škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Hız

oguzcb · 72 · 22944

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguzcb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merak ettiğim birşey var. Ben aracımı alalı 1 ay oldu bugun İstanbulda yaşıyorum. Hiç Greenline yetiyle yani 1.6CR ile 180 ve üstü sürat yapabilen varmı? ben 180 e kadar çıkabildim. Aracın max. hızı 176 yazıyordu yanlış hatırlamıyosam. Daha doğrusu merak ettiğim şey acaba aracını hakkıyla test eden  greenline sahibi biri varmı aramızda. Bilgilendirmeleriniz için teşekkur ederim...

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben o kadar bile çıkamadım, fazlasıyla yetiyor zaten. Hız olarak değilde tüketim olarak fabrika verilerine ulaşmaya çalışıyorum ama hala tüketimim fazla, 5.4 lt/100 km civarlarında...

Çevrimdışı oguzcb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Süleyman ağabey ben ilk senin resimlerde görmüştüm bu aracı biliyomusun, :) vede seninkinin aynısını ambition beyaz alcaktık. kalmadığından dolayı babam benimde ısrarlarımla siyah elegance aldı. Siz istanbula geliyormusunuz hiç ağabey?

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, elegance işte daha ne istiyon? İstanbul'da pek işim olmuyor, fuar v.s. olursa belki 2 günlüğüne geliyorum.

Çevrimdışı oguzcb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkur ederim. Sanırım araba hakkında baya bi bilgi sahibisiniz. Bende iyiki elegance almışız diyorum. Abi araba yüksek ama süspansiyonları oldukça sert. Virajda biraz yatıyor gibi ama herhangi bi savrulma olmadı çok şukur. Bu arabalarda neden 17 jant ve sunroof yok ? Hatta stepne bile yok. Bu konuda bilginiz varmı,yada ben şimdi gidip 17 jant yaptırsam bi sıkıntı olabilirmi?

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oguzcb;366465
Teşekkur ederim. Sanırım araba hakkında baya bi bilgi sahibisiniz. Bende iyiki elegance almışız diyorum. Abi araba yüksek ama süspansiyonları oldukça sert. Virajda biraz yatıyor gibi ama herhangi bi savrulma olmadı çok şukur. Bu arabalarda neden 17 jant ve sunroof yok ? Hatta stepne bile yok. Bu konuda bilginiz varmı,yada ben şimdi gidip 17 jant yaptırsam bi sıkıntı olabilirmi?

Takmazlar, bunların hepsi greenline olması için yapılmış şeyler zaten. Yani daha az yakması için.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oguzcb;366465

Estağfurullah. Aslında Greenline'lar normal diğer Yetilere göre alçaltılmış, virajlara hızlı girmediğimden bende hiç savrulmadım. Jant olayına gelince bildiğim kadarıyla Greenline'lar ekonomi için tasarlandığından jantı ve lastikleri (Michelin Energy Saver) ona göre seçmişler. Yeti'lerde hiç sunroof görmedim cam tavan var onunda hediyesi 4000 TL:kork2:

Çevrimdışı oguzcb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;366468
Takmazlar, bunların hepsi greenline olması için yapılmış şeyler zaten. Yani daha az yakması için.

Hocam peki 1.6CR octavialar 200 km/h ve üstüne çıkabiliyor. Yetide bu mümkün mü?

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oguzcb;366471
Hocam peki 1.6CR octavialar 200 km/h ve üstüne çıkabiliyor. Yetide bu mümkün mü?

Sınırlamadılarsa mümkün fakat yine yakıt tüketimini düşük tutmak için sınırlandırmış olabilirler. Sunroof olayı yine ağırlığı azaltmak için yok. Çünkü sunroof tavanın sac halinden daha ağır ;)

Çevrimdışı evren53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar araçtaki motor wv - seat- audi 1.6 tdi cr motor aynı ancak  ruzgar direnci crossover olduğundan yüksek bu nedenle aynı motordaki  bineklerden son hızları ve hızlanmaları farklı bende elegance modeli var  evet 180 i gördüm ama nasıl gördüğümü yeti sahipleri bilir unutmayın  araç performans aracı değil tamamen yakıt tasarrufu ön planda tutulmuş  bu arada ben 100 km/ 4.2 i gördüm aracın vites değiştirme uyarılarına  uyarsanız çok rahat değerlere ulaşabiliyosuz ayrıca araç kesinlikle ve  kesinlikle 6.vitesi istiyor

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
17 jant konusu benimde kafama takılıyordu. Arabaya bakınca lastiklerin hep küçük oluşu şahsen göz zevkimi bozuyordu. Neticede benzinli versiyonlarda ve 2.0 dizellerde bu seçenek mevcuttu. Servisi arayıp takabilirmiyiz diye sordum. Takarız dediler. Tabi sizden alacağım dedim belkide onun etkisi olmuştur.:) Neticede benim aracımda şu anda 17 jant var araba görünüş olarak şimdi tam istediğim gibi oldu. Yakıt konusunda tabiki biraz oynar ama gülü seven dikenine katlanır. Genelde yıllık km'nin %90 nını şehir içinde yaptığımdan pek yüksek süratlere çıkmam. O açıdan denge konusunda da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten bizim araçlar benzinlilerden 2.5 cm alçaltılmıştı. Şimdi durumu eşitledik.

Çevrimdışı oguzcb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;366640
17 jant konusu benimde kafama takılıyordu. Arabaya bakınca lastiklerin hep küçük oluşu şahsen göz zevkimi bozuyordu. Neticede benzinli versiyonlarda ve 2.0 dizellerde bu seçenek mevcuttu. Servisi arayıp takabilirmiyiz diye sordum. Takarız dediler. Tabi sizden alacağım dedim belkide onun etkisi olmuştur.:) Neticede benim aracımda şu anda 17 jant var araba görünüş olarak şimdi tam istediğim gibi oldu. Yakıt konusunda tabiki biraz oynar ama gülü seven dikenine katlanır. Genelde yıllık km'nin %90 nını şehir içinde yaptığımdan pek yüksek süratlere çıkmam. O açıdan denge konusunda da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten bizim araçlar benzinlilerden 2.5 cm alçaltılmıştı. Şimdi durumu eşitledik.

Banada start stop özelliğini etkiliyo dediler takmayın dediler. Hocam peki lastikleride değiştirdin mi?

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oguzcb;366471

valla ben 195 in üstüne 196 bile göremedim herşeyi denememe rağmen 4kişi klima açık da 195 tek basıma klima cam vs hersey kapalı da 195 :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 MPI Octavia'da düz yolda 200 üstüne çıkmıyor. Hatta 200'ü görmüyor bile. 196-197 civarında kalıyor. Rampa aşağı 215 falan yaptırdım ama, oda Red Line'a geçiyor. Ayrıca; navigasyonda kadrandakinden 5 km daha az gösteriyor. Yani fabrikası verisi olan 190km/h doğru. Bu bilgiler ışığında; Yeti'de 200 hayal olur bence :)

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oguzcb;366849
Banada start stop özelliğini etkiliyo dediler takmayın dediler. Hocam peki lastikleride değiştirdin mi?

Tabi haliye 16 dan 17 ye çıkınca jant ölçüsü yeni lastik aldım. 215*55*17 takdık. Start stopta veya başka bir özellikte herhangi bir değişiklik yok.