škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

60.000 Bakımı İzlenimleri... Teşekkür...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dursunsahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/dursunhoca
Fabiamın uzun geçen kış sonrası ne halde olduğunu bir göreyim diyerek düştüm yollara... Hazır indirim bitmeden gidip bir bakım yaptıralım dedik.

Akademi Otomotiv'in genç, dinamik ve güler yüzlü delikanlılarıyla 3 saatlik bir eğlence sonrasında hem 60.000 bakımını yaptık hem ön balata değişimi, sileceklerin orijinaline dönüş (muz sileceklere içim pek ısınmadı da ) hem de sıcak çay eşliğinde sohbet etme fırsatımız oldu.

Bu keyifli bakım sürecindeki katkılarından dolayı:

Silecek suyu deposundaki sızıntıyı giermek için elinden geleni ardına koymayan Erdem'e (elinde arabadan çıkan filtreyle gülümseyen),

Çocuk yaştan itibaren mekanikle bütünleşmiş Osman'a (sürekli bir şeylerle uğraştığı için tam görüntü alamamışım ),

Her ne kadar "Japon" diye isimlendirilse de %100 Türk olan Bahtiyar'a (ilk gördüğümde Türkçe olimpiyatları için gelen öğrencilerden zannetmiştim ),

Giresun'dan o kadar yolu tepip, Akademi Otomotiv'i tercih etmeme neden olan Ali Usta'ya (acele çıktığım için tekrar görüşemedik),

Silecek lastiğini 30 saniyede takma becerisine sahip Hasan Usta'ya,

Akademi Otomotiv'in mimarları Hikmet ve Tamer'e,

Ayrıca 61 DN 060 plakalı Fabia'nın sahibi, renkli insan, hoş sohbet, 200 km. hıza ulaşınca "nihayet motoru biraz açtım" diyen Osman Çakmakçıoğlu ağabeye teşekkürlerimle....

Maliyeti fotoğrafta göremeyenler için:
60.000 bakım paketi
Fren balata ön:
Silecek lastiği takım
Yakıt filtresi
Silecek suyu depo tamiri

300 tl.

Pahalı bulanlar olabilir ama benden yana helal olsun...

Akademi Otomotiv...

Operasyon başlıyor...

Osman vidaları kontrol ediyor da, Erdem'in ne yaptığını çözemedim

İşlemlere devam...

Ön balataların eski hali...

Osman yeni balataları takarken...

Erdem, kışın, kirden kömüre dönmüş filtreleri zevkle çöpe atarken...

Ali usta ve Hasan ustanın yüzüne bakarak, ortama dair fikir edinebilirsiniz. Allah, tebessümünüzü bozmasın...

Yılların şoförü, enerji dolu Osman abimiz ve "Japon" lakaplı Bahtiyar... Bu arada Osman abiden de aracın özellikleri ve araba kullanmaya dair aldığım öğütler, paha biçilemez....

Çevrimdışı hakantuna

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fotolar tam acılmamıştı yag ve filitreler değişmemiş gibi düşündüm. 300 tl yapılanlar için fena değil. azten helal etmişsin. iyi günlerde kullan

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın:) Yanlız giresun sanayide güzel mekanlar var özellekle vw gruba bakan almanyadan gelmiş 2 kardeş var onlar bu işte çok iyiler:) Bir keresinde kümbete çıkarken karteli delmiştik sağolsun kaynakla hallettiler şimdi fark edilmiyor bile :)

Çevrimdışı dursunsahin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/dursunhoca
Hepinize teşekkürler... Sizlere de kazasız, belasız, servis problemsiz yolculuklar diliyorum. Giresun sanayide iyi ustalar tabii ki var ama daha önce bir iki defa şahit olduğum ve yaşadığım olumsuzluklardan dolayı soğudum. (Genellemek doğru değil tabii ki) Ancak yangın söndürücü ve krikodaki kazıklanmam pek hoş olmamıştı. :(

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın. Memlekete gidince bu yer aklımda olsun. Adı da pek havalı.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu fiyata uygun yaptırmışsın. hayırlı olsun sadece frenler en az 3'te 2'si eder.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullanın :ok::) üzerinden kış geçmiş arabayı bakıma sokmakta elbette fayda var :ok: