škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk göz ağrım :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omer767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uzun araç arayışının ardından aklımda hiç tüplü bir araç almak yokken dayım ve babamın ısrarları sonucu bu araca talip oldum ve aldım :) Komple bir bakımdan geçirdikten sonra bebek gibi oldu. A'dan z'ye değişmeyen parçası kalmadı en az 3yıl sadece suyunu yağını filtresini değiştirip binerim gibime geliyor.

97 model 1.6 gls x model lacivert astram aynı zamanda ilk arabam karşınızda :)

Aracı aldığım kişi ikinci sahibiydi şimdiye kadar boya bakımı olarak belki bir yada iki kez sanayide pasta görmüştür onun haricinde pek bilinen birşeyi yok :) Alacağım araba koyu renk olacak diye tutturdum ama koyu renk araç beklediğimden daha dertliymiş sanki :P daireseller çok göze batıyor. yıkadıktan 2saat sonrada araca parmak sürünce toz izi oluşması falan deli ediyo insanı ama alışırım bir şekilde :) İlk birkaç fotoda aracın eski plakası vardı o yüzden kapattım. Yıkama sonrası sadece hydrorep geçtim araca. Feci şekilde parlatıyor aracı birkez daha aşık oldum hydrorep'e :)

Aracın verniğinden bir kısım almak lazım. Üzerinde ölü bir deri tabakası varmış gibi duruyor. Yansımalar çok canlı değil. Polisaj makinem olmadığı için şimdilik dokunmuyorum. Elle girişmeyi gözüm yemiyor :D Ama rengini çok sevdim güneşin vurduğu yer mavi mor gibi oluyor ışıksız kalan yerleri lacivert gözüküyo sedefli gibi duruyor bu durum hoşuma gitti. :)

Bunlarda aracı aldığımda fk1000p yapmıştım onun boncukları :) 3buçuk hafta olmuş hala sıkılar.

Buda evin önünden bir kare :)

Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler...  

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah :ok: Bu kasaları odum olası çok severim, hep ayrı bir yeri vardır kalbimde, nedendir bilinmez :)

Çevrimdışı omer767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ladacı8086;364099
Maşallah :ok: Bu kasaları odum olası çok severim, hep ayrı bir yeri vardır kalbimde, nedendir bilinmez :)
Babamda vaktiyle 84 model 131 vardı, sonra 94model astra f aldı o kırmızıydı :) sonra 2004 astra g aldı sonrada 2010 connet aldı ama hep söyleyip dururdu o kırmızı astra başkaydı diye :) Ben ufak sınıf dizel bir araç bakarken babamın ısrarıyla bu astralara döndüm kasası temiz servis bakımlı buluncada atlayıp aldım :) 1 parça değişeni 4 parçada boyası var. Tavanın orta kısmında hafif bir güneş yanığı var polisaj kâr etmez. Aracın tek kötü durumu o. Onuda halledersem mis gibi olucak araba :)

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık..
ah o manisa garajı. üniversitede ömrümü tüketti. izmir manisa manisa izmir :kork2:

Çevrimdışı omer767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baduruk;364104
elinize sağlık..
ah o manisa garajı. üniversitede ömrümü tüketti. izmir manisa manisa izmir :kork2:
Manisa öğrenci olmak için çok kötü bir şehir :) asfaltı olan köy gibi birşey manisa :) Geleni bezdirmeden geri göndermez :)

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omer767;364102
Babamda vaktiyle 84 model 131 vardı, sonra 94model astra f aldı o kırmızıydı :) sonra 2004 astra g aldı sonrada 2010 connet aldı ama hep söyleyip dururdu o kırmızı astra başkaydı diye :) Ben ufak sınıf dizel bir araç bakarken babamın ısrarıyla bu astralara döndüm kasası temiz servis bakımlı buluncada atlayıp aldım :) 1 parça değişeni 4 parçada boyası var. Tavanın orta kısmında hafif bir güneş yanığı var polisaj kâr etmez. Aracın tek kötü durumu o. Onuda halledersem mis gibi olucak araba :)

İnşallah kafanıza takılan soru işaretlerinden bir an önce kurtulursunuz da gönül rahatlığıyla binersiniz aracınıza. Gerçi pek bir şey yokmuş emsallerine göre temiz durumda gözüküyor. Bizde de lada samara var, ayrılamıyorum araçtan. İlk göz ağrıları farklı oluyor demek ki :D Kazasız belasız sürersiniz inşallah :ok:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç gerçekten boncuk kazasız belasız.Manisaya gitmem lazım benim de.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omer767;364102

hayırlı olsun benim eskide astra f 95 model station kırmızı ( ilk el ) az kahrımı çekmedi. hala yük, zerzevat taşıyorum. rektifiye yaptırdım şimdi uçuyor. benzinli. tüpe bulaşmadım. bu modeli gerçekten hoş bir arabadır. en başta park sorunu çekmezsin. her yere girer.

ecotec motor yeni çıktığında almıştım. bu arabayı bilmeyen kullanamaz. diğer arabalar gibi kullanıp harareti yükseltirler. devri düşükken bile gider ve bu sayede az yakar. ben 2500 devirden yukarı nadiren çıkıyorum.

70 hız sınırlamasında 4. vites 2500 devir. 5.viteste 120 3000 devir bu sayede ceza yeme durumu olmuyor.

başka bir yerde boya sorunu ile ilgili bir yazı yazmıştım. kaput altında boya numarası vardır. kaportacıya gidip bu boya ile pasta cila karışımı yaptırt. sorun hallolsun.

arabayla ilgili bir sorunun olursa bana sorabilirsin. 17 senedir o kadar bakıma gittim ki her haltını öğrendik sonunda...

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı omer767

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;364140

70 hız sınırlamasında 4. vites 2500 devir. 5.viteste 120 3000 devir bu sayede ceza yeme durumu olmuyor.

başka bir yerde boya sorunu ile ilgili bir yazı yazmıştım. kaput altında boya numarası vardır. kaportacıya gidip bu boya ile pasta cila karışımı yaptırt. sorun hallolsun.

arabayla ilgili bir sorunun olursa bana sorabilirsin. 17 senedir o kadar bakıma gittim ki her haltını öğrendik sonunda...
vites ve devir oranı gerçekten güzel denk geliyo bu arabada dediğiniz gibi şehir içi 4.vites 2500devirde 70e denk geliyo 5.viteste 120yide 3000devirde yakalıyo süper oluyo :) polishle düzeltme denicem ama tahminim kâr etmicek boyatıcam bir kaç yerini :) Takıldığım yerde rahatsız ederim sizi :)

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun...kazasız belasız..

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı MAkif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maşallah. Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
Her araba değiştirişimde hep araştırdığım ve gönlümden geçen ama daha nasip olmayan bi araba. Hem Astra F hem 97-99 yıllar arasında çıkan 1.6 16V GLS modeli. Opelin bu sınıf bu yaşta bana göre en az sıkıntı veren arabası. Kullanmanın zevkine varın. Zaten diri ve temiz duruyor. Kazasız belasız kullanın inş.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim