škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I benzinlimi dizel mi almalı

suhad · 33 · 7686

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;30203
Ayda 10-15 bin km yapıyorsanız.Benzinli araçlara yönelmek lazım.Ne tercih olursa olsun olabilecek minimum km li ve genç aracı almak en iyisidir.

bence ayda 10-15 bin km yaparsa dizel alması daha mantıklı gibi geliyo...:hh::hhh::kiki:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;30272
bence ayda 10-15 bin km yaparsa dizel alması daha mantıklı gibi geliyo...:hh::hhh::kiki:

:+1:günlük 500 km, iyi rakam:ok:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 dizel 1.4 beniznliden neye göre daha performanslı ben onu anlayamadım?

5000 d/d da biten devir çevirebilmesi mi yoksa son sürati mi? :hanz:

günde 500 km yapabilen zaten dizel ve combo bir araç alır zannımca. Yok bana sadece ulaşım ve ucuzluk lazım derse 1.0 corsaya çakarsınız tüpü koklaya koklaya gezersiniz. Zira günde 500 km ile o dizelin fındık turbosu dayanmaz. 5-6 ayda bir turbo da adamı sarsar :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;30272
Ayda 15 bin km ne yaw arabanın içinde mi yatcaklar :gaz::hanz:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;30277
1.4 dizel 1.4 beniznliden neye göre daha performanslı ben onu anlayamadım?

5000 d/d da biten devir çevirebilmesi mi yoksa son sürati mi? :hanz:

günde 500 km yapabilen zaten dizel ve combo bir araç alır zannımca. Yok bana sadece ulaşım ve ucuzluk lazım derse 1.0 corsaya çakarsınız tüpü koklaya koklaya gezersiniz. Zira günde 500 km ile o dizelin fındık turbosu dayanmaz. 5-6 ayda bir turbo da adamı sarsar :)

Modele göre değişen bir durum tabii. Ben de bu ifadeyi 101'lik söz konusu olduğunda doğru bulmuyorum. Ama 101'lik hariç bütün 1.4 versiyonlarda TDI üstündür.

Hatta normal bir kullanıcı için gerçekten de TDI 101'liğe karşı bile çok daha avantajlı. 101'liğin "rampada bile" TDI'ı saf dışı bırakabilmesi için kullanıcının en az 4500 devre çıkmaya istekli olan, 6000 devire ulaştığında "offf, motor zarar görüyor, aman Allahım" demeyen sportif bir kişilik olması lazım.:hanz:

Pek çok benzinli araç sahibi rampaya girerken 3000 devirle girip, sonra da araç şişince "rampada iyi çekmiyor" diye şikayet ediyor. İşte bu insanlar için TDI ideal. 5. viteste sakin sakin seyrederken önünüze rampa çıktı diye endişe etmezsiniz. Çok sıkıntılı bir rampa olmadığı sürece genellikle girdiğiniz vitesle hız kaybetmeden rahatça çıkabilirsiniz. Çünkü orta devirleri çok dolu ve verimli. İşte bunu pek çok benzinli (hele hele 1.4 Fabia motorları) kesinlikle başaramaz.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2009, 12:50:44 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;30281
Modele göre değişen bir durum tabii. Ben de bu ifadeyi 101'lik söz konusu olduğunda doğru bulmuyorum. Ama 101'lik hariç bütün 1.4 versiyonlarda TDI üstündür.

Hatta normal bir kullanıcı için gerçekten de TDI 101'liğe karşı bile çok daha avantajlı. 101'liğin "rampada bile" TDI'ı saf dışı bırakabilmesi için kullanıcının en az 4500 devre çıkmaya istekli olan, 6000 devire ulaştığında "offf, motor zarar görüyor, aman Allahım" demeyen sportif bir kişilik olması lazım.:hanz:

Pek çok benzinli araç sahibi rampaya girerken 3000 devirle girip, sonra da araç şişince "rampada iyi çekmiyor" diye şikayet ediyor. İşte bu insanlar için TDI ideal. 5. viteste sakin sakin seyrederken önünüze rampa çıktı diye endişe etmezsiniz. Çok sıkıntılı bir rampa olmadığı sürece genellikle girdiğiniz vitesle hız kaybetmeden rahatça çıkabilirsiniz. Çünkü orta devirleri çok dolu ve verimli. İşte bunu pek çok benzinli (hele hele 1.4 Fabia motorları) kesinlikle başaramaz.
:+1::kat:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda şirket araçları ile 30.000 km rahat yapıyorum..Kendi aracımlada 10.000km..

Ayda 15000 km deli rakam :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;30279
Ayda 15 bin km ne yaw arabanın içinde mi yatcaklar :gaz::hanz:

bilmem... ömer abi ye soralım... adama ayda 10 - 15 bim km yaptırdığına göre... vardır bi bildiği... :kiki::hanz:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;30281

Rampada Fites küçültmeyecek adam gitsin 2.0 alsın zaten. Aşağısı kesmez :) :kiki::hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;30401
Bu arada konuyu açan arkadaş ortalıkta yok :D

+ ömer abide yok...:kiki:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Rampada şişme olayı doğru.

1.2 Fabia ile aşağıdan kaptırarak 5'le bitirebildiğim bi rampayı 111hp'lik 1.6 Rover'la 3000 devirde girince mecbur 4'le bitirebildim. Benzinli araçta rampaya sarmadan devirlenmek şart.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
günlerden bi gün, bi arkaaşla gölbaşından okuldan dönüyoz, kepekliye sardım fabiayı ankara tarafına doğru, tam dikmen ayrımına gelirken orda inanılmazlıklar ötesi bi rampa, deli bi ters çekim var.

fabiam ile 190 la girsem 130-140 la bitiyor baya sert. 1.6 benzinli aleminin alayına tokat bastım öğrenci-öğretim üyesi fark etmez, bi tek bi hocam geçebildi beraber halı sahaya falan giderdik adam meraklı gençliğe, 3.25i si vardı :D

bigün yine fitez 5 gaz yerde 130 lara kadar düştük, arkadan bi golf kaplan gibi geliyo, baya geriden gördüm farları açık, dedim la bacanak bu dizel kesin, yok la TDI golf kaç tane var mpı, fsı dır dedi, dedim o mpı-fsı olsa büyümez küçülürdü, la bırak olum benzinli iyi çeker geyiklerine girdi, adam bizi sallayarak geçti... feci bi süratti yani 180 falan vardır.

arkasında yazan...

TDI...