škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Otomatik almak üzereyiz

turker · 89 · 19922

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Arkadaşıma bugünlerde sıfır dizel otomatik araç alacağız..

50 bin tl civarı bütçe ile sedan/hb en mantıklı seçim ne olur?

Şu an Auris ve i30 üzerinde duruyoruz. Yakıtta Auris, güç ve hacimde i30. Bir de Auris'te M/M şanzıman olayı var, sorunlu olduğu doğru mu acaba? i30'un klasik otomatik şanzımanı sorun yaşatmaz ama yakıt biraz fazla imiş onda da...

Yeti Greenline'da otomatik şanzıman yok galiba... Keza Golf Bluemotionda da yok gibi görünüyor.

Alternatifler değerlendirilebilir, belki de yarın müsait olursak gidip alabiliriz...

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Auris d-4d M/M yi istanbul trafiğinde kullanmak zorunda kalmıştım.. Allah düşmanımın başına öyle bir araç vermesin..

i30 alın derim.. Yakıtta en fazla 1 lt fark eder , 6 ileri şanzıman daha iyi zaten eski 4 ilerilerden değil bu sonata da kullanılan h-matic

i30 1.6 crdi 128 ps otm. test sürüşü yapmıştım gerçekten hoş araç, i30 diyorum :ok:

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;368725
Auris d-4d M/M yi istanbul trafiğinde kullanmak zorunda kalmıştım.. Allah düşmanımın başına öyle bir araç vermesin..

i30 alın derim.. Yakıtta en fazla 1 lt fark eder , 6 ileri şanzıman daha iyi zaten eski 4 ilerilerden değil bu sonata da kullanılan h-matic

i30 1.6 crdi 128 ps otm. test sürüşü yapmıştım gerçekten hoş araç, i30 diyorum :ok:

Bana da öyle geliyor...

Alıntı yapılan: tabteam;368728
polo 1.6 tdi küçük mü gelir?

Evet zaten 1 tane otomatik Getz Dohc'ları var, bir üst sınıf olacak bu alınacak araç...

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman i30 derim ben de. kia yeni ceed dicem ama 58.000 fiyatı var.
edit i30 elite de 60.000 miş. :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel otomatik Toyota alınmaz, uzak durun. Bizde Corolla vardı D4D otomatik, rezil ötesi, eniştem kaç defa öndeki arabaya çarptı, rampalarda ve şehiriçinde çok zayıf kalıyor, direksiyondan manuel olarak vitesi düşürmek zorunda kalıyorduk her seferinde, anca nefesi açık uzun yolda toparlıyor araba biraz kendini. Üstelik şehiriçinde dizel esprisi kalmıyor sarfiyattan yana, yakışı yüksek. Manuel olursa eyvallah derim, üst pakette olmayan yok, bizimkinde 8 hava yastığı mı ne vardı, en üst paketti. Plastik kalitesi zamanla tuhaf bir hal alıyor, içi kısa zamanda eski görünümlü oluyor.
Auris çok yakın arkadaşımda var, önce 1.33 kullandı manuel zaten onlar, gayet güzel, 6 vites şehiriçinde ekonomi sağlıyor, performansı kendi çapına göre fena değil, sonra da 1.6 otomatiğine geçti şu anda onu kullanıyorlar o da güzel ama sarfiyat yüksek. İkisinide sıfır aldık, makyajlı güncel modelleri, tanıdık imkanı olduğu için, yoksa başka marka modellere bakıyorduk.
Üst paketleri dolu ama Toyota'nın giriş ve orta sınıfları pek alınabilir değil bence.
Sen gene Kia, Hyundai v.s bak derim, fiyat/performansı gene en iyi oradan yakalarsın, Avrupa'da dizel dedin mi daha manuelde fiyatlar bile fırlıyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
i30 Style otomatik 54 küsür lira. Bayiyi arayıp soracağız kaça bırakacaklarını.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;368737
Dizel otomatik Toyota alınmaz, uzak durun. Bizde Corolla vardı D4D otomatik, rezil ötesi, eniştem kaç defa öndeki arabaya çarptı, rampalarda ve şehiriçinde çok zayıf kalıyor, direksiyondan manuel olarak vitesi düşürmek zorunda kalıyorduk her seferinde, anca nefesi açık uzun yolda toparlıyor araba biraz kendini. Üstelik şehiriçinde dizel esprisi kalmıyor sarfiyattan yana, yakışı yüksek. Manuel olursa eyvallah derim, üst pakette olmayan yok, bizimkinde 8 hava yastığı mı ne vardı, en üst paketti. Plastik kalitesi zamanla tuhaf bir hal alıyor, içi kısa zamanda eski görünümlü oluyor.
Auris çok yakın arkadaşımda var, önce 1.33 kullandı manuel zaten onlar, gayet güzel, 6 vites şehiriçinde ekonomi sağlıyor, performansı kendi çapına göre fena değil, sonra da 1.6 otomatiğine geçti şu anda onu kullanıyorlar o da güzel ama sarfiyat yüksek. İkisinide sıfır aldık, makyajlı güncel modelleri, tanıdık imkanı olduğu için, yoksa başka marka modellere bakıyorduk.
Üst paketleri dolu ama Toyota'nın giriş ve orta sınıfları pek alınabilir değil bence.
Sen gene Kia, Hyundai v.s bak derim, fiyat/performansı gene en iyi oradan yakalarsın, Avrupa'da dizel dedin mi daha manuelde fiyatlar bile fırlıyor.

Hmmm, bize bu bilgiler lazım işte teşekkürler usta...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hillholder yoksa yarı otomatik yani mmt dualogic easytronic vs. şanzımanlar rampada geri kaçırıyor ve vites geçişleri sarsıntılı oluyor.

tüm dizel araçlarda tork yüksek olduğu için otomatik şanzımanlı modellerine biraz soğuk bakıyorum çünkü, tork çok yüksek. her şanzıman kaldırmıyor. geniş çaplı araştırma yapmak gerekiyor. ama bir gerçek var ki tork konvertörlü yani eski nesil tam otomatikler artık olgunluğunu tamamladığı için son derece sorunsuz oluyorlar. i30 daki o tip şanzımansa pek sorun yaşanacağını sanmam. otomatik çok büyük rahatlık.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;368740
Hmmm, bize bu bilgiler lazım işte teşekkürler usta...

Rica ederim ne demek :)
Pro Cee’d baksanıza yahu, bayılıyorum o arabaya :) her bakımdan sizin tam reçetenizede oturuyor üstelik :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pro Ceed aileye gitmez :D

i30 gittikçe öne çıkıyor bu durumda...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt Tüketimi DH De Gezen Boş Muhabbetlere Bakmayın , Soğuk Motoru 10 Dk Kullanıyolar Bilgisayarı Sıfırlıyolar Sonra Çok Yakıyor Ben Niye Çok Yakmadım. Tabi Onlar Gibi 5 Dk Kullanmadım.

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;368765
golf tdi dsg efsanesi ne kadar ki?

Golf 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG   Trendline   57.600

Golf 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG   Comfortline   62.900

Golf 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG   Highline   66.600

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013'e kadar Doğuş DSG getirmiyor diye biliyorum.