škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat 2012 Doblo bakım ve şikayetler.Fatura eklendi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz üzere şirkete kasım ayında bir adet Yeni doblo maxi aldık.Ardından 2 ay sonra falan yine yeni doblo aldık ama kısasını..

Maxi olan bana alındığı için hep onu kullanıyordum haliyle..Son zamanlarda diğer kısa aracıda kullanmaya başladım ara sıra..Ve farkı anlamaya başladım..

Bu iki arabada aynı motor ve donanıma sahip.Ancak benim doblo ile diğer doblo arasında motor sesi dahi farklı..1.3 90 HP araç ikiside..Klima açıldığında hırıltı sesi çıkıyor benim araçta.Ama diğerinde böyle sesi yok.Benim aracın frenleri biraz aşağıda tam tutuyor.(ilk zamanlar normaldi.) Diğer doblo'da ise dokunduğun anda araba zınk diye duruveriyor.

Benim doblo daha ağır gidiyor ve fazla yakıyor.(hadi kasa farkı var diyeceğim ama).Diğer ise daha atik ve az yakıyor.
Benim araç 15.000 km'de, 5000'de sadece yağını değiştirdim.Bakım zamanı geldi aslında 10binde bakıma girmem gerekiyordu.5000'de keyfi olarak yağ değiştiği için servis 13000'de falan gelebilirsin demişti.

Diğer doblo ise; 13.000 km'de..Hiç yağ değişmedi.Onun da bakıma girmesi gerekiyor.

Niye böyle farklılıklar oluyor? Aynı bantta üretilen iki araç..FİAT markasına güvenemeyecekmiyiz..?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan abi 2 aracın üretim zamanlarında farklı marka parçalar kullanılmış olabilir. İlk aklıma gelen şey bu oldu abi.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah arıcan;369659
Gökhan abi 2 aracın üretim zamanlarında farklı marka parçalar kullanılmış olabilir. İlk aklıma gelen şey bu oldu abi.

Öyle olup ta araçların kalitesine etki ediyor ise yazıklar olsun Fiat'a..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi araçlar aynı banttan çıksa da gün farkıyla da olsa bazı ufak parçaları ya da parçaların ayarları değişebiliyor. bunu en çok yapan markalardan biri de fiat zaten.

öyle bir şey ki 2004 te 0 km multijet palio alırken uzaktan kumandalı istiyoruz demiştik, şans işi dedi adam, hakikaten de öyle. ikisi de aynı donanımda ve fiyatta olmasına rağmen bazıları uzaktan kumandalı bazıları kumandasızdı araçların.

bizim araçlarda da öyle mesela 2009 fabiadaki direksiyon 2010 dakinden farklı makyajlı olmadığı halde. bence bi servise uğra anlat durumu abi.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;369662
abi araçlar aynı banttan çıksa da gün farkıyla da olsa bazı ufak parçaları ya da parçaların ayarları değişebiliyor. bunu en çok yapan markalardan biri de fiat zaten.

öyle bir şey ki 2004 te 0 km multijet palio alırken uzaktan kumandalı istiyoruz demiştik, şans işi dedi adam, hakikaten de öyle. ikisi de aynı donanımda ve fiyatta olmasına rağmen bazıları uzaktan kumandalı bazıları kumandasızdı araçların.

bizim araçlarda da öyle mesela 2009 fabiadaki direksiyon 2010 dakinden farklı makyajlı olmadığı halde. bence bi servise uğra anlat durumu abi.

Donanım olarak fark olsa anlayacağım ama direk motor sesi ve performansı yahu :) Klima çalışınca tır tır ötüyor..Normal sandıydım :) Meğer normali daha sessizmiş :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;369664
fiat mı asla almıycam markalardan biridir....

bence hiçbir markaya ön yargılı olmayın.. multijet, multiair gibi motorları hakikaten sağlam ve az yakıyor. Fiyatına göre donanımlı hoş görünümlü araçlar yapıyorlar. köklü bir marka. bravo modelini çok beğeniyorum

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;369664
fiat mı asla almıycam markalardan biridir....

