škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda superB almayı düşünüyorum yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pharmacist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım ve ilk mesajım...

1 hafta önce 2011 model seat ibiza aracımla kaza yaptım ve araç %90 ihtimalle pert e çıkıcak ve ben de kendime başka araç bakmaya başladım bile...

uzun bir piyasa araştırması yaptıktan sonra fiyat/performans açısından aklıma en çok yatan skoda superB oldu...

aradığım araçta olmazsa olmazlarım şunlar;
benzinli 6 ileri vites, abs+esp+bolca hava yastığı, dijital klima, hız sabitleyici, büyük bilgi ekranı...
tercihen de;
hafızalı ve ısıtmalı koltuk, bi-xenon far, park asist, sunroof...

aklıma gelenler bunlar, 2011 ibiza yı sıfır aldığım için tekrar sıfır araç almak istemiyorum, 2010 ve üzeri model tercihen 50.000km yi geçmemiş bi araç bakıyorum ama siz superB kullananlar bu konuda bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz... ibiza benim ilk aracımdı, sizin de bana hak vereceğiniz gibi alman konforuna kalitesine ve sağlamlığına alışmış biri olarak tekrar doğuş grubu araç bakıyorum...

yolculuğumun büyük kısmı uzun yolda şehirdışında geçiyor, bu nedenle şuanki seçimimde konfor biraz daha ön plana çıkmış durumda, bu arada yaşım 26, arkadaşlarım bu seçimimi biraz tuhaf karşıladılar, neden 40 yaş üstü amca arabası bakıyosun diye de kızdılar hatta :) sizce de öyle mi? yani bu araç bana ağır gelir mi? imkanım olduğu halde spor bi araç hızlı bi araç bakmıyorum o tür tutkularım yoktur...

bir de aracı hiç kullanmadım sakarya skoda ya gidip test sürüşü rica edeceğim, 1.4 tsi nin yakıt değerleri nasıldır acaba ortalama?

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
almayı düşündüğünüz araç 1.4 ts. 125 bg. güncel fiyatı 65 000. tl. bana sorarsanız gücünüz yeterse 0 araç alın. araç bu kasayı rahat götürüyor bilginize. kullanan arkadaşlar varsa ayrıntı verebilirler. benzinli düşününce iyi seçenekler arasında zaten.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
superb çok konforlu bir araçtır doğruyu söylemek gerekirse bmw den sonra en çok sevdiğim araba kendisi 1.4 tsı 125 hp elegance alıcaksınız ben size sıfır almanızı öneririm 66.000 tl ,ikinci elide 56.000 tl civarı 10.000 tl daha vermenizi öneririm.
Arabaya gelirsek diz mesafesi tek böyle birey yok 1.4 turbo şarzlı 125 hp lik motorla rahat honda civic gecebilirsiniz(araba superb e göre çok hafif oldugu için bu örneği verdim)kesinlikle savrulmaz ben öneririm ama sıfır almanızı öneririm zaten 56.000 tl ya alıcağınız 2009 yada 2010 model olur 2012 modellerde fiyatları sıfır a yakın tutuyor.:ok:

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İmkan var ise aracı sıfır alın, ikinci el almayın.

Ya da tanıdığınız, bildiğiniz birinin aracını alın, hiç macera aramayın.

Bu piyasa zordur.

Öncelik konfor ve donanım ise en doğru adrestesiniz bana göre.

Arabanın geniş ve büyük tercih edilmesinde genel kanı yaş ile bağlantı kurulsa da bu zevk meselesidir, bakış açısıdır.

Akranlarınızın geneli Golf, Scirocco vs beğenebilirler, siz de bu aracı beğenirsiniz, bu kişiye özgüdür.

Kişilere takılmayın, aklınıza hangi araç yatıyorsa ona yoğunlaşın, insanları dinleyin, ama son kararı siz verin.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ibiza ve superb aklımda soru işareti olmuştu ibiza kullanan biri neden hayvanat bahçesi gibi superbe geçsin.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstediğiniz özelliklerin hepsi sonuçta bu arabada var, fakat aklınızda olsun koltuk ısıtma, sunroof, müzik sistemi ekstra para demek.

Çevrimdışı orka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çoluğun çocugun yoksa golf.

çoluk çocuk varsa superb.

2 side kendi sınıfının en iyisi bence.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orka;372341
çoluğun çocugun yoksa golf.

çoluk çocuk varsa superb.

2 side kendi sınıfının en iyisi bence.
işte olay budur.

Çevrimdışı pharmacist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
coluk cocuk simdilik yok ama kisa sure icerisinde olacak ins. ben ibizayi 5 sene binerim diye almistim ve o zamanki sartlarimla simdiki biraz farkli, arti kucuk arabadan sikildim ve suan degistirme gibi bi firsatim oldugu icin buyuk arac bakiyorum, neden 2. el almayin diyorsunuz? internette 2010 2009 falan elegance lar 40bin kusurlu fiyatlarda var?

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB alın, görünümü özelliği tam Süper dedirten araba, yaş olayına katılmıyorum isteyen istediği arabayı alır biner yakışır, tuhaf karşılayanlarıda ben tuhaf karşılıyorum. O zaman Mercedes E serine gençler sürmesin almasın falan filan mahalle dedikodusu gibi boşver :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
superb genelde makam aracı yada uzun yolda çok kullanılmış oluyor ben kendimden biliyorum uzun yolda araba istesende istemesende pisleniyor bide alıcağın araba iyimi kötümü nerden bilicen
misal;40.000 tl ama 4 parça boyalı 2009 model 77.000 de bence 3 senede 77.000 km çok senede 25-26bin km demek.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-1-4-tsi-elegance-91343657/detay
saten alıcağın bukadar ucuz olmaz bi 50.000 tl lık araba alıcaksın, km var,model yılı var sıfır değil,boya kesin var,değişen olma olanağı var bu kadar insan sıfır al diyorsa birşey biliyordur ama karar senin :ok:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharmacist;372271
öncelikle herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım ve ilk mesajım...

