škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gıda Terorü

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün haberlerde çayda küf, hazır kahvelerde de tebeşir tozu kullanıldığını duydum. En iyisi bişey yeyip içmeyelim..! :)

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben şu aroma işini merak ederim...bilgisi olanlar kısaca bir aroma 101 verebilirier mi?

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Detaycı;368385
Dün haberlerde çayda küf, hazır kahvelerde de tebeşir tozu kullanıldığını duydum. En iyisi bişey yeyip içmeyelim..! :)

içinde ne olduğunu bilmediğin, etiketsiz, sonradan paketlenmiş, ne idüğü belli olmayan şeyleri yemeyin yeter :)

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmedb;368394
ben şu aroma işini merak ederim...bilgisi olanlar kısaca bir aroma 101 verebilirier mi?

Sorduğun konuyu anlamadım. "Aroma 101" diye sordum Hz. Google'a :++:

http://ezinearticles.com/?Aromatherapy-101&id=6855591

Hz. Google bir de tercüme etti bizim için;:haha:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=tr&prev=/search%3Fq%3Daroma%2B101%26hl%3Dtr%26safe%3Dactive%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DXp1%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.com.tr&sl=en&u=http://ezinearticles.com/%3FAromatherapy-101%26id%3D6855591&usg=ALkJrhjkmWg9vKZRnsTmJnxn_PEXjEiHLQ

Anladığım kadarı ile çeşitli aromatik maddeler kullanarak masaj gibi bir şey yapanlar var. Bu esnada kullanılan aromaların faydalı olduğu alanlardan faydalarak insanı rahatlatıp gevşetiyorlar.

Hani aktarlardan alınan bazı bitkilerden çay yapıp içerek iyileşmeye çalışıyoruz "Papatya bilmem neye iyi gelir, kuş burnu bilmem niye..." gibi öyle bir şey.

Bilen biri tarafından uygulanırsa uygun birşeydir ama maalesef Recep İvedik filmindeki sonu mutlulukla biten (50 milyona) masaj diye tarifinden çıkma ihtimali de var.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aroma 101 ; yani aromalar konusuna giriş niteliğinde bilgiler verebilecek olan var mıdır manasında idi...
mesela tereyağı aromalı helva, fındık aromalı nane..vs vs deniliyor ya bu aroma nasıl bir şey onu merak eden biri olarak...

."

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ona girersen bir daha birşey yemezsin herhalde :D

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende cipslere kafayı taktım. yenecek gibi değil ısıya dayanıklı çabuk dejenere olmayan palm yağı kullanıyorlar. bu vücudun eritebileceği bir ürün değil. direkt damar tıkanıklığı yapıp kalpten götürüyor. en iyisi evde kendin yapacan oda iyi değil ama kötünün iyisi bir anlamda. bu yağ birde diyet bisküvilerde var. kilo verirken götürüyor adamı.

bu arada ingilterede knorr ürünlerine yasak gelmiş. gerçi bütün hazır çorbalar birbirine emsaldir ya bilgilendireyim.:mng::kus1:

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;371236
bende cipslere kafayı taktım. yenecek gibi değil ısıya dayanıklı çabuk dejenere olmayan palm yağı kullanıyorlar. bu vücudun eritebileceği bir ürün değil. direkt damar tıkanıklığı yapıp kalpten götürüyor. en iyisi evde kendin yapacan oda iyi değil ama kötünün iyisi bir anlamda. bu yağ birde diyet bisküvilerde var. kilo verirken götürüyor adamı.

bu arada ingilterede knorr ürünlerine yasak gelmiş. gerçi bütün hazır çorbalar birbirine emsaldir ya bilgilendireyim.:mng::kus1:

Fritolay'ın izmitteki fabrikasına gittim size şöyle söliyim ameliyathanelerde bile o kadar sterilizasyon yoktur... tabi her kurum böylemidir bilinmez.
en binlerce cips geçerken banttan bitane bile alma şansı yokdu, ve saat yüzük ne varsa alayını cıkartarak önlüklerle falan giriyosnz imalathanenin oldugu yere...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cips v.b ürünlerde artık fırınlamaya falan geçtiler, o eskiden olanlar falan vıcık vıcıktı zaten. Ben bayılırım ama olabilecek en basit ve içinde cart curt olmayanından yerim genelde, vıcık vıcık yağlı herşeyden nefret ederim zaten.
Bir ara onlar mercek altına alınmıştı, bundan sonra çok toparlandılar, sistemlerini değiştirdi belli başlı büyük markalar.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
patateslerin GDOlu olması durumu??

."

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmedb;371394
patateslerin GDOlu olması durumu??
cipsler için sormustum cok iyi kontroller oldugunu hatta patatesleri göstermislerdi bu sekildekiler eleniyor v.s. diye hatta şekerli patatesleride eleyip nişastacılaramı ne satıyorlardı. sistemleri beni hayran bırakmıstı