İşte böyle yazınca fiata binen biri çıkıcak ben aldım enayimiyim diyecek. Yada başkası çıkıp sizin markaya öyle şey yazsa 50 kişi saldırır.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;369670
bence hiçbir markaya ön yargılı olmayın.. multijet, multiair gibi motorları hakikaten sağlam ve az yakıyor. Fiyatına göre donanımlı hoş görünümlü araçlar yapıyorlar. köklü bir marka. bravo modelini çok beğeniyorum

fiat konusunda önyargı ötesi bir durum söz konusu fiat arabaları  kalitesiz. sadece motora bakmamak lazım. adamlar dizayn konusunda hakikaten iyi ona lafım yok ama malzeme konusunda gerçekten dandikler. diğer firmalar gibi az ve öz yapma anlayışı yok sürekli çeşit çeşit modeller çıkarıyorlar buda kaliteden ödün verilmesine sebep oluyor. işin garibi fiat firması altındaki diğer firmaların araçları fiattan daha kaliteli araba üretiyor. lancia, alfa romeo, ferrari, maseratti vs gibi... zaten bunlar fiatı ayakta tutuyorlar yoksa çoktan batardı. ki durumu pekde parlak değil türkiye satışıda kurtarıyor,onları. ben dahi şu konuda hemfikirim fiat alınacak araba değil. alacaksanız ve gücünüzde almaya yetiyor ise ya alman yada ingiliz eli değmiş araba almakta fayda var zarar yok.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
B Sınıfında iç mekan kalitesi olarak Punto Evodan başkasını tanımıyorum,full donanım için söylüyorum bunu. Ve bence B sınıfında en yakışıklı,en kaliteli,en alınabilir FULL araç Punto Evo..

He ben kendi yaşım odaklı düşündüğüm için Punto üzerinden konuştum :D

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;369821
fiat konusunda önyargı ötesi bir durum söz konusu fiat arabaları  kalitesiz. sadece motora bakmamak lazım. adamlar dizayn konusunda hakikaten iyi ona lafım yok ama malzeme konusunda gerçekten dandikler. diğer firmalar gibi az ve öz yapma anlayışı yok sürekli çeşit çeşit modeller çıkarıyorlar buda kaliteden ödün verilmesine sebep oluyor. işin garibi fiat firması altındaki diğer firmaların araçları fiattan daha kaliteli araba üretiyor. lancia, alfa romeo, ferrari, maseratti vs gibi... zaten bunlar fiatı ayakta tutuyorlar yoksa çoktan batardı. ki durumu pekde parlak değil türkiye satışıda kurtarıyor,onları. ben dahi şu konuda hemfikirim fiat alınacak araba değil. alacaksanız ve gücünüzde almaya yetiyor ise ya alman yada ingiliz eli değmiş araba almakta fayda var zarar yok.

Fiattın durumu pek parlak değil mi? 2000li yıllar için deseniz tamam ama şimdi alakası bile yok en parlak dönemleri.Ürettikleri motorlar Opel de Chevrolettede kullanılıyor Gm ortaklıyıla.Durumu iyi olmayan firma Crysleri büyük hissedarı oldu onun grubunda bulunan dodge bile fiat çatısı altında bütün modellierini avrupada Lancia adı altında kullanacak.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opel ve chevrolette'de kullanılan motorların fiatla alakası yok. o motorlar fiat daha yeni motorlarını yapmadan öncede vardı. gm' nin kendi dizaynıdır. gm ile ortaklığıda yok. gm pejo ve citroenle ortak bir çalışma içerisinde. chrysler orta malı olmuş bir firma; daimler-benz aldı o sattı. cerberus diye bir firma aldı. arkasından oda %30 küsürlük bir bölümünü fiata sattı. bu fiatın amerika pazarına girme sebebi olabilir. chryslerin avrupada ürün satması zor geliyor. sonuç olarak chrysler pahalı bir firma değil zaten.

fiatın son durumu dediğin gibi iyi olabilir; o konuda bir araştırma yapmış değilim. artık otomobil dergisi almıyorum, bayağı bir zamandır.

yalnız şu var adamlarda malzeme kalitesi konusunda gerçekten sıkıntı var; konfor özelliği demiyorum.  yada türkiye bölümü böyle. ben zamanında tempranın orjinal italyanını görmüştüm. 6 silindir tank gibi arabaydı. nerde bizimki . parasına vurduğun zaman fazla bile kazanıyorlar. bak onu söyleyebilirsin.ama müşterisine paranın karşılığını verebiliyor mu o tartışılır.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
multijet motoru tememleri gm ile fiat atmadımı alaksı olmazmı? opel deki chevydeki motor temel platform motorları aynıdır.

fiat multijet motoru olmasa batacak bir firmaydı Gm destek vermese belki yok bile olmuştu.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;369846
multijet motoru tememleri gm ile fiat atmadımı alaksı olmazmı? opel deki chevydeki motor temel platform motorları aynıdır.

fiat multijet motoru olmasa batacak bir firmaydı Gm destek vermese belki yok bile olmuştu.
Nasılki GM'i ABD hükümeti batmasına izin vermediyse, Fiat'in da batmasına İtalyan hükümeti izin vermezdi ki vermedilerde zaten.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olabiliyor Gökhan bunlar, sonuçta kul yapısıda, birebir cam gibi iki aynı araç çıkmayabilir, üstelik bunlar gibi ultra seri üretim araçlarda daha da normal.