škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İnternet hızınız?

mygokhan · 296 · 98227

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;82803
Bence internet hızının düşmesine etki etmez.bizim kuzendede wireless modem var modemden bi kabloyu lcd ye bağladılar (lcd den girelebiliyor nete:D dediklerinde inanmadım ama videoyu izlerken ağzım açık kaldı:kiki:)video izlerken lcdde videonun dolması felan gayet iyiydi.Laptoptanda girildiğinde hız düşmesi olmadı.İnternet sınırsızsa fiyatın artaçağını sanmam.(bu arada ver adamın modemini gitsin  her zaman seni rahatsız etmesinden iyidir)

Saol abi.
Bende öyle yapıcam en sonunda.

6 aydır imnternetleri yok,2 gündür internetleri açıldı sayemde,sabredememiş,beni arıyor okuldayken bide.
Annemi aradım aç modemi diye,oda saydırdı güzelce:hanz:
Babam gelsin ötürsün modemi bari:sopa:

Peki bir sorum daha var.

İşyerinde interneti yükseltmişler(babam öyle dedi(:)
Ttnette wireless modem hediye etmiş.
Modem çok güzel.4 portlu.Tam benlik:)

Şimdi bu modemi wireless hariç kullanabilirmiyim?
Yani sadece portları kullanıcam.Wireless kapalı olacak yani.
Mümkünmü böyle birşey?

Şifre kırmak kolay artık çünkü.
Kimse girsin istemiyorum...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;82810
Saol abi.
Bende öyle yapıcam en sonunda.

6 aydır imnternetleri yok,2 gündür internetleri açıldı sayemde,sabredememiş,beni arıyor okuldayken bide.
Annemi aradım aç modemi diye,oda saydırdı güzelce:hanz:
Babam gelsin ötürsün modemi bari:sopa:

Peki bir sorum daha var.

İşyerinde interneti yükseltmişler(babam öyle dedi(:)
Ttnette wireless modem hediye etmiş.
Modem çok güzel.4 portlu.Tam benlik:)

Şimdi bu modemi wireless hariç kullanabilirmiyim?
Yani sadece portları kullanıcam.Wireless kapalı olacak yani.
Mümkünmü böyle birşey?

Şifre kırmak kolay artık çünkü.
Kimse girsin istemiyorum...

bu konuda pek bi bilgim yok.Bu arada abi demene gerek yok Can zira benden 1 yaş büyüksün:)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;82815
bu konuda pek bi bilgim yok.Bu arada abi demene gerek yok Can zira benden 1 yaş büyüksün:)

Hadi ya:hanz:
Ne bileyim,alışkanlık işte:)

İlgin için teşekkürler bu arada...

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Can  , Doğan'nın dediği gibi verin modemi geri sizi rahatsız etmesin bir daha :D Modem ilk alındığında zaten Wireless özelliği kapalı olur onu siz PC'den ayarlarından açarsınız sen modemi aldığında da Modem ayarlarından Wirelessı kapatıp sadece kablodan bağlanabilirsin ve Download hızın kablo ile çok daha iyi olur ;) Ben Salondan odama 15 Metre kablo çektim :D Hızım hiç düşmüyor Wireless ile çok oynak oluyor hız anlamıyorum 3-4-5 oynuyor şimdi sabit ne 1 yukarı ne 1 aşağı hep 6.92 mb 'de :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;82820
Can  , Doğan'nın dediği gibi verin modemi geri sizi rahatsız etmesin bir daha :D Modem ilk alındığında zaten Wireless özelliği kapalı olur onu siz PC'den ayarlarından açarsınız sen modemi aldığında da Modem ayarlarından Wirelessı kapatıp sadece kablodan bağlanabilirsin ve Download hızın kablo ile çok daha iyi olur ;) Ben Salondan odama 15 Metre kablo çektim :D Hızım hiç düşmüyor Wireless ile çok oynak oluyor hız anlamıyorum 3-4-5 oynuyor şimdi sabit ne 1 yukarı ne 1 aşağı hep 6.92 mb 'de :D

Saol Sercan.
Bu konuda senden yardım alıcam ksıa süre içinde:sopa:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Modemin programını kuruyorsun ordan Kablosuz ayarlar ve KAblosuz Ağ etkin olan işareti kaldıryorsun ve Wireless devre dışı ;) ama ben genelde hafta içleri cep telfonundan giriyorum PC yasak olunca telefon ilaç gibi yetişiyor :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde modemlerin ıp leri vardır bundan direk içine giriyorsun ordan Wireless ister aktif ister pasif yapabilirsin şifrede koyabilirsin basit bir şey programada gerek yok :)

Bu arada modeme bağlanan her kişi hızını düşürürü haberin olsun eğer o komşun bi torrent çeksin bak bakim google bile açılıyo mu :D:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki hafta okuyucularımzdan gelen şikayetler aracılığıyla duyurduğumuz Superonline 15 Nisan harekatında yeni bir gelişme yaşandı. En baştan kesinlikle sınrısız olarak tanıtılan paketlerin 15 Nisan itibariyle sınırlı olmasına açıklama getiren şirket, topu çoğunluğa attı.

