škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Mazda 3 deneyimim

crash · 16 · 10568

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir arkadaşımın yeni aldığı mazda 3' ü deneme fırsatı buldum arkadaşlar.Araç mazda 3' ün baz donanım ( touring ) 105 HP manuel versiyonuydu.105 HP olduğuna bakmayın performansı gayet yeterliydi bana göre ( japon kanı var nede olsa ).7000 devire yakın yerlerde kesici devreye giriyordu.1 ve 2.vites biraz sönük kalsada 3.vitesten sonra araç sanki turboya girmiş gibi atılıyordu.Yol tutuşuda gayet başarılı.Sanırım bunda Ford Focus' la ortak şase kullanılmasınında etkisi büyük.Aracın dış dizaynı muhteşem gerçekten.C segmentinde en güzel dizaynlardan birine sahip.İçine geçtiğimde daha bi şaşırdım diyebilirim.Malzeme kalitesi ve işçilik japon menşeili bir otomobil için çok iyidi.Almanlar kadar olmasada fransızlara yetişmişler bu konuda.Koltuğa oturduğunuzda spor sürüşe uygun bi yapılandırma gördüm.Ön konsol aşağıda değilde yukarda kalıyor.Konsol süper.Düğmeler, ışıklandırmalar çok şık.Fakat aracın içi bana biraz dar geldi.Golf VI' yada binerken aynı hissi yaşamıştım.Ferahlık yok yani.Araç baz donanım ama oldukça dolu bir araç.Çoğu baz modellerde olmayan özellikler vardı araçta.Örneğin ESP, elektrikli katlanır yan aynalar, sis farı, kol dayama, far-yağmur sensörleri, deri direksiyon-el freni-vites topuzu, direksiyonun üstünde biton düğme vs vs.Ben aracı oldukça beğendim.Ama mazda olduğu için halkımızın bu araca ön yargıyla bakacağına eminim.Tıpkı Skoda gibi.Sağlıcakla kalın.Saygılarımla.

YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.:ok:

==============================================

Mazda 3 zaten ilk çıktığında da çok kaliteli bir üretimdi. Hatta malzeme kalitesi olarak o yıllarda rakibi olan Astra G'den (Alman olduğu için bunu seçtim) daha iyiydi kanımca.

Yol tutuş ve özellikle fren olarak çok başarılı olduğu girdiği her testte vurgulanıyordu.

Performans iyi şanzıman oranları sayesinde çok başarılı idi. Crash'ın da 3,4 ve 5. vites için bahsettiği başarılı performans burdan geliyor muhtemelen.

İlginçtir, bu kısa şanzımana rağmen yakıt tüketimi de çok başarılı.

İmaja gelince; bizler Skoda (ve SEAT tabii:D) kullanıcılarıyız. Kanımca Mazda'nın imajı bizim araçlarımızdan çok daha üstün. Skoda/Seat alan, Mazda'ya söz söylememeli diye düşünüyorum.:)

============================================

Crash; arkadaşınıza huzurlu ve mutlu sürüşler dilerim. Yeni aracını güzel günlerde kullansın inşallah.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence bu arac tutar buna %100 emınım cunku mazda 3 eskı kasa lıft back bı aractı e bızım halkımızda sedana ılgı duyuyor bu kasada arac sedan oldu emınım tutacaktır

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;29730
bence bu arac tutar buna %100 emınım cunku mazda 3 eskı kasa lıft back bı aractı e bızım halkımızda sedana ılgı duyuyor bu kasada arac sedan oldu emınım tutacaktır

Eski Mazda 3 liftback değildi yav.:blg: Hani ona liftback desek, bizim Cordoba'ya da liftback demek lazım, Alfa 156'ya da.:D
[SIGPIC][/SIGPIC]

octaviaman

• Ziyaretçi
mazda piyasada zorlanan bir marka olmasına rağmen araçları güzel.Motorlar büyük sarfiyatlar fazla olabilir.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;29732
Eski Mazda 3 liftback değildi yav.:blg: Hani ona liftback desek, bizim Cordoba'ya da liftback demek lazım, Alfa 156'ya da.:D
valla ben lıftback dıye bılıyorum yanlısım varsa özür dilerim ama dedıgım gıbı bızım ınsanımızın sedan sevgısı cok büyük

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;29734
valla ben lıftback dıye bılıyorum yanlısım varsa özür dilerim ama dedıgım gıbı bızım ınsanımızın sedan sevgısı cok büyük

Estafurullah, sedan sevgisine aynen katılıyorum zaten.:ok:
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2009, 20:36:02 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapalı alanlarda cigara yassak.. 62 tl... :hh::hhh:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;29758
kapalı alanlarda cigara yassak.. 62 tl... :hh::hhh:

Beytullah abi farklı bir noktaya parmak bastın gerçekten.Arkadaş yasak olduğunu bile bile içiyo valla.O kadarda uyardım halbuki :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octiden önce 3.23 vardı 1.5 otobanda gitmiyordu araba bana biraz ufak geldi sattım o yüzden daha 8 aylıktı araç ondan öncede 5 serisi vardı onuda bi yerde çizdirdim o da öyle gitti mazdalarda kaliteli araç :)

Nedense bende tutulmayan yada prestiji olmayan markaları tercih etmişim :D:D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;29729

Mazda 3 zaten ilk çıktığında da çok kaliteli bir üretimdi. Hatta malzeme kalitesi olarak o yıllarda rakibi olan Astra G'den (Alman olduğu için bunu seçtim) daha iyiydi kanımca.

Mazda 3 hangi sene çıktı? Astra G 98'de çıktı da...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;29782
Mazda 3 hangi sene çıktı? Astra G 98'de çıktı da...

Mazda 3 Astra G'nin normal üretiminin durmasından (yani Astra H'ın piyasaya çıkışından) hemen önce ortaya çıktı. Adil bir karşılaştırma değil aslında.:) Ama arkadaşlar Alman deyince aklıma geldi.:ok: Mazda 3 ilk çıktığında Astra G ile karşılaştırması da vardı hatta.

Ama Astra G'ye laf yok... Üretimi anca bu sene sonunda sonlanacak daha.:hanz: Mükemmel tasarım, mühendislik harikası.:ok:
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2009, 01:04:02 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok laf söylememek değil de kıyas yapılacaksa üretimi yurt dışında 2003 te duran G kasa değil de H kasa ile yapsak diyecektim :) O anda zaten akan sular duruyor :P ama mazda gerçekten çok güzel işler başarıyor. Kesinlikle alınmaz değil aksine piyasası düşük olduğu için ALINIR bir araç... Özellikle şanzumanı bu kadar övgü toplamış ve motoru ile uyum sağlamışken!

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aramızdaki opel fanatiklerinin tiz kellesi vurula :hanz: :++:

-------------------

Bu mazda gerçekten hoşmuş..Dışı gösterişli..Alt yapı sağlam, yol tutuşta focus şasi etkisi ile başarılı..Alınabilir bir seçenek olmuş..Ama nedendir bilmem alman arabalarının duruşu gibi olmuyor..O duruşu yakalarlarsa eminim en üst sırada olurlar..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi