škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia hidrollik direksiyon arızası

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akinates

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar
bir aydır devam eden sorunumu anlatmak istiyorum gösterdiğim 3 tane servis ve oto elektrikcisi arızanın nedenini anlayamadı. belki başına gelen vardır diye yazıyorum bilgisi olan varsa ve yardım ederseniz sevinirim.
aracım 2004 model fabia choice
Görünürde hiçbir sorunu yok, yolda giderken birden hidrolik direksiyon lambası yanıyor. hidrolik direksiyon devre dışı kalıyor ve direksiyon sertleşiyor. diğer lambalar; abs, airbag,el freni lambaları yanıp sönüyor ve kırmızı el freni lambası yanıp söndükce sinir bozucu uyarı sinyali veriyor.
aracı durdurup kontağı kapayıp yeniden açtığımda herşey düzeliyor.
bir süre sonra yeniliyor. bazen uzun bir süre tekrarlamıyor bazen sık sık yapıyor bazen aracı durdurmadan yoldayken kendiliğinden düzeliyor. bazen lambaların yanıp sönmesi geçiyor ama direksiyon sertbir şekilde devam ediyor. gösterdiğim skoda ustaları bir elektrik kesintisi var diyorlar ama tüm elektrik devrelerini kontrol etmemize karşın arızanın sebebini bulamadık. bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim
aracımı çok seviyorum ama bu durum canımı sıkıyor.
selamlar
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2009, 18:22:34 Gönderen: akinates »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
direksiyon ağırlaşmasındaki arıza sebebi açı sensörünün bozulmuş olması olabilir. 2004 ve öncesi fabialarda bu arızayı yaşamazsanız korkmanız lazım zaten :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;29411
direksiyon ağırlaşmasındaki arıza sebebi açı sensörünün bozulmuş olması olabilir. 2004 ve öncesi fabialarda bu arızayı yaşamazsanız korkmanız lazım zaten :)
haydaaaa olacak iş mi Hakan bu şimdi.Fabia'da da mı böyle kronik sorunlar var.üzücü bişi gerçekten.Bu araçların başka ne tür arızaları var acaba?benim başıma böyle bişi gelmedi gelmesini de istemem,Allah korusun.Gelenlerede Allah kolaylık versin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;29414
haydaaaa olacak iş mi Hakan bu şimdi.Fabia'da da mı böyle kronik sorunlar var.üzücü bişi gerçekten.Bu araçların başka ne tür arızaları var acaba?benim başıma böyle bişi gelmedi gelmesini de istemem,Allah korusun.Gelenlerede Allah kolaylık versin.

Kronik arıza adı üzerinde. BMW de bile var :) e46 kasada boya sorunu gibi.

Aracınızın direksiyon kutusuna baktırdınız mı? Elektro servo motorunda bir problem olmasın?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;29414

Bizdede direksiyon kutusu bumluyor eğer erken fark edersen 600-700 tl yoksa komple değişiyor buda 2 bin tl cik...:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi

octaviaman

• Ziyaretçi
İyi bir servise gösterin.Direksiyon kutusundan olmayabilir.

Çevrimdışı lazorhan61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
acı sonsöründen deyildir bence   tesisat de  büyük bir ihtimalde bişe olabilir   şayet sensörden olsa sadece  direksıyon  lambaı yanar    direksiyon sertleşirr     am   yindede   bakmadan bie denilmez
 skoda ciyim bu aradaa

Çevrimdışı mita06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar derksiyonunuz arızalı kazık gibi çalışıyorsa servisten tamirciden kazık yemeyin drek benle iletişime gecin arızanız 150tl giderilsin 600 1000tl arası diye bahsediyolar ama benim kurdugum bi sistemle garantili bi şekilde 150 hallediliyor 0539 929 33 49