škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Giderken Stop Etmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;371994
sorun hala devam ediyor sıklaştı son zamanlar bu olay tekrar sanayi yolu gorunuyo bize

bu sadece düz yakıtta oluyorsa yakıt filtresi tıkalıdır. pahalı birşey değildir. takıldıktan sonra sorun varsa hala. yakıt motorunuda kontrol etsinler. yalnız depo fazla dolu değilken bir gidip baktırın ona.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depodaki yakit pompasindan da olabilir. Tamamen ayni sorun benim accentte de olmustu buji, buji kablosu,enjektör, distribitor derken deneye deneye benzin pompasina kadar gelip onu degistirince sorunu cozmustuk :)

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu olay sizde de mi yavaşlarken yada durmak üzereyken ayak debriyajdayken oluyodu

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Ayrı konu açmak istemedim benzer sorun bizde de var belki bilenler olabilir diye sorayım dedim malum passat 6-DSG  2.0 TDI 2008 model

Vites D ye aldığım zaman araç bazen istop ediyor bazende yokuş yukarı eğim düşünün bazen trafik olur 10-15 km hız ile yavaş yavaş ilerlersiniz o şekilde giderkne durmak için ayağınızı gazdan çekdiğinizde istop ediyor ,

Sizce neden olabilir gaz kelebeği tertemiz , bana Mekatronik gibi geliyor
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunların sebebini bilmiyorum ama bir hatırlatmak isterim Allah göstermesin istop edince arkadan bir arabanın vurmasıyla karşı karşıya kalınabilir, bence tez bir ustaya görünün çok tehlikeli

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sercan55;372335
bu olay sizde de mi yavaşlarken yada durmak üzereyken ayak debriyajdayken oluyodu

gaza bastığınızda yakıt pompası devrede olduğu için verdiği basınçtan yakıt filtresinden yakıt geçiyor. debriyaja basıldığında pompa çalışmayı kestiği için az giden yakıt tıkanıklıktan motora ulaşamıyor ve böyle azotlu bir netice doğuruyor.

benim opelde oldu bu hadise yolda  köprü üstünden dönerken birden zınk diye durdu. allahtan yavaşken oldu. dikmen yokuşundan inerken olsa 120 km ile stop, arkasından bir direksiyon kitlemesi; direkt eşek cenneti tatil köyüne kalıp dinlendirmeye.

tabi o zaman acemi gördü herif bizi filtre ile beraber pompayıda değişti. tabi çıkma takmış. eskisi çalıştığı halde onuda iç etti 2 ay sonra gidip dünyanın parasına orjinal pompa aldım bir daha. onun için önce filtreyi yenileyip çalıştır. sorun varsa pompayıda değişirsin.

Çevrimdışı sercan55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim yardımınız için sanayiye gideyim bi musait zamanda artık