škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A4 için jant seçimi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökcen tesekkurler...Jant konusu baya bi kafamı kurcaladı artık :)

su jantlar uzerinde duruyorum oncelikle Gökçen arkadasımın dediği rs6 uzerinde..
firkirlerinizi almak isterim. Bir de birkac sorum olacak ona gore kararımı netlestirmek istiyorum.
*18 jant kimi sıkıntı yasarsın diyor kimi dikkatli kullanımda hicbir sıkıntı cıkmayacagını soyluyorlar kullanan bir arkadasa da denk geldim hic sıkıntı yasamadıgını iletti burda tereddut ediyorum...
*ET degerleri cok onemli mi jantta
*bazı jantlarda 215 45 18 225 40 18 gibi degerler var octay için en uygunu 225 40 18 dogru mudur ?
*18 jant takıldıgında illa yay takmak sart mı  ?

sahibinden.com da ki bu ilanda jant bijon aralıgında oynama mı yapılmıs dersiniz cunku karpuz jant hicbiryerde bulamadım ama bu arkadas karpuz jant 5*100 bijon aralıgı demiş ilanda gerci flans dan bahsetmiş yani flans oynama oluyor sanırım bijon aralıgı uydurma gibi o da sakıncalı diye biliyorum yanılıyormuyum bu ilkandaki jantlarda acaba boyle midir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-5x100-polo-fabia-a1-ibiza-18-karpuz-jant-lastik-sifir-gibi-122111950/detay

Su jantlar arasında kaldım sırasıyla rs6, vossen ve Tettsut-X Black...Vossenin sadece 17 inc i cıkcakmıs 5*100 bijon aralıgında Mayıs'ta.

Bu da Gökçen kardeşimin onerdigi jant :

Tettsut-X Black

ALMAN MAM W1

VOSSEN  ( 18 inci yok mayısta 17 inci gelcekmiş )

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2013, 23:17:36 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı hsarkin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende a4 um için keskin beğendim hem 15 hem 17 buldum 15 alsam lastikler yeni 17 daha cok yakışır ama lastık yeniliyorum:( karar veremedim
 Birde bu jant octiye gidermi acep?

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla kafama gore bir jant bulamadım 5*100 cok sınırlı yukarıdaki jantlardan baska da duzgun 5 kollu yok Ankara da cms de buldum ama sınırlı uretim diyorlar CMS 590 - 17''/18" serisi için hic bir yerde yok fabrikada bile :(

http://cms.com.tr/ProductDetail_cms-590---18_1_46?SearchText=&Sizes=18

audi RS5 jantı ama 17 inc 5*100 bir yerde buldum sizce nasıl ? Ayrıca vossenin yukarıdaki resimdeki jantının bu ay içerisinde 17 inci cıkcakmıs 5*100 de... birde Tettsut-X Black serisi de yukarıdaki de dusunduklerim arsında

bulundugunuz yerdeki temin edebilme dahilinde bu turden jant tavsiyelerinizi beklerim :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rs janti 18 den kucuk takicaksan hic takma bizim octi uzerinde 17 si pek kasli durmaz:)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence de takmısken 18 diyorum 17 gostermiyor gibi kendini :)18 için de bu resimlerini ekledigim jantlar dısında ( onları da tam temin edebilcek gibi değilim :) ) bulamadım . 5*100 2001 modellerde yok gibi birsey 5 kolluya da taktım secenek cok az bakalım nerde son bulcak Ankara da nerdeyse tum sanayi jantcılarını dolastım :D

Çevrimdışı hsarkin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu spor yayları alınca amortisorlerde değişiyormu acaba bnm octiye yay ve 17 keskin kt5 düşünüyorum nasıl olur sizce

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
audi RS5 jantı dısında hic 5*100 jant yok maalesef piyasada birde yakında vossenin 5*100 u cıkacak :( bu jantların da sadece 17 si var acıkcası napıyım karar veremedim Kadir in dediği gibi 17 cok gosterir mi tereddutluyum jant cok hos ama 17 :/

vossen

rs5

« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 13:45:14 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkisi de çok güzel görünüyor. Fiyat olarak ne istiyorlar bunlara?

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vossenin fiyatını cıkmadıgı için bilmiyorum ama rs5 replica 900 TL :)
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 14:30:46 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;363223
:+1:

5 kollular hep favorimdir ama bu iş zevk işi, hoşuna gideni al

:+1: 5 kol bence de

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veys;431810
:+1: 5 kol bence de

benimde favorim 5 kollular :) jant işi baya bi kafamı kurcaladı 18 inc gercekten guzel ama Ankara da gerci heryerde bu jantla cok sıkıntı cekerim gibime geliyor suspansiyon baya rahatsız eder diye dusunuyorum 17 de tatmin eder mi kararsız kaldım gerci iyi bir jant secimi yine kendini gostercektir diyede dusunuyorum ayrıca 17 aracı da cok yormaz diyede dusunuyorum düşünüyorum da düşünüyorum :D
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 21:22:47 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;431852
benimde favorim 5 kollular :) jant işi baya bi kafamı kurcaladı 18 inc gercekten guzel ama Ankara da gerci heryerde bu jantla cok sıkıntı cekerim gibime geliyor suspansiyon baya rahatsız eder diye dusunuyorum 17 de tatmin eder mi kararsız kaldım gerci iyi bir jant secimi yine kendini gostercektir diyede dusunuyorum ayrıca 17 aracı da cok yormaz diyede dusunuyorum düşünüyorum da düşünüyorum :D

Bende para olmadığı halde aynı şeyleri düşünüyorum :D 17 desen octinin altında çok cılız kalıyor görüntü olarak.+ sı ise yanağı 45 olacağından daha uzun ömürlü ve kullanışlı olur.18 desek görüntüsü muhteşem olacak ama bunun yanında yanak kalınlığı çok düşecek ve çok çabuk balon yapacak ve lastik fiyatı fırlayıp gidecek :)

Sıkıntılı durumlar ne kadar 18 istesemde 17 yi mecburiyetten cebimi düşünerekten tercih ederdim herhalde :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vosse nasıl bir markadır bilmiyorum ama, replika olanın yerine markalı olanı tercih edin bence.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu janta karar vermek üzereyim ama bir yerde takılıyorum offset dedikleri yada et26 sanırım bu jantın offset degeri bu ne oluyor 5*100 benim bijon aralıgım bu et degeri veya offset cok onemlimi ?

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 22:41:22 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octinin ET ( offset)  degeri bu sekilde verilmiş rs5  jantının ki yanlıs bakmadıysan et26 gorunuyor ama tam da anlayamadım acıkcası aynı jant modeline farklı yabancı sitelerde et33 de diyen olmus 35 diyende 17 18 19 20 inclere :/

burda offsett 35 mm demiş

http://toronto.kijiji.ca/c-cars-vehicles-auto-parts-tires-tires-rims-19-Audi-RS3-Sport-Style-Titanium-Machined-Face-Wheels-W0QQAdIdZ474607938

burda et 50 diyende var (ortalarada kırmızı jant için )

http://www.rs6.com/showthread.php/22523-FS-Original-Audi-RS5-wheels-9Jx20-ET26-Titan-PICS!

burdada ET33 demişler 5 arm Design, Audi exclusive 9J x 19" ET33 (Titanium look) yazan

http://www.vagsg.com/forums/showthread.php?t=41245

s 17 inc de lastik olculeri en iyi hangi olculerdir ?

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 17:42:51 Gönderen: skoda_tudor06 »