škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor takoz sesi

zeus · 24 · 7302

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
egzosdan geliyo olabilirmi. bendede lukluk bi ses var sanki egsozdan..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bahçede 2 tane Fabia I var, az önce ikisini de stop haldeyken motoru sallattık iri kıyım birine, biz o tip bir ses duyamadık 2 kişi aracın içinde.

Bence bir başka yere daha incelet aracını

Çevrimdışı zeus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
GNC75 bende o sesin egsoz dan geldiğini düşündüm ama oradan gelmiormus

Çevrimdışı acer1016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
luk luk bi ses bende de var sanki egsozdan gibi ,yada sol arka amortisorden geliyor gibi her cukurda gelmiyor bazen vites değişiminde duyuyorum luk luk gibi ses takınıtısı olan anında hisseseder .Hanım ben birşey duymuyorum sen nerden cıkartıyorsun takıntılısın der durur .
  arabayı sallıyorum arkadan ses duymuyorum deli olucam.İçindeyken duyuyorum genelde.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de o ses geliyor uafa bir çukura girince tuk tak bır sey sallanıyori sanki bende hep dıyordum sıfır araba bıseymı oldu  içim rahatladı demekkı fabrıkasyonmuş

Çevrimdışı TheRecruit83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses benim arabadan da geliyor. Genelde çukurlardan falan geçerken. Sebebide şu ;
egsoz borusu motor manifoldundan çıktıktan sonra aşağıya doğru iniyor ve 70-80 derece açı ile aracın altına iniyor. O egsoz kıvrımında egsoz borusunu elastik gibi bişey ile birbirine bağlamışlar. İşte o elastik kısım çukurlara girildiğinde aşağı yukarı oynarken biryerlere çarpıyor ve sonuç tıkırtı. Aracın altına girip bakın ne demek istediğimi anlıyacaksınız.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: TheRecruit83;414365
İşte o elastik kısım çukurlara girildiğinde aşağı yukarı oynarken biryerlere çarpıyor ve sonuç tıkırtı.

Çarpmaması lazım, özelliğini yitirmiş muhtemelen o takoz

Çevrimdışı TheRecruit83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet zamanla gereğinden fazla esnemeye başlıyor ve sese sebep oluyor. Ama O kadar kafaya takılacak birşey değil. Egsoz patladığı zaman komple değiştirmek en mantıklısı. Çünkü çalışan birşeyi söküp takmak bile bazen daha sonra büyük sıkıntılara ve masraflara sebep oluyor.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O ses bendede var  bazen vitesten çıkarırken 1-2 viteslerdede o oynayan şeyi hissediyorum  motor takozu olarak bende düşünüyorum ama  hava filtresi kutusu da olabilir  o olayı bende araştırıyorum   ve  skoda fabialarda bu ses kronik durumdaymış aslında istanbulda bir ara toplanıp fabiacılar araclarımızda aynı olay varmı bakmamız lazım