škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

akü biter mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canturgut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar şehir dışında olacagım için 10 gun arabayı çalıştırmasam akü biter mi ? arabaya herhangı bi zarar olurmu

Çevrimdışı risk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akünüzde bir problem yoksa hiç bir sıkıntı olmaz.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sorun olmaz, 2 ay arabayı ellememiştim, yurt dışıda gitmiştim, gelince tek marşta aldı.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Akünüzde problem yoksa ve enerji harcayacak herhangi bir şeyi açık unutmadıysanız (radyo, tavan lambası vb.) hiç bir şey olmaz. Sadece varsa alarmınız çok az elektrik harcayacaktır, ama aküyü bitirecek kadar değil...

İçiniz rahat etmezse, akü kutup başlarını söküp bırakabilirsiniz. (Bu durumda araç türüne göre çeşitli ayarlarınız sıfırlanabilir. Radyo kanallarınız gibi...)

Çevrimdışı canturgut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
40 gün hemde karın altında soğukta yattı, tek marşta aldı sonrasında :) akü en fazla birkaç yıllık ise hiçbir şey olmaz kolay kolay :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;371549
Akünüzde problem yoksa ve enerji harcayacak herhangi bir şeyi açık unutmadıysanız (radyo, tavan lambası vb.) hiç bir şey olmaz. Sadece varsa alarmınız çok az elektrik harcayacaktır, ama aküyü bitirecek kadar değil...

İçiniz rahat etmezse, akü kutup başlarını söküp bırakabilirsiniz. (Bu durumda araç türüne göre çeşitli ayarlarınız sıfırlanabilir. Radyo kanallarınız gibi...)

hiç tavsiye etmem. çünkü akü devreden çıkarsa radyo hafızayı siler ve şifre ister. bilgisayar gibi hafıza varsa onlarda fabrika ayarlarına döner. akü kaliteli birşey ve yeni ise uzun süre gider. benim eski arabada incinin mavi aküsü var bir sürü varta atlattık. dinamodan aşırı şarj yüklemesi oldu yaptırdım; v kayışı koptu akü şarjı aksadı yaptırdım. 8. seneye giriyorum daha baba değmedi. tıkır tıkır çalışıyor. zaten birşey olduğunu ( bittiğini ) farzet. hemen başka arabadan kablo ile çalıştırırsın dolar.