škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ukrayna Kiev Gezisi - Eurocup 2012

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Avrupa Kupası maçları için geçen hafta Kievdeydim. Kısaca bilgilerimi paylaşayım.

Kiev İstanbul arası yaklaşık 2 saat sürüyor. Biz THY ile gittik, rötar vs olsada sonuçta sağsağlim indik :)

Kiev yemyeşil pırıl pırıl bir şehir. Sovyet dönemden kalan faydalı işler mevcut, alt yapıları çok iyi, tren,mtero, doğalgaz hatları, elektrik-telefon hatları zamanında yapılmış. Yollar köprüler de yine o dönemde inşaa edilmiş. Evler inanılmaz pahalı, yeni inşaatları sağda solda görmek mümkün. Yine sovyet döneminden kalan blok şeklinde 50-60m2 lik daireleri hemen farkedebiliyorsunuz.

Şehir insanı oldukça sıcak, güleryüzlü, kuzeye doğru insanlar asık yüzlü olur derler ama konuşmaya başlayınca hemen ısınıyorlar. Tek kötü yanları ingilzice bilmiyorlar, genç yaşlı farketmiyor , gençlerin ingilizceleri ancak 3-5 kelime, haliyle anlaşmak çok zor oldu. Ukraynaca konuşuyorlarmış ama halkın tamamı rusça biliyor. Kendi paraları grivni ( okunuşu ) , türk lirasının 4 te birideğere sahip, 10 lira = 40 grivni gibi.

Gelelim maça, ev sahibi ülke maçı gerçekten eğlenceliydi. Ukrayna-İsveç maçındaydık. Ukrayna maçı 2-1 kazandı, gerçekten izlemeye değer bir maç oldu.

Adamlar ikinci dünya savaşında almanlardan çok darbe görmüş, kemiklerinden sabun yapmışlar, derilerinden eldiven. ( aşağıya fotolarını koyuyorum ). 5-6 yaşındaki çocukları toplamışlar, alman askerlerinin taze kan ihtiyaçlarını bu çocuklardan karşılamışlar. Resmen vahşet.

Şehirde tarihi bir masatır ve klise bulunuyor. Sondaki bir kaç foto buna ait.

2 günlük güzel bir tur sabah 8 de iş başı yapmayla son buldu :)

Yolculuk öncesi rötar- uçağı beklerken.

kiev'e ilk adım :)

Otelimiz

Şehri kuran 4 kardeş, bir tanesi kiev, şehir adını bu elemandan alıyor.

Dilek ağacı bunlarda da var, evlenen çiftler buraya geliyorlarmış

Bu zımbırtıyı platinyumdan yapmışlar. paha biçilmez bir yapıt. O dönem bütçelerini oldukça zorlamış.

Lada baltic gördüm samaranın baltic versiyonu

Burası ikinci dünya savaşı müzesi

kafaları kopardıkları aparat

kanlarını aldıkları çocuklar

insan derisinden yapılan eldivenler

yine kemiklerden yapılan sabun

kemiklerin gittiği değirmen

Ve maça doğru

hakem bizden, cübeyt çakır :)

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 2000 senesindeki şampiyonada Brüksel'deki 2-1 aldığımız Belçika-Türkiye maçına gitmiştim. Hey gidi günler :) Oldukça heyecan verici oluyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Harika  :ok:

Bahar detailingleri bitince sıcak havalardan dolayı şimdi tatil paylaşımları gelecek  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler gerçekten resimlerden çok etkilendim.Almanların atalarının böyle vahşice şeyler yaptıklarına şimdi inandım.İnsan değilmiş bunlar yırtıcı sırtlanmış bunlar.Cehennem; iyi ki varsın.Maçlarla işim olmaz ama resimler güzeldi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler, güzel fotolar için.. Almanların yaptığını biz yapsak başımıza neler açarlardı bu avrupalılar çok ikiyüzlü.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;370344
teşekkürler, güzel fotolar için.. Almanların yaptığını biz yapsak başımıza neler açarlardı bu avrupalılar çok ikiyüzlü.
"Almanlar yapmadı o vahşetleri, Naziler yaptı" derler zaten.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;370344

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;370380
"Almanlar yapmadı o vahşetleri, Naziler yaptı" derler zaten.:wnk:

:+1::+1::+1:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Avusturyalılar 2 konuda çok başarılı, Hitleri Alman gibi göstermek ve Mozart'ı da Avusturyalı  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan hocam nihayetinde Hitler Almanya adına yapmadımı bunları?
Hem Almanlar oradaki yurttaşlarımızı katledip,yakıp yıkmadılar mı ortalığı,insanlarımızı katlettiler.Bunların canavarlıkları yeni değil ki?
Sonunda skoda markasından da soğutacaklar beni.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;371091
İrfan hocam nihayetinde Hitler Almanya adına yapmadımı bunları?
Hem Almanlar oradaki yurttaşlarımızı katledip,yakıp yıkmadılar mı ortalığı,insanlarımızı katlettiler.Bunların canavarlıkları yeni değil ki?
Sonunda skoda markasından da soğutacaklar beni.

Skoda ile bağını kuramadım Hocam  :hmm:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;371094
Skoda ile bağını kuramadım Hocam  :hmm:
skoda her ne kadar çek olsa bile Almanya'da vw de de üretilmiyor mu hani ondan yani

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;371098
skoda her ne kadar çek olsa bile Almanya'da vw de de üretilmiyor mu hani ondan yani
Almanya' da Skoda üretimi yok. Alman' ın ürettiği Skoda yok.:wnk:Ha büyük destekleri var orası ayrı tabii ki.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;371123
Almanya' da Skoda üretimi yok. Alman' ın ürettiği Skoda yok.:wnk:Ha büyük destekleri var orası ayrı tabii ki.
Ne yani şimdi bu skoda'lar almanya'da ki vw golf platformunda octi  üretilmiyor  mu,eğer değilse vw golf platformu o zaman çek ülkesinde mi?
:knp:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;371125
Ne yani şimdi bu skoda'lar almanya'da ki vw golf platformunda octi  üretilmiyor  mu,eğer değilse vw golf platformu o zaman çek ülkesinde mi?
:knp:
Kendi fabrikası yetmediği için Skoda' yı aldı VW. Niye gidip de tekrar Skoda' yı Almanya' da üretsin ki?:wnk:
Platformları aynı olabilir ancak bu platform aracın iskeleti mânâsındaki platform. Üretim platformu değil.:wnk: