škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil, Önemli Yardıma ihtiyacım var!!!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı silentoption

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar. hayırlı kandiller dilerim. Forumda üye olarak yeniyim. sizlere iki sorum olacak ve yardımınıza ihtiyacım var.
1- aracım 2011 Elegance TDI Octavia Rosso kırmızı. Kaput kısmına 2-4 mm aralığında 2 noktaya taş çarpmiştı uzun yolda. Bugün binerken farkettim taş çarpan bölgede yaklaşık 15cm çapında vernik kalkmış. ki aracı yıkamaya bile vermemiştim. bilenlere sordum önünü almazsan kalkar gider tamamı dediler. skodanın kendi ustası bie fabrikasyon hatası dedi. şimdi bu durumda yasal olarak firmaya nasıl başvuruda bulunacağım. boyanın 12 yıl garantisi var.
2. sorum; araç 140 km hızda sol taraftan resmen ıslık çalıyor ya, başına gelen oldumu hiç?

foto için link: http://img406.imageshack.us/img406/9004/img0262zr.jpg
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2012, 22:27:16 Gönderen: silentoption »

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2. sorununuz kapı fitilleriyle alakalı olabilir baktırmalısınız. Bazen aynayla ilgili aksamlardan da olabiliyor.

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Foruma hoş geldin Ferit, sorularına tam tecrübeli olarak cevap veremeyeceğim ama verniğin kalktığı yerin fotoğrafını (imageshack sitesinden) koyabilirsen, tecrübeli arkadaşlar,direk nokta atışı çözüm getirebilirler.

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış anlamayın ama başlığı okuyunca birisi kan kaybından gidiyor sandım

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: silentoption;370095
Ali Serhan bey, fotoğrafı yükleyip linki ekledim. teşekkür ederim.

http://img406.imageshack.us/img406/9004/img0262zr.jpg

Ferit Bey, aklınızda olsun diye söylüyorum malum forumda yenisiniz. Benim aşağıda yaptığım gibi yaparsanız, forumdaki konuya direk fotoğrafınız gelir, daha çok kişiye ulaşmış olur fotoğraf.

Ebatlarını foruma göre ayarlıyoruz.

Yükledikten sonra, aşağıda bulunan kutucuktakileri direk bizim foruma kopyala yapıştır yapıyoruz.

Bu da sizin aracınızın fotosu;

Bana kalırsa böyle birşey olmaması gerekir, ustalardan gelen yoruma göre direk servise gitmenizi tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı silentoption

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlginize teşekkür ederim Ali bey, Servise bu akşamüstü gittim onlarda çok şaşırdı ve fabrikasyon hatası dediler. neticede sıfır aldık boyanması yada değişmesi illaki değer kaybına yol açacak dedim. pazartesi günü bilirkişi gelip bakacak. benim merak ettiğim yasal olarak nasıl bir tutum içerisinde olmam lazım. neticede bu il arabam değil, bu durumda öyle sık, hatta -aradasırada- bile karşılaşılabilecek bir durum değil.

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İllaki bir değer kaybına uğrayacak, bu gibi durumlarda yasal olarak nasıl bir hak aranıyor illaki forumdan bilen birisi çıkacak, siz her ihtimale karşı, aracın detay fotoğraflarını çekin, elinizin altında dursun, olaki satacağınız zaman illaki lazım olacaktır. Ama servisten değişim gibi bir olay söz konusu olacaksa, ben lokal olarak boyatmayı tercih ederim. Değişen olmasındansa boyanmış olması her zaman daha iyidir bana göre.

Şöyle birşey yapılırmı hiç bilmiyorum, sormakta fayda var, kaput değişecek ama hiçbir yerde kaydı kuydu olmayacak, sonuçta fabrikasyon hatası ise, sizin bir günahınız yok. Böyle birşeyin ardından gitmek mantıklı olabilir. Daha sonradan da başınız ağrımaz. Burdan gelecek yorumlara göre bu şekilde ısrar edip, olayın bu şekilde cereyan etmesini belki sağlayabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2012, 22:58:15 Gönderen: aliserhanuyar »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen fabrikasyon hatası.. Bizim araba 2001 model kaput patates tarlası gibi ama hala vernik kalkmadı bunda bir sorun var..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun,takmayın fazla ama hakkınızı da aramayı ihmal etmeyin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Ne olursa olsun araçta  fabrikasyon hatası var araçınızı yaptırmayın elazığ da yetkili bayi varsa onun aracılığıyla ben  bukadar para verdim hatalı arabaya binmem sonucunda değer kaybı olucak böyle şey olmaz falan baskın olun ve yaparlarsa araç değişim talebi alın.hatta sizde yüze auto yu arayarak bu işi hızlandara bilirsiniz.

Çevrimdışı hakantunatr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arkadaşımın başına gelmişti peugeot ta
Arkadaşım önce tüketici hakları mahkemesine Hakem Heyetine müracaat etti.Daha sonra aracı değişim yapmak istediler ama arkadaşım aracı değiştirmedi sonucunu bilmiyorum ama değişim yapmak zorundalar bence...
Sakın alttan almayın.Baskı kurun sürekli yardımcı olacaklardır...
Geçmiş olsun

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Öncelikle geçmiş olsun.Bilirkişinin tutacağı rapora göre,bağlı olduğunuz tüketici hakem heyetine gidip, 4077 kan. md.4 -AYIPLI MAL dan yararlanabilirsiz.