škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Facelift?

lrfan · 33 · 11152

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;363497
olsun nerden arakladıkları önemli değil. aslında ben araklamak olarak görmüyorum. araçlarımızdaki parçaların üzerine bir bakınca vw-audi amblemlerini sıkça görüyoruz. yani kalite.

zaten ikisinin harmanı. bayi sahibinin dediğine göre yaklaşık 180 yada 280 parçası auididen gerisi tosbağadan alıntıymış. keşke süspansiyonlarıda audiden almış olsaydı. dadından yinmezdi o zaman.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni ızgara, aynı ön farlar, arka a6 dan araklama. :D Güzel taktik 10 numara olur o şekilde bence. :)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buraya yorum yazan arkadaşların geneli makyajı başarılı bulmuşlar,

Bana göre çok başarılı değil, güncel kasanın da arka tasarımı iyi değil, ama bu çıkan bence daha kötü olmuş.

Skoda SuperB'i bu noktaya gelmesi kendine özgün bir tasarımı olması, inanılmaz doluluğu ve kalitesiydi.

Ben şahsen SuperB'in her ne kadar SuperB Audi A6 ile aynı platformu kullansa da (öyle biliyorum, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler) Audi A6'ya ya da başka bir araca çok benzemesinden hoşlanmam, biraz benzerlik güzel ama çok benzerlik iyi değil, özgünlük olmazsa doğallık da olmaz.

SuperB ilk çıktığında RCD 510, Beyaz Gösterge, CC direksiyon, krom ızgaralar, içi lamba aydınlatması, Aux girişi, geniş arka diz mesafesi gibi bir çok ayrıntı ile çıktı.

2009 yılında araç almadan önce tamamen tesadüfi bir şekilde ( Octavia da bir bakalım diye gidip tanıştığım bir araçtır) beğenip sadece marka imajı ve ikinci el kaygısından dolayı almadığım, aldığım dönemde ise marka imajını aştığını ve ikinci elde sıkıntı olmayacağını düşündüğüm için tercih ettiğim bir araçtır.

Bugün araç 42.000 km oldu, hala zevk ile biniyorum, benim gibi kısa sürede araç değiştiren birisini tatmin etmeyi başardı, tabi bunda artık otomobile bütçeden para ayırmama düşüncesi etkili oldu, ancak araç beni tatmin etmeseydi bu araçta bugünlerde sahibinden.com'da satışa çıkmıştı, inşallah bu düşüncemi epeyce bir değiştirmem.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gelelim asıl konuya ; SuperB taklit eden değil, taklit edilen oldu güncel kasa ile.

İnanılmaz arka diz mesafesinden sonra rakibi olan diğer firmalar da benzer arayışlara girdiler.Sunduğu konfor ve inanılmaz doluluk diğer firmaları da harekete geçirdi, onlar da müşterilerine sunduğu seçenekleri artırmak durumunda kaldı.

Vw Passat Beyaz Göstergeye, krom ızgaralara, RCD 510'a, CC direksiyon'a SuperB'den sonra geçti, yanlış anlaşılma olmasın Passat benim bir önceki ve severek kullandığım çok kaliteli bir araçtır, haklı bir tercih edilme nedeni var.

B7 Passatın tasarımını beğenseydim bugün bir Passat sahibi olarak yazacaktım bu satırları, ama beğenmedim, hala da beğenmiyorum, bunun dışında araçta yapılan kısıntılar ve bir iki değişiklikte hoşuma gitmiyor, her neyse.

SuperB yakaladığı çıkışı devam ettirmek istiyorsa özgün, teknolojiyi güncelleyen ve taklit edilen olmalı, taklit eden değil, yoksa hızla tepetaklak geldiği noktaya geri döner.

SuperB'de güncel kasaya da fazla makyaj yapmaya gelmez, kasayı biraz fazla oynarsanız maskara edersiniz.

Yapılacak olan güncel kasadan daha iyi bir arka tasarım yapılması, teknoloji güncellmesi yapılması, araca elektronik park freni konulması, orta konsoldan RNS 510'un (Columbus) kumanda edilmesine imkan sağlanması,(sistemin adını hatırlayamadım ) gibi şeyler.

Neyse, coşmuşuz gene, klavyene bir hakim ol kardeşim ya,

Yazdıkça yazıyon, destan yazıyon mübarek,

Bu da bize özeleştiri olsun.

Eee, tamam artık, bırak yazmayı.

Tamam bıraktım bıraktım da bir not açmam lazım,

İyi aç hadi bakalım.

Not:  Skoda SuperB taklit eden değil, taklit edilen olmaya devam etmeli (devam edecek)

"Slogan bana aittir, ticari amaçlarla kullanılamaz" dermişim.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 08:55:04 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben çok Skoda DNA'sı hissetmedim açıkçası, resimler gerçek olmayabilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Özgünlük konusunda haklısınız. Ama ben yine de beğenileceğini düşünüyorum. İyi olan satışları daha da iyi olabilir.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: plastix;364431
http://nextcarsunday.blogspot.com/2011/05/2012-skoda-superb-facelifting.html

Burda da farkli fotograflar var, daha once verilmediyse tabi.

Photoshop...

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanki makyajlanıp seat (bilmemne) modeli olacakmış gibi geldi gözüme.....
:kvg:

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;364158
Özgünlük konusunda haklısınız. Ama ben yine de beğenileceğini düşünüyorum. İyi olan satışları daha da iyi olabilir.

Eğilim bu yönde, arkadaşların geneli yapılan makyajı beğenmiş gibi görünüyor.

En iyisi canlı görmek aracı, o zaman daha somut fikir edinir ve yorum yaparız.

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence resimdeki aracın aynısı arkadaşlar. Farların üstündeki hafif yuvarlaklıktan anlaşılıyor.

Sizce ??

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen photoshop. Elimizde olan resimlere bakarak aracın açık halini ortaya çıkartmaya çalışmışlar.

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bile fotoşla daha güzelini yaparım:D

Arka stopu kesip, ön farı octi farıyla birleştirmeyle olmazzz:)