škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octi ile adrenalin

fenomen · 37 · 11773

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cuma akşamı 2 gün yayla seyahatim için ortaca'dan çıktım.Göcek tünelinden 10 km öncesi peşime yeni hb clio ve eski kasa volvo s40 peşime takıldı fethiye'ye kadar bir onlar bir ben sürekli yarış içindeydik ve uzun süre önde götürdüğüm yarışı önüme çıkan yolcu otobüsü ve yolun tek şeride düşmesinden dolayı sollayamadım.Diğer clio ve volvo beni ve otobüsü sağından fışş diye geçiverdiler.Ama volvo ile hemen hemen başbaşa giderken ilk atağa geçtiğimde yol vermedi selektör yapmama rağmen viraja giriyorduk ki orada yavaşladı tam virajda solladım 120km hızla hemen akabinde tekrar bastırdı bu defa yol vermedim.clio da şunu gördüm kalkışta çok atak,tünelde fiş alırken aynı anda kalktık aniden fırladı bende 3.vitesde 110 km ye kadar bastım o zaman solladım,4.ve 5 vites 140 km yi buldu baktım aynadan bana selektör yapıyor ona yol verdim hemen 4 vitese aldım tekara bastırdım 180km hızda bay bay yaptım.çok harika bir yolculuktu 55 km yi 23 dk gibi bir zamanda katettik. 24,5krş yakmışım.Bundan bir yıl önce de 195 yapmıştım.200 ü bulduramadım daha doğrusu o hızı yapacak yola çıkmadım.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2009, 22:08:38 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
Muhammet hocam adrenalin istiyosan banci camping yap,paraşütle atla,900 kg luk uçan tenekelere uyma Sen.Octavia kendini ispatlamış araba.Fakat millette bir Skoda fobisi mi var ne.Yol da birini efendi gibi sakince bile geçseniz hemen s...k yarıştırmaya kalkıyorlar.Alıyorlar skalayı tabi o ayrı konu:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;30094
Muhammet hocam adrenalin istiyosan banci camping yap,paraşütle atla,900 kg luk uçan tenekelere uyma Sen.Octavia kendini ispatlamış araba.Fakat millette bir Skoda fobisi mi var ne.Yol da birini efendi gibi sakince bile geçseniz hemen s...k yarıştırmaya kalkıyorlar.Alıyorlar skalayı tabi o ayrı konu:D
:kiki::kiki::kiki::ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizde iyi gaza gelmişsiniz ben şahsen ne e220ler ne e200 kompresörler kovaladım hakkını veriyor octi siz fazla kıyamamışsınız anlaşılan benim taktiğim arkadan sellektör yapanı önüne alıyorsun sonra arkada 3500-5000 devir arasında kökledin mi bak o zaman gör zevki özellikle 1.8T 3500 devirden sonra motor başka oluyor ayrı bir dünyada oluyorsun:D:D

Bu zamana kadar en tehlikeli deneme 7 kişi+5 bavul boludan aşağı 230 la inmiştim ordada viyadük geçişlerinde paçalıklar yere sürtüyordu:D

Son hız olarak 235 civarında güzel çıkıyor sonra devir kesice malesef engelliyor hız yapılacak en iyi yol edirne ipsaladan sonra 4 şeritli otoban rahat 1-1,5 km ileriyi görüyorsun düzlük orda bu hıza çıkarken arkamızda Q7 geliyordu rahat 250-260 yaptı herif yanımızdan roket gibi geçti :D Ne demişler haddini biliceksin

Birde benzinde mi bu kadar yaktınız?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;30106
Sizde iyi gaza gelmişsiniz ben şahsen ne e220ler ne e200 kompresörler kovaladım hakkını veriyor octi siz fazla kıyamamışsınız anlaşılan benim taktiğim arkadan sellektör yapanı önüne alıyorsun sonra arkada 3500-5000 devir arasında kökledin mi bak o zaman gör zevki özellikle 1.8T 3500 devirden sonra motor başka oluyor ayrı bir dünyada oluyorsun:D:D

Bu zamana kadar en tehlikeli deneme 7 kişi+5 bavul boludan aşağı 230 la inmiştim ordada viyadük geçişlerinde paçalıklar yere sürtüyordu:D

Son hız olarak 235 civarında güzel çıkıyor sonra devir kesice malesef engelliyor hız yapılacak en iyi yol edirne ipsaladan sonra 4 şeritli otoban rahat 1-1,5 km ileriyi görüyorsun düzlük orda bu hıza çıkarken arkamızda Q7 geliyordu rahat 250-260 yaptı herif yanımızdan roket gibi geçti :D Ne demişler haddini biliceksin

Birde benzinde mi bu kadar yaktınız?
evet benzinliydi,ama benim octi 1.6 ayrıca daha fazla km yapmam sakıncalı lastiğin biri 2.el çıkma bir diğeride balonlamıştı yama yaptırmıştım 150 falan yapmazsan iyi olur demişti lastikçi onlarda aklıma gelmedi değil yani.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;30116
evet benzinliydi,ama benim octi 1.6 ayrıca daha fazla km yapmam sakıncalı lastiğin biri 2.el çıkma bir diğeride balonlamıştı yama yaptırmıştım 150 falan yapmazsan iyi olur demişti lastikçi onlarda aklıma gelmedi değil yani.

Benim tavsiyem hemen değiştir banada öyle demişti lastikçi sol arka lastik balon yapmış abi dedi ne olur ne olmaz ne zaman hareket çekeceği belli olmaz dedi uzun yolada gidecektim sıfırladım lastikleri sizede önerim kısa zamanda değiştirin çünkü 4 lastiğe güvenerek gidiyorsunuz o da güvenli olmayınca siz düşünün....

gogo969

• Ziyaretçi
buda benden LPG'de frene basarken çekilmiş foto. 2'nci viteste 90 gördüm 7bin devirde:D

yol armada-ümitköy arası

gogo969

• Ziyaretçi
yine aynı yol ...armada-ümitköy kavşağı arası

arabam 1.5 CRDİ Kia Rio 2007 model

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim öyle hızlı gitmem :hhh: İstesede gitmez :D

Fabiam ile 180 rahat basabiliyordum..Roomi ile 165-170 de tıkanıyor..

Bu sefer yola çıkınca biraz ciğer açma opersyonu yapacağım.Az yakacağız diye redline yapmıyordum.Ama yapmak lazım arada..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;30169
Benim öyle hızlı gitmem :hhh: İstesede gitmez :D

Fabiam ile 180 rahat basabiliyordum..Roomi ile 165-170 de tıkanıyor..

Bu sefer yola çıkınca biraz ciğer açma opersyonu yapacağım.Az yakacağız diye redline yapmıyordum.Ama yapmak lazım arada..

Hız konusunda;

Yol şartları , yük durumu , hava durumu gibi etkenleri değerlendirerek yolun hakkını mümkün olduğunca veririm. genellikle ailemle seyahat ettiğimden bu tür kapışmalara pek girmiyorum ama çok abartılı olmamakla beraber arka stoplarımı çok şöföre gösterdim.

romi düz yolda 190 km.
yol şartları uygun olduğunda 200 km yi gördüm.

zaten devir göstergesi red line a dayanıyor.  bazı bazı bu şekilde kan dolaşımını hızlandırmak hem ona hem bana iyi geliyor.:kart:
[SIGPIC][/SIGPIC]

gogo969

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: sarp;30184
Hız konusunda;

Yol şartları , yük durumu , hava durumu gibi etkenleri değerlendirerek yolun hakkını mümkün olduğunca veririm. genellikle ailemle seyahat ettiğimden bu tür kapışmalara pek girmiyorum ama çok abartılı olmamakla beraber arka stoplarımı çok şöföre gösterdim.

romi düz yolda 190 km.

zaten devir göstergesi red line a dayanıyor. bazı bazı bu şekilde kan dolaşımını hızlandırmak hem ona hem bana iyi geliyor.:kart:
doğru aile olunca sıkıntı oluyor...ben sürekli red line'dayım:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bazen heyecan olması iyidir.rutin dışı işler olur bir büyük demişti bunu(!)

octaviaman

• Ziyaretçi
otobanda 190-200 yapıyorum hiç adrenalin yapmıyor,Bana 2.0 TFSi araba lazım.:hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;30230
otobanda 190-200 yapıyorum hiç adrenalin yapmıyor,Bana 2.0 TFSi araba lazım.:hanz:
benim yaş 40 olduğu için normaldir bana göre 180km hız.:hanz:ayrıca a5 kasa kaç kg?ayrıca a5 belkide daha ataktır a4 den.benim ki 102hp sizin ki 115hp olabilir.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız konusunda;

:+1:

romi düz yolda 190 km.

zaten devir göstergesi red line a dayanıyor. bazı bazı bu şekilde kan dolaşımını hızlandırmak hem ona hem bana iyi geliyor.:kart:
sizin roomi kaç motor acaba?