezden 90 km civarında bu da tahmini olarak 50-60dk sürecektir feribot kuyruğu+yolculuk nerden baksanız 50-60 dk arası sürüyor.Her türlü körfezden gidmek avantajlı oluyor :)

Yakıt olarak hesaplarsak bizim octi 30 kr yakıyor 90x0,30 27 tl yakıt tutar feribot ücretininde 50 tl olduğunu düşünürsek elde kalıyor 23 tl :) Tabi birde feribot sırası beklemiyorsunuz hele birde cuma akşamı ise..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;362045
Şimdi baktımda her türlü hesaplı oluyor :) Eskihisar feribot sapağından topçular arası körfezden 90 km civarında bu da tahmini olarak 50-60dk sürecektir feribot kuyruğu+yolculuk nerden baksanız 50-60 dk arası sürüyor.Her türlü körfezden gidmek avantajlı oluyor :)

Yakıt olarak hesaplarsak bizim octi 30 kr yakıyor 90x0,30 27 tl yakıt tutar feribot ücretininde 50 tl olduğunu düşünürsek elde kalıyor 23 tl :) Tabi birde feribot sırası beklemiyorsunuz hele birde cuma akşamı ise..

Kesinlikle :):ok: birazda eskiden gelen bir adet, eskiden körfez yolu kötüydü o da insanlarda psikolojik kalıntı bıraktı ama şimdi gayet güzel. İzmir otobüsü bile dönüp ordan gitmişti yaldır yaldır :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskiden kırmızı asfalt vardı, ABD yapımı, o halini çok severdim o yolun, o zamanlardaki en iyi asfalt yoldu yaşına göre. Şimdi geniş ve bölünmüş, ama kırmızı olan kadar uzun ömürlü olmayacaktır  :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Körfezi dolaşmak bence çok iyi oluyor.Ekonomik oluyor..Vapır pahalı ya..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI