škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dizel araç tavsiyesi

Mesdi · 62 · 16155

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Era veya Cerato dan başkasını düşünmezdim ben olsam..Dayımın garajda da var bir tane erası vazgeçemiyor eradan.Gidişinden felan çok memnun..

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
başka seçeneklerde aklıma gelmiyor.düşünmek için zamanım var.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2012, 13:09:02 Gönderen: Mesdi »
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2006-07-08 v.s Astra Sedan 1.3 CDTi derim. 25-30 aralığında bulunuyor, diğerlerinede verecen kaç para zaten, az daha ekle daha dolgun birşey al derim.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Astra da baktim o paraya ya kazali yada cok km li var:keske olsa astra en iyi secenek aralarinda
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düşük km dizel hangi araba olursa olsun çok olmaz olsada çok yüksek fiyatlı olur, zaten yoğun kullandığı için dizel almıştır adam. Düşük km, temiz, uygun fiyatlı dizel olabilecek en zor kombinasyondur. 70-80 bin civarlarında var bu arabalardan, bence detaylı bir araştırma ile düzgünü bulunabilir derim. Hayırlısı olsun tabi.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
grande punto bakabilirsiniz multijet iyi motor.

Cerato 2. el yok diyorlar ben hangi ceratoya baksam ilanlarda diğer baktımda satışmış oluyor cidden anlamadım ben bu meseleyi.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Size tavsiyem acele etmeyin iyi düşünüp karar verin ben sizin yerinizde olsam rapid i beklerim 30.000 tl civarında olur muhtelemen(octavia 39.000tl olduğu düşünülürse)bide almandan inip türkiyede yapılmış kore malı era ya binmem(konfor meselesi)yazın fiyatlar uçuk durumda kışı bekleyin ama sizde aracınızı satıcaksınız eger size uyuyorsa yazın aracınızı satın kışın alın.Aklıma şimdi geldi siz dizel baktıgınıza göre rapid de 35.000 tl ya fiyatı yukarı çekiyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30 Artık Albeayı Zor Veriyolar. O Arabanın Benzinlisi 35 Denn Aşağı Gelmez. Kesin Ve Net. Dizelide 40-42 Falan Olur.O Gelince Octaviayada , SuperB Yede Hepsine Zam Gelir.. Pİyasayı Takip Etmiyorsunuz Herhalde.

Çevrimdışı berhan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende böyle bir araba arayışı içine düşmüştüm taki Roomsterle karşılaşana kadar bnm kanaatim o paraya alabileleceğiniz en iyi arabalardan biri 1.4tdi 80bg style yada bulabilirseniz comfort bi roomsterdir konfor olarak fabiadan kat kat öndedir düşünün yani yakıt olarakta gayet cimridir yol tutuşuyla konfor çizgisini ortadan ayıran noktayı kavramışlar bu arabada süspansiyonlarla karar sizin ben olsam 20000tlmi gidip bi kore arabasına yatırmazdım. :D

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
korelilerin motoruna ben bir rakip olarak multijet 120lik versiyonunu görüyorum şahsen

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Valla ceratoyu alalı beğenerek sürüyordum, bugün 1 defa daha hayran kaldım. Kırıkkale düğün dönüşü 5 yetişkin kişi, bagaj yok, ankara-gerede arasındaki en dik en uzun rampalarla dalga geçiyor araç. Böyle bi şey görmedim. Uzun daldırma kızılcahamam kavşağındaki rampaya hiç kaptırmadan 130'la klima açık girdim, (abartmıyorum) parmak ucu ile basarak, ara ara gaz keserek 130'la bitirdim. Arada denedim, gaz verince hızlanıyor manyak makina...

Rampalarda birine alttan 160'la girdim, çıkarken 160'ı geçmemek için gaz kese kese çıktım. Ha, bu denemeler harici genel olarak sabit 120 ile gittim. Karabük'e vardığımda yol bilgisayarı 5.1 idi...

Ben 22'ye aldım, bence motor tek başına 12 eder...

Dizellerden 1.4 TDI, 1.6 TDCi, HDi, 1.3 Mjet sürmüşlüğüm var fakat bunun gibi manyağını görmedim :D

Bugün halaoğlunun 1.4 TSI 140'lık Golf dsg'sini kullandım, o da ceratoyu... O "abi bu nasıl gidiyor?" dedi, ben "golf'te sıkıntı mı var" dedim :D Gerçi golf'te bi sıkıntı vardı, 50 binde ama rölantide falan baya vuruntu-sallama yapıyordu...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;367474
Düşük km cerato bulamiyorum ki.ama rio dolu maalesef

Valla benim cerato 152 binde. aldığımda 148 binde idi. normalde dizelde yüksek km almazdım ama arabanın görünen yerleri çok temiz kullanılmış besbelli, görünmeyen aksamı için de fikir veriyor. Temiz kullanılmış 100 bin km üzeri korkmadan alınabilir bence.

Bir benzinlinin 4000 devirde bağıra bağıra gittiği yerde bunlar 2000 küsür devirde hiç kasmadan gidiyor, gerçekte çevirdiği deviri saysan benzinlinin yarısına gelir herhalde.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;367672
Valla ceratoyu alalı beğenerek sürüyordum, bugün 1 defa daha hayran kaldım. Kırıkkale düğün dönüşü 5 yetişkin kişi, bagaj yok, ankara-gerede arasındaki en dik en uzun rampalarla dalga geçiyor araç. Böyle bi şey görmedim. Uzun daldırma kızılcahamam kavşağındaki rampaya hiç kaptırmadan 130'la klima açık girdim, (abartmıyorum) parmak ucu ile basarak, ara ara gaz keserek 130'la bitirdim. Arada denedim, gaz verince hızlanıyor manyak makina...

Rampalarda birine alttan 160'la girdim, çıkarken 160'ı geçmemek için gaz kese kese çıktım. Ha, bu denemeler harici genel olarak sabit 120 ile gittim. Karabük'e vardığımda yol bilgisayarı 5.1 idi...

Ben 22'ye aldım, bence motor tek başına 12 eder...

Dizellerden 1.4 TDI, 1.6 TDCi, HDi, 1.3 Mjet sürmüşlüğüm var fakat bunun gibi manyağını görmedim :D

Bugün halaoğlunun 1.4 TSI 140'lık Golf dsg'sini kullandım, o da ceratoyu... O "abi bu nasıl gidiyor?" dedi, ben "golf'te sıkıntı mı var" dedim :D Gerçi golf'te bi sıkıntı vardı, 50 binde ama rölantide falan baya vuruntu-sallama yapıyordu...

golf vuruntu ve sallama yapıyor ise pistonları tutan kısmında krank milinde aşınma vardır. bunun sebebi özellikle yokuş aşağı giderken debriyaja fazla basma ve araba hızlı iken yokuş sonu araba viteste iken debriyajı bırakma sonucu oluyor çaresi motor indirilip krank mili değişecek. hurdacılardan uygun fiyata bulunabilir. biraz pahalıdır, kendileri. başıma gelmiş bir hadisedir.

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sıfır için sedan dizel ucuz tek araç sanırım şuan piyasada Linea. Eğer istanbulda galeriden sıfır alırsanız 32 bin civarına alınabiliyor. 1 yaşında da 29 civarına bulunabiliyor.

Fiyatına göre güzel araçtır aldıktan sonra garantiyi de 5 yıl yaparsınız aklınız kalmaz uzun süre binersiniz..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;367684
golf vuruntu ve sallama yapıyor ise pistonları tutan kısmında krank milinde aşınma vardır. bunun sebebi özellikle yokuş aşağı giderken debriyaja fazla basma ve araba hızlı iken yokuş sonu araba viteste iken debriyajı bırakma sonucu oluyor çaresi motor indirilip krank mili değişecek. hurdacılardan uygun fiyata bulunabilir. biraz pahalıdır, kendileri. başıma gelmiş bir hadisedir.

araç dsg idi, ama duz vites icin yazdığınız olay da enteresan, demek ki yapmamak lazım bunları...