škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

105-120 km arası lastik sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: egemenkons;369309
arkadaşlar benim söyledğim asfalt sesi değil yoldan kaynaklı değil yani lastiktende değil çünkü lastikte değiştirdim. bugun sşaşmaza ustama getirdim sol arka teker bilyası dediler 150 tl verip orjinali alındı takıldı ama yine de ses gitmedi. sorun şu 105km ile 120 km arasında sadece bu aralıkta sıfır asfaltta bile gelen kesik kesik bir ugultu

Daha yumuşak lastik seçimi lazım belki de ya da farklı bir derdi var.

Çevrimdışı ilkeryuksel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;369309
arkadaşlar benim söyledğim asfalt sesi değil yoldan kaynaklı değil yani lastiktende değil çünkü lastikte değiştirdim. bugun sşaşmaza ustama getirdim sol arka teker bilyası dediler 150 tl verip orjinali alındı takıldı ama yine de ses gitmedi. sorun şu 105km ile 120 km arasında sadece bu aralıkta sıfır asfaltta bile gelen kesik kesik bir ugultu

Ya hocam benim aracım Skoda değil ancak aynı problem 100-120 arasında vınnn vınn gibi bir uğultu benim aracımdanda geliyordu. Aracımda Michelin primacy hp var servis bunlardan diyor ama bilmiyorum.

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin en sessiz lastiklerden biridir eğer herhangi bir sorunu yoksa, serviste bunu söyleyen kişi ne içti ki acaba. :)

Ayrıca Yokohama da tavsiye ederim çok sessiz.

Çevrimdışı ilkeryuksel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla çok uğraştım bu ses için ama bazen geliyor bazen gelmiyor. Bir türlü sebebi bulamadım.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2012, 21:46:45 Gönderen: ilkeryuksel »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabanın bir yerinde bir oynaklık var. düşük süratte rüzgar az olduğu için hareket etmiyor. aynı şekilde yüksek sürattede o parça yapıştığı için hareket etmiyor. orta hızda ise bir yere vuruyor veya sürtüyor. ya da;
direksiyonda titreşim oluyormu o hıza çıktığında o zaman jant eğri olabilir. arkada eğrilik varsa direksiyona pek yansımayabilir. bilya değişen janta bir baktır istersen.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;369443
arabanın bir yerinde bir oynaklık var. düşük süratte rüzgar az olduğu için hareket etmiyor. aynı şekilde yüksek sürattede o parça yapıştığı için hareket etmiyor. orta hızda ise bir yere vuruyor veya sürtüyor. ya da;
direksiyonda titreşim oluyormu o hıza çıktığında o zaman jant eğri olabilir. arkada eğrilik varsa direksiyona pek yansımayabilir. bilya değişen janta bir baktır istersen.
 direksiyonda titreşim yok aracım yarı otomatik uğultu olduğu zaman boşa alıyorum yine devam ediyor yani şanzumandan olduğunu da sanmıyorum. ayrıca bilya bozuk olursa devam ederken sağa ya da sola direksiyonu çevirdiğinde hangisinde ise arıza o tarafa çevirdiğinde direksiyonu sesin gitmesi gerekiyormuş. yarın yine servis ve şaşmaz yolu gözüküyor.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
keşke bu mesajı dün atsaydın beraber giderdik bugün. benim bir ustam var ona gösterirdik. ergenç oto, süleyman adı şaşmazın sol kanadında vw galerisinin üst taraflarında 1.cad. 9.sk'ta nosu 60'lı birşey o kesin bulurdu. bende yoğunum ancak bugüne zaman buldum. aslen opelde uzman ama her arabaya bakıyor. vw skoda dahil bilgisayarına varana kadar herşeyi var. araba satın alacaklar bile ona kontrol ettirmeye götürüyor. eğer olurda gidersen cem gönderdi. kırmızı opel astralı dersin. müşteri açısından yoğundur, erken gitmende fayda var. ilerde benim superbin yoluda oraya düşecek.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;369461
keşke bu mesajı dün atsaydın beraber giderdik bugün. benim bir ustam var ona gösterirdik. ergenç oto, süleyman adı şaşmazın sol kanadında vw galerisinin üst taraflarında 1.cad. 9.sk'ta nosu 60'lı birşey o kesin bulurdu. bende yoğunum ancak bugüne zaman buldum. aslen opelde uzman ama her arabaya bakıyor. vw skoda dahil bilgisayarına varana kadar herşeyi var. araba satın alacaklar bile ona kontrol ettirmeye götürüyor. eğer olurda gidersen cem gönderdi. kırmızı opel astralı dersin. müşteri açısından yoğundur, erken gitmende fayda var. ilerde benim superbin yoluda oraya düşecek.