Yapılan açıklamaya göre "kullanıcıların yüzde 95'i zaten bu sınırları aşmıyor", aşanlar için ise Superonline'ın çözümü hazır: Profesyonel Kullanıcı Paketleri. Özrü kabahatinden beter olan bu çözüm, kullanıcıların çok yakın zamanda abone oldukları paketlerin fiyatlarını 2 -3 kat arası artırıyor. Şirketin deyimiyle, halinden mutsuz olan "yüzde 5'lik kesim", limitsiz diye aldıkları hizmetin limitsiz kalması için bundan böyle:

10 Mbps'lik sınırsız bağlantıya 99 TL
20***** "******** "********** "********* 199 TL
50***** "******** "********** "********* 399 TL
100*** "******** "* * * * ** "********* 599 TL

ödemeleri gerekiyor. Aynı bağlantılar 15 Nisan'a kadar geçerli olan pakette ise sırasıyla 49, 69, 99 ve 199 TL'ye alınabiliyordu.

Acaba Superonline, bu rekabetçi fiyatları zamanında açıklarken, limitsiz olarak sunulan paketleri alacak kişilerin çok yakın zamanda aynı hizmeti korumak için 2-3 kat fiyat ödemeye yanaşıp yanaşmayacaklarının araştırmasını yaptı mı? Veya "Sınırsız bir paket sunsak kullanıcıların yüzde kaçı olayı abartır ki?" diye bir çalışma yapmadılar mı? Yoksa "Biz bağlantıyı böyle satalım, rakiplerden müşteri toplayalım, 1 aya kalmaz limitliye döneriz. Kalan sağlar bizimdir." mi dediler?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yeni çevirttim nası :D HDD dayanmıyor 750 GB artık okula neyin giderken kapıyorum :++: :++:

(speedtestin link yapışmıyor)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben sınırsıza geçince ilk 5 gün kapamadıydım pcnin sesi değişmişti:Dhar har har tdı gibi çalışmaya başlamıştı:++:

Çevrimdışı linkin20

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;82792
Arkadaşlar bilgisayaradn anlarım ama internetten pek anlamıyorum nedense...

Şöyle bir durum var.
Yan komşu internet faturasını ödeyemediği için ve ihtiyacı olduğu için(işi gereği) bize wireless modemini verdi ve beraber kullanalım dedi.Babamda kıramamış,Nasıl olsa 50 lira ödüyoruz diye getirdi modemi.
or bela kurduk.Evde 2 bilgisayar var.

2 bilgisayarı normal kablolu olarak bağlık internete ve komşuda kablosuz olarak kullanmaya başladı.

Şimdi bu durum benim internet hızımın düşmesine neden olabilirmi?
Ayrıca internet sınırsız ancak herhangi bir durumda bu fiyatın üstüne çıkabilirmi?

Ben pek memnun değilim bu durumdan malesef.
Okuldayken telefon etti adam bugün modemi aç diye.
Sanki parasını veriyor.
En sonunda bozuldu deyip kapatıcam vallahi...

diyelim ki ikiniz aynı anda nete bağlanıyorsunuz. adam sürekli torrent kullanıyor, film, oyun, şarkı vs indiriyorsa bant genişliği azalacağından hızın düşer, pingin artar.

şöyle düşün, bir borudan sana ve komşuna gelen 2 musluk var.  sen suyu sonuna kadar açtığında su bütün gücüyle akmaya başlar, komşun da suyu sonuna kadar açarsa senin musluktan gelen su azalır.

hattınız 1mbit ise 100-110 kb civarı bir indirme hızınız olur. şimdi bu hızın tümünü adam birşeyler indirmek için kullanırsa senin bilgisayarında internette sayfa açman güçlenir, skodaforum sayfaları bile zor açılır. ama komşun da sadece forumları geziyor, video izlemiyor, şarkı vs indirmiyor ise hissedilmeyecek bir düşüş olur, hissetmezsin bile.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye