škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Göstergede çıkan 2 sembol

cSKn · 28 · 10084

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün araca bindiğimde görünen 2 sembol çıktı. Biri anahtar sembolü. Bu sembolün neden çıktığı konusunda bir fikrim yok. Aracım daha 2.500km'de. Bu fotoda aracı çalıştırdıktan sonra ikiside sönüyor. Diğerinin ne anlama geldiğini bilmiyorum. Ve 12.600 olarak görünen km, orjinalini yani 2500 km olarak gösteriyor. Aracın yılı dolmak üzere. Ama km çok düşük. Yıllık bakım zamanı ondan mı acaba  böyle bir uyarı vermesi ?

« Son Düzenleme: 02 Haziran 2012, 19:56:24 Gönderen: cSKn »
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servis bakımının geldiğini gösterir 2 sembolde arkadaşım
serviste aracın teslimatında 1 yıl sonraki güne ayarlıyorlarki ona göre sana hatırlatıyor.

zaten aracı alırken söylüyolar 1 yıl veya 10.000 km hangisi önce gelirse ona göre ekranda uyarı işaretleri çıkıyor. Bende 5200km yaptım 1 hafta önce ekranda sembol belirdi ve bakımını yaptım.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2012, 20:16:53 Gönderen: avni »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20 gün sonra aracın yıllık periyodik bakım zamanı gelecek demek

km ya da yıl hangisi önce dolarsa servise gitmek gerekli

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende öyle düşünmüştüm. Ancak 2.500kmdeki aracı bakıma götürmek mantıksız gibi geliyor bana. Yılı dolduğundan yağı değişsin hadi, filtre bile değişmemesi lazım :) 12.600 ve 379.7 yazan nedir ?
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 09:55:12 Gönderen: cSKn »
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;363620
Bende öyle düşünmüştüm. Ancak 2.500kmdeki aracı bakıma götürmek mantıksız gibi geliyor bana. Yılı dolduğundan yağı değişsin hadi, filtre bile değişmemesi lazım :) 12.600 ve 379.7 yazan nedir ?

379.7 günlük kilometre.kadrandaki sağ tuşa basılı tut sıfırlanır.12600 de kalan bakım km si. fabialar 15 bin de bakıma giriyor.........................15 bin eksi 2400 km , kalan 12600..
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2012, 13:09:29 Gönderen: GNC75 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Daha önce de yazmıştım; ayda 15.000km yol yapabiliyorsanız, araç her ay bakıma gidecektir. Senede 1.000km yol yapıyorsanız bir yıl dolduğunda servise gidecektir.

Saat tarzı bir işaretle birlikte gösterdiğine göre, tahminim vakit dolduğundan servis uyarısı veriyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;363620

Çok gerekte yok zaten, yağ ve yağ filtresini değiştirin yeter, diğer kısımlarda kontrol edilir sadece o kadar. Benim son bakımda 10 bin'lik hava filtrem bile tertemiz çıktı, bu sene çok yağmur yağdığı için hiç fazla tozlanmamıştı, bir 10 bin daha devirirdi o derece temiz çıktı ama genede değiştim. Çok yeni araba henüz, toleresi çok yüksek, hele böyle düşük km'de komple bakım sorun yoksa gereksiz masraf, dediğim gibi yağ+yağ filtresi değiştirin, geri kalan kontrol edilsin bittti gitti.:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;363742
Çok gerekte yok zaten, yağ ve yağ filtresini değiştirin yeter, diğer kısımlarda kontrol edilir sadece o kadar. Benim son bakımda 10 bin'lik hava filtrem bile tertemiz çıktı, bu sene çok yağmur yağdığı için hiç fazla tozlanmamıştı, bir 10 bin daha devirirdi o derece temiz çıktı ama genede değiştim. Çok yeni araba henüz, toleresi çok yüksek, hele böyle düşük km'de komple bakım sorun yoksa gereksiz masraf, dediğim gibi yağ+yağ filtresi değiştirin, geri kalan kontrol edilsin bittti gitti.:)

Arabanın garantisi olduğunu var sayarsak servis illa öpecek :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;363747
Arabanın garantisi olduğunu var sayarsak servis illa öpecek :D

-lifte çıkartıldı
-liften indirildi
-kapısı açıldı
-kapısı kapandı
-usta oturdu
-usta kalktı
-direksiyonu çevrildi
v.s v.s hepsi birer masraf kalemi tabe :rm::rm::rm::rm:
Bayılıyorum yetkili servislerin şu bakım listesine zaten :rm::rm::rm: ekol adamlar :D

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağım ömrü 1 yıl, aracın kanıdır o, istersen hiç kullanma 1 yıl, zamanı dolunca tazele

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kendi kanımızıda her sene değiştirebilsek.:++:

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevap için herkese teşekkürler. Aracın garantisi devam ediyor. Yani sanırım :) tavanı kaplattım dışarıda, garanti dışı sayılabilir mi ? Böyle bir durumda özelde halletsem nasıl olur yağ ve filtre işini ? İlk 2 yıl servise gitmeyi kendime şart mı koysam ? :)
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;363839
Cevap için herkese teşekkürler. Aracın garantisi devam ediyor. Yani sanırım :) tavanı kaplattım dışarıda, garanti dışı sayılabilir mi ? Böyle bir durumda özelde halletsem nasıl olur yağ ve filtre işini ? İlk 2 yıl servise gitmeyi kendime şart mı koysam ? :)

Kaplama bir sıkıntı yaratmaz, hatta anlamazlar bile belki zaten :)
Kampanya sürüyorsa yetkilide de sadece yağ+yağ filtresi uygun fiyata gelebilir belki.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;363839

Aracı sadece 1. yaşında yetkili servise sokarım, 2. yılda garanti bittiği için doğru özele, yani 2 yıl bile değil, 1 yıl  :D

Ama ilk bakımı mutlaka yetkili de yaptır, aracımın triger zincirinden tut konfor ünitesine kadar şey değişti garantiden, ilk baktıkları şey 1. yıl bakımı nerede  ;)