eyvallah üstad teşekkür ederim samimiyetin için yarın benim usta bekliyo bakalım çözüm bulamazsak mutlaka uğrarım selamını da iletirim. bu arada aks körüğünün çıkmış olması bu uğultuyu yapar mı

Çevrimdışı ilkeryuksel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;369450
direksiyonda titreşim yok aracım yarı otomatik uğultu olduğu zaman boşa alıyorum yine devam ediyor yani şanzumandan olduğunu da sanmıyorum. ayrıca bilya bozuk olursa devam ederken sağa ya da sola direksiyonu çevirdiğinde hangisinde ise arıza o tarafa çevirdiğinde direksiyonu sesin gitmesi gerekiyormuş. yarın yine servis ve şaşmaz yolu gözüküyor.

Birebir aynı şeyden bahsediyoruz lastikleriniz Michelin Primacy İspanya üretimimi?

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkeryuksel;369476
Birebir aynı şeyden bahsediyoruz lastikleriniz Michelin Primacy İspanya üretimimi?

mıchelin pilot spor 3 olması lazım.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün servise gittim iç akslarda boşluk olduğunu ve sesin bundan kaynaklandığını söylediler. iç akslar ve bilyalar toplam 2300 tl masraf çıkardılar bende aldım arabayı çıktım. acaba sanayiden orjinal parça bulup yaptırabilir miyim. çünkü parça alırken soruyorlar yan sanayi mi orjinal mi diye. bende bilyanın fiyatını sordum servise 650 tl dediler sanayiye sordum yan sanayisi 70 orjinali 140 dediler sizce bu sanayideki parça orjinal midir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: egemenkons;369684
bugün servise gittim iç akslarda boşluk olduğunu ve sesin bundan kaynaklandığını söylediler. iç akslar ve bilyalar toplam 2300 tl masraf çıkardılar bende aldım arabayı çıktım. acaba sanayiden orjinal parça bulup yaptırabilir miyim. çünkü parça alırken soruyorlar yan sanayi mi orjinal mi diye. bende bilyanın fiyatını sordum servise 650 tl dediler sanayiye sordum yan sanayisi 70 orjinali 140 dediler sizce bu sanayideki parça orjinal midir

Markasını sorup karşılaştırın

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Orjinal kelimesi çok tehlikeli bir kelimedir.

Siz zannedersiniz ki fabrika çıkışlı birebir aynı orjinal parça takılacak, ama öyle değildir.

Yan sanayi fason üretim, orjinal ise fason üretime göre kaliteli olan ancak fabrika çıkışı olmama ihtimali olan parçadır.

Size orjinal parça takıyorum derken fabrika çıkışlı parçanın aynısını takabilecekleri gibi muadili kabul ettikleri ve kaliteli üretim olduğu düşünülen farklı bir markanın parçasını da takabilirler.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
rommiyi ilk aldığım zamanlarda 90-100 km lerde gidince lastikten viiii diye ses geliyordu sorun tekerin içine giren çakıl taşıymış böyle birşey olabilir mi acaba

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

bunlarda iyi giydirmişler yani garanti veriyoruz ayağına tutturduklarını söylüyorlar. bence sanayideki adamına güveniyorsan. ona aldırt. orjinal morjinal fiyatı fazla birşey değil. yada çıkma taktırabilirsin ama hurdacılarda kaza yapmışını bulman zor.
peki bunun boşluğu alınmıyor mu? torna filan

dur benim ustaya yarın bir arayıp sorayım. yarın sana yazarım. ne yapılabilir.