1 hafta önce 2011 model seat ibiza aracımla kaza yaptım ve araç %90 ihtimalle pert e çıkıcak ve ben de kendime başka araç bakmaya başladım bile...

uzun bir piyasa araştırması yaptıktan sonra fiyat/performans açısından aklıma en çok yatan skoda superB oldu...

aradığım araçta olmazsa olmazlarım şunlar;
benzinli 6 ileri vites, abs+esp+bolca hava yastığı, dijital klima, hız sabitleyici, büyük bilgi ekranı...
tercihen de;
hafızalı ve ısıtmalı koltuk, bi-xenon far, park asist, sunroof...

aklıma gelenler bunlar, 2011 ibiza yı sıfır aldığım için tekrar sıfır araç almak istemiyorum, 2010 ve üzeri model tercihen 50.000km yi geçmemiş bi araç bakıyorum ama siz superB kullananlar bu konuda bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz... ibiza benim ilk aracımdı, sizin de bana hak vereceğiniz gibi alman konforuna kalitesine ve sağlamlığına alışmış biri olarak tekrar doğuş grubu araç bakıyorum...

yolculuğumun büyük kısmı uzun yolda şehirdışında geçiyor, bu nedenle şuanki seçimimde konfor biraz daha ön plana çıkmış durumda, bu arada yaşım 26, arkadaşlarım bu seçimimi biraz tuhaf karşıladılar, neden 40 yaş üstü amca arabası bakıyosun diye de kızdılar hatta :) sizce de öyle mi? yani bu araç bana ağır gelir mi? imkanım olduğu halde spor bi araç hızlı bi araç bakmıyorum o tür tutkularım yoktur...

bir de aracı hiç kullanmadım sakarya skoda ya gidip test sürüşü rica edeceğim, 1.4 tsi nin yakıt değerleri nasıldır acaba ortalama?

hocam arabanın sıfırı 66.500 ama bu senin istediğin özelliklerle bunun üstüne en azından bir 15.000 daha koyman gerek. ısıtmalı koltuk deri olanda var standard donanım değil. diğer özellikler elegance donanımda var. sunroof aslında çok gereksiz birşey ona para verdiğine değmez. eğer arabada sigara içerim dersen bir o işe yarıyor. neyse sıfır alırsan toplamda 80.000'ni bulur 2. el bakarsan piyasada istediğin özelliğe sahip daha ucuza satılıklar var. tercih senin.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;372372
hocam arabanın sıfırı 66.500 ama bu senin istediğin özelliklerle bunun üstüne en azından bir 15.000 daha koyman gerek. ısıtmalı koltuk deri olanda var standard donanım değil. diğer özellikler elegance donanımda var. sunroof aslında çok gereksiz birşey ona para verdiğine değmez. eğer arabada sigara içerim dersen bir o işe yarıyor. neyse sıfır alırsan toplamda 80.000'ni bulur 2. el bakarsan piyasada istediğin özelliğe sahip daha ucuza satılıklar var. tercih senin.

Hocam ne yaptınız öyle. Arkadaşın istediği opsiyonlar 5000 tl. Civarı. Isıtmalı koltuk, kumaş koltukta da var. Ve sunroofu 1000 tl. Daha fark vererek solar alabiliyor. 4 koltuk ısıtma 1500 tl, sunroof 2500 tl, solar sunroof 3500 tl. Bolero 900 tl. 17" jant farkı 50 tl.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;372377
Hocam ne yaptınız öyle. Arkadaşın istediği opsiyonlar 5000 tl. Civarı. Isıtmalı koltuk, kumaş koltukta da var. Ve sunroofu 1000 tl. Daha fark vererek solar alabiliyor. 4 koltuk ısıtma 1500 tl, sunroof 2500 tl, solar sunroof 3500 tl. Bolero 900 tl. 17" jant farkı 50 tl.

donanımda comfort modele bakmışım. sen doğrusun teşekkür:clap:. yalnız bende 2.0 tdi elegance var. bana ısıtma sadece deri koltukta geliyor dediler bende alamadım haliyle. dediğin doğru ise kazığa gelmişiz o zaman.:uhu: martta 105 bayıldım. sadece trifid ve bagaj havuzuna

Çevrimdışı pharmacist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
75bin km bence 3 sene icin normal ben kaza yaptigim ibizayi kasim 2010da sifir aldim ve 55bin km yaptim 2 sene dolmadan, bakimlar serviste yapildi ve ilk gunden farki acilmis motoru ve km siydi... zaten motor abartisiz 12bin km de falan acildi ilk gunler cok kotuydu gitmiyodu arac, skodayi bilmem ama seat ibiza duz motor boyle oldu, gerci genelleme yapmak yanlis olur belki de benden kaynaklandi cunku ben ilk baslarda hic uzmedim araci, herneyse 50bin km ye kadar bence sikinti yok, ayrica bu km uzunyolda yapilirsa bence arac hic yorulmuyo, sifirini da alabilecek durumdayim ama varimi yogumu arabaya vermek istemiyorum, bi de daha 1.5 sene once sifir arac aldim o nedenle abartmak istemiyorum