škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor takoz sesi

zeus · 24 · 7558

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar ...

gecenlerde de bu konuyu actım fakat kımsede aynı ses yok koskoca turkıye de banamı denk geldı bu ses,ufacıkta olsa bır cukura gırsem motor takozundan lungur lungur ses gelıor servise gosterdım normal dıolar skoda ya yazı yazdım tekrar yuce otoya yonlendırdıler

sevgılı fabıa kullanıcıları hıcmı arabanızın motor takozundan ses gelmıor lutfen soyleyın

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesin Motor Takozundan Geldiğine Nasıl Vardınız ?

Çevrimdışı zeus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;367947
Sesin Motor Takozundan Geldiğine Nasıl Vardınız ?
yuce oto ya goturdum onu soyledıler takozlar yaglı sistemle calısıyormus yenisinı taktırıyım dedım bı zman sonra yıne aynı ses gelırmıs....

yokmu benı bu dertten kurtaracak bırı??????

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Servisin normal dememesi lazım, dediğin gibi bir ses, 3. Skoda'damı kullanıyorum, hiç duymadım. Aksi bir şeyler vardır.

Madem İstanbul'dasın Şahkan oto'ya git, için rahat olur, derdi neyse ona bakarlar, uydurma masraf çıkarmazlar

Çevrimdışı zeus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;368135
Servisin normal dememesi lazım, dediğin gibi bir ses, 3. Skoda'damı kullanıyorum, hiç duymadım. Aksi bir şeyler vardır.

Madem İstanbul'dasın Şahkan oto'ya git, için rahat olur, derdi neyse ona bakarlar, uydurma masraf çıkarmazlar
nerede acaba bu sahkan oto??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Güngören'de
http://www.sahkanotomotiv.com/iletisim.htm

Ben Üsküdar'da otuyuroum ama aracımı oraya götürüyorum, yıllık bakıma, ıvır zıvır ekleme işlerim için, hatta polisajı bile orada yapıyorum  ;)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor Takozunda Sorun Varsa , Rölantide Ve Düşük Devirlerde KUllanmada Kabin İçinde Uğultu Yapar.

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim  fabialarda koltuktan gelen bir ses var çukara ve badala girdigin zaman tıkırtı tarzında bir ses geliyor onunla karıştırıyor olabilirmisin acaba ?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Takozdan olduğuna bence de iyice emin olunsun, normal şartlarda hiçbir ses gelmemesi lazım. O takozlar çok sağlam ve uzun ömürlüdür, eski sistem takozlar gibi değildirler, üretimden kaynaklı veya kaza darbe dışında kolay kolay normal kullanımında hiçbir sorun açmazlar, çokta pahallıdırlar ayrıca inşallah oradan değildir derim.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla benden hiçbir ses gelmiyor allahıma şükür gelse kafayı sıyırırım herhalde emre ye allah sabır versin

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;368296
Takozdan olduğuna bence de iyice emin olunsun, normal şartlarda hiçbir ses gelmemesi lazım. O takozlar çok sağlam ve uzun ömürlüdür, eski sistem takozlar gibi değildirler, üretimden kaynaklı veya kaza darbe dışında kolay kolay normal kullanımında hiçbir sorun açmazlar, çokta pahallıdırlar ayrıca inşallah oradan değildir derim.
fabia 1 lerde o ses bayağı belirgindi. ama rahatsız etmiyordu. aynı bozuk amortisör vuruntusu gibi. ama yenilerde o kadar değil diyebilirim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tayozi;368460
fabia 1 lerde o ses bayağı belirgindi. ama rahatsız etmiyordu. aynı bozuk amortisör vuruntusu gibi. ama yenilerde o kadar değil diyebilirim.

Valla hangi sesi kastetiyorsunuz bilmiyorum ama öyle bir ses yok :) olmazda, olmamasıda gerekiyor :) Ses gelen tek kronik yer vardır o da SuperB dahil neredeyse her modelde var zaten viraj denge çubuklarının ufak lastikleridir, onlarıda yeni versiyon ile değiştirince bir gıdım ses kalmıyor :) münferit sorunlar olabilir elbette ama normal şartlarda ses yok.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynı bozuk amortisör vuruntusu sesi. küt küt geliyordu bu ses. ama servis fabia kullandığım zaman sadece fabialarda var bu demişti. superblerde böyle bir şey duymadım görmedim.

Çevrimdışı zeus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yaa arkadaşlar cok tesekkurler yorumlarınız için fakat yüce oto aynen bunu soyledı butun fabıalarda bu ses normalmiş yanı motor takozları yağlı sistemde  çalışıyormus o da yağın sesıymış tabii yersekk!!!

fabıa II nızde dıreksıyon basına gecın bır arkadasınızda kaputu açsın ve motoru sallasın  tabıı araç çalışmıyoken sızde ıcerıde luk luk sesı duyacaksınız emın olun...ve bu ses araç yavas gıderken ufak bı cukurda dahı ınanılmaz bır ses resmen arabadan sogudum...

Çevrimdışı zeus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o ses de gelıodu fakat servıs koltuk arkasına bant sıkıstırdı ses kesıldı:)))