škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İnternet hızınız?

mygokhan · 296 · 96721

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;71356
Kadir teşekkür ederim , Peki bu pıng neden yüksek olur ? nasıl düşürebilirim?

Bağlı olduğunuz santraldeki hat çok yoğunsa ping süren yüksek çıkar hat yoğunluğundan dolayı hele o hatta download canavarı insanlar varsa öldürür diyebilirim:)

Düşürme imkanın zor biraz ama ben internetim gittiği bi gün aramıştım eve geldiler gelen abiye rica etmiştim beni boş bi hatta aldı rahatım o yüzden :)

Finer kablonun gözünü seveyim uçak uçak nette sıfır kayı 8 mbit deyipte 1 mbit kullanmıyosun 8 inide kullanıyosun hız kaybı sıfır gibi birşey ne de olsa fiber :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;71352
Senin ki tam 8 mbit mı yoksa 8 mbt'e kadar mı ? eğer 8 mbt 'e kadar ise normal bir hız ancak 8 mbt ise düşük...

Benim hızım 8 mbt 'e kadar arada hız 4 'e düşüor ancak 4 ün altını hiç görmedim...2-3 mesaj önce yazdığım internet hızım şu 1 haftadır 6 mbt altına hiç inmedi Odamda olduğum halde 6.5 mbt hız var Salona gidip kablo ile bağlasam :D

Pıng nedir ne işe yarar ? Nasıl düşer ?:favo1:

tam 8mbit.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sagacity

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

bir anormallik var bu test sonucunda.. benim internet hızım bu değil ? kaldıki bu sunucuya ping attığımda 350 milisaniyelerde.. ve TTL= 42 den dolayı  o sunucuya ulasmak icin en azından 200 hop dan gecmek zorunda kalıyorum.. dolayısı ile bu benim internet hızım degil o sunucu ile aramdaki hız gibi bir sey oluyor..
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2010, 22:18:34 Gönderen: sagacity »
Çırak Ustayı Sollamazsa Sanat Ölür,  Hatalı Sollarsa Çırak Ölür..

Çevrimdışı sagacity

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İnternet hızı ile alakalı olarak bildigimi dusundugum (varsa yanlısım duzeltmesini rica ederim arkadaslardan ) bir kaç bilgiyi paylaşmak isterim.   bir kullanıcı icin internet hızı çok göreceli bir durumdur. genelde toplumda soyle bir algı var; kendi hızı ne kadar coksa örnegin 4 Mbit veya 8 Mbit veya 32 Mbit ise herseyi sanki kendisi öncelikle indirecekmiş gibi düşünüyor. oysaki kendi hızınız kadar karsı tarafdaki sunucunun  kendisine baglananlara verdigi hız  ve bu sunucuya ulasırken gecmis oldugunuz routing (hop) noktalarındaki cihazların  kapasiteleri ve bu noktaladaki zaman ve paket kayıpları ve en nihayetinde kullanmış oldugunuz ADSL ise ve örnegin hızınız da 4 Mbit ise bu  hızın yaklasık % 10-13 arası DSL kendi kontrol paketleri icin kullanılacaktır. ayrıca kullanmış oldugunuz işletim sistemi bile Ethernet baglantınızın % 20 sini rezerv olarak ayırmaktadır.  **** Bant genişliğimizi daha çok tırlara benzetebiliriz. 4096 adsl bağlantımızın olması, yani 4 ton taşıyan bir kamyonumuzun olması, sesli iletişimde sesimizin karşı tarafa zamanında gideceğinin garantisi olamaz. 26 kbit/s kullanan ses iletişimi, 4 ton taşıyacak bir kamyonla yavaş, bir spor araba ile daha hızlı hedefine ulaşacaktır. İnternet hızı, bantgenişliği demek değildir! *** (alıntıdır) (http://alper.web.tr)
Çırak Ustayı Sollamazsa Sanat Ölür,  Hatalı Sollarsa Çırak Ölür..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;46224

Demin telefon edip kotasıza çevirttirdim, oohh be limit yok, tınnnnnmadan internet :D :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;71714
Demin telefon edip kotasıza çevirttirdim, oohh be limit yok, tınnnnnmadan internet :D :D

Kaç pere :knp:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;71716
Kaç pere :knp:

Valla bağlandığı ilk 3 ay beleşti, evde 3 bilgisayar var, herkes ayrı bi yerde, kotayı geçmişiz, temizinden bi fırça yedim. 110 TL fatura geldi. :hanz: Dedim iyi peder tamam ben payımı öderim, 50 TL'sini hesabına geçtim, mutlu oldu aferm yediğin haltın ardında dur diyerekten 50 TL mi keş olarak geri verdi pek sevindirik oldum, madem artık annen, kardeşin, ben falan kullanıyoz unlimited yap geç dedi.

50 TL 10 mbit sınırsız fiberoptik internet, bizde mallığımıza doymayalım valla :D :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;71718
Valla bağlandığı ilk 3 ay beleşti, evde 3 bilgisayar var, herkes ayrı bi yerde, kotayı geçmişiz, temizinden bi fırça yedim. 110 TL fatura geldi. :hanz: Dedim iyi peder tamam ben payımı öderim, 50 TL'sini hesabına geçtim, mutlu oldu aferm yediğin haltın ardında dur diyerekten 50 TL mi keş olarak geri verdi pek sevindirik oldum, madem artık annen, kardeşin, ben falan kullanıyoz unlimited yap geç dedi.

50 TL 10 mbit sınırsız fiberoptik internet, bizde mallığımıza doymayalım valla :D :D

Süper Fiyat :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Git çek lan windows 7 yi yok sana 7 medi :++::haha::bnn:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Şu superonline Fiber internet müthiş birşey hem fiyatları uygun hem hızları yüksek :D Benim şu an verdiğim para ile Fiber internet ile 20 mbt hız alabiliyorum :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;71743
Git çek lan windows 7 yi yok sana 7 medi :++::haha::bnn:

Linken sie bitte...?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

O imkan var limitli mi kullandınız yahu :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;71760
O imkan var limitli mi kullandınız yahu :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:

Yav bizim "erdoğan" soyunun her işi böyle :++: :++: :++: