škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nnt bor power

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arg44

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
BORPOWER'IN AVANTAJLARI

> % 5-%20 aralığında yakıt tasarrufu sağlar,
> %10 güç artışı meydana gelir,
> Yağ ömrünü %100'e kadar uzatır,
> Harareti önler,
> CO2 egzoz emisyonunda %25-%30 aralığında düşme sağlar,
> Vibrasyonu düşürür ve ortamdaki gürültüyü (db) azaltır,
> Yağ kaçaklarının oluşumu önler veya minimize eder,
> Yağ tüketimini düşürür,
> Aşınmaları tamamen önler veya minimize eder,
> Üstün koruma niteliği sayesinde soğuk havalarda dahi ilk çalışma aşınmalarının  önüne geçer,
> Karbon oluşumunu önler veya minimize eder,
> Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı üstün direnç gösterir, böylelikle  yapısında bozulma olmaz, sürekli kullanım halinde sınırsız koruma  sağlar,
> Yüksek ısı iletkenliği sayesinde tortu ve birikinti oluşumunu önler,  
> Yağ pompalarının en çok aşınan sarı dişlileri, bor elmas  kristalleri ile kaplanacağı için aşınma çok daha geç olacak ve sarf  malzeme bakım ve işçilik masrafları düşecektir,
> Turbolu araçların en büyük problemi olan; turbo milinin ısınmasını ve aşınmasını azaltarak, turbonun ömrünü uzatır,
> Sıfır motorlarda kullanılması, aşınmaları büyük oranda önler,
> Sarf malzeme giderlerini, bakım ve işçilik masraflarını büyük oranda düşürür.

Bizim bi abi kulanıyor bunların hepsi doğru dedi.Yağ bakımı 10binden 20 bine çıktı ve yakıtta yüzde 10 garanti diyor.Birde sizlere soraım dedim.Bu veya buna benzer bir madde kullanan var mı?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuda würtz'ün malları en iyisidir. diğer ürünleride dahil. bazı markalar özellikle markette satılanlar dizel motorlarda yani dizel motorlara göre yapılmıştır. benzinli motorlara koyduğun zaman motoru bozuyor. reçine gibi kaplama yaptığı için devri düşürüyor. enjektörleri tıkıyor vs. bunu kullanan ve sonunda işi rektifiyeye kadar giden biri olarak söylüyorum.  ama senin dediğin malı hiç denemedim. ustamda würtzden başka mal tavsiye etmedi.

Çevrimdışı arg44

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim bilgiler için, benzinli motora uygun kulandığınız birşey varsa paylaşırsanız sevinirim

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superb'i yeni aldım dizel. daha birşey kullanmadım. opel benzinli onda oldu bu hadise würtz'ün enjektör temizleme ürününü kullandım. araba açıldı. gerçi rektifiye sonrası koydum ama 1000 kmlik yağ değişimi sonrası koymuştum. bayağı bir değişti. yağı bile normalden 3000km geçtikten sonra değişmiştim. ama şimdi söylememişde olmayayım. yakıt konusunda dikkat etmedim. zaten onu kullandım mı canavar gibi gidiyor. benzine bakmıyorum. fren balatası temizleme ürünüde çok güzel. würtzün var mı bilmiyorum ama yakıt katkısıda kullanma onu depoda oluşan su birikmesi için kullanıyorlar ama dizel yada benzinli motorlar için mi diye belirtmiyorlar. yakıt filtresini tıkıyor.