škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

istanbul gezisi için yol yordam

mdindas · 23 · 12769

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 3 günlüğüne istanbula geleceğim önceki sene gezemediğim yerlerden 1. gün eyüp, miniatürk ve 2. gün topkapı sarayı ile boğaz turu 3. gün adalar turu yapmayı planlıyorum. bi kaç soruya cevap arıyorum. eminönünden eyüpe nasıl gidilir otobüs numarası nedir. dolmuş varmıdır. ücret nasıl ödenir kart bilet nakit.  eyüpten karşıya miniatürke nasıl geçerim tekne kayık otobüs ve oradan eminönüne nasıl dönerim tekne otobüs dolmuş vb. kalacağım yer kadıköy selimiye. octiyi ankaradan geldiğimde oraya park edip her yere toplu taşıma kullanacağım. malum tv den izlediğim kadarı ile bu ara trafik felç.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mdindas;372835
arkadaşlar 3 günlüğüne istanbula geleceğim önceki sene gezemediğim yerlerden 1. gün eyüp, miniatürk ve 2. gün topkapı sarayı ile boğaz turu 3. gün adalar turu yapmayı planlıyorum. bi kaç soruya cevap arıyorum. eminönünden eyüpe nasıl gidilir otobüs numarası nedir. dolmuş varmıdır. ücret nasıl ödenir kart bilet nakit. eyüpten karşıya miniatürke nasıl geçerim tekne kayık otobüs ve oradan eminönüne nasıl dönerim tekne otobüs dolmuş vb. kalacağım yer kadıköy selimiye. octiyi ankaradan geldiğimde oraya park edip her yere toplu taşıma kullanacağım. malum tv den izlediğim kadarı ile bu ara trafik felç.

Oo ne güzel :ok:

Eminönünden kalkıp Eyüp'ten geçen otobüsler var hemen Galata köprüsü dibinde duraklar, hatta Uğur sana numarasını bile yazar, en kötüsü taksi ile 5 dakikada oradasın. Hatta motorlarla da Eyüp'e gidersin (Üsküdar'dan gelip Eyüp'e gidenler Eminönünde durak yapıyor).

Eyüpten minyatürke motorlar var hemen caminin deniz tarafında iskele var. 60 dk arayla kalkıp taa Üsküdara kadar gidenleri var, tüm Haliç iskelelerine uğrayarak.

Eyüp'ten karşıya dönüş için bence yine Üsküdar motorlarına bin, boğaz gezisi gibi olur, Üsküdar'dan Kadıköy dolmuşuna binip Selimiye'de inersin :)

Benim ev neredeyse Selimiye'de, başın sıkışırsa ya da çay için vaktişn kalırsa ara buluışuruz bile ;)

Özelden telefonu yolladım

Haliç Hattı Vapur Seferleri - Yaz 2012

tarife tarafından 11 Haziran, 2012 - 21:20 tarihinde gönderildi

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: anarche;372892
Heryer kazılıyor bence zamanlamanız harika.

O yüzden en güzeli vapur-motor  :)

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eminönüne kadar geldiyseniz bide galata kulesine cıkın derim pişman olmazsınız...

eğer yer yön v.s. sorununuz olursa telefonumu msj atabilrim sıkıştıgınızda cıkmazda kaldıgınızda arayabilirsiniz.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mdindas;372835
arkadaşlar 3 günlüğüne istanbula geleceğim önceki sene gezemediğim yerlerden 1. gün eyüp, miniatürk ve 2. gün topkapı sarayı ile boğaz turu 3. gün adalar turu yapmayı planlıyorum. bi kaç soruya cevap arıyorum. eminönünden eyüpe nasıl gidilir otobüs numarası nedir. dolmuş varmıdır. ücret nasıl ödenir kart bilet nakit.  eyüpten karşıya miniatürke nasıl geçerim tekne kayık otobüs ve oradan eminönüne nasıl dönerim tekne otobüs dolmuş vb. kalacağım yer kadıköy selimiye. octiyi ankaradan geldiğimde oraya park edip her yere toplu taşıma kullanacağım. malum tv den izlediğim kadarı ile bu ara trafik felç.
Eminönü-Eyüp İETT 99A' dır tam cami meydanı önünde inersiniz; ancak Alibeyköy' e sahilden giden diğer otobüslerle gelip Eyüp iskelede inilip camiye 5 dakika yürünebilir. Hatta sonrasında teleferikle Piyer Loti' ye çıkılıp Haliç izlenebilir.

İrfan' ın dediği gibi IDO Haliç hattı vapurlarıyla Haliç' i içinden izleyerek, püfür püfür bir şekilde yolculuk yapmak da çok cazip eğer çok aceleniz yoksa.

Miniatürk' ün oraya motorlar gidiyorlar da Miniatürk' e o şekilde giriş olup olmadığından emin değilim. Miniatürk' ün önünden Eminönü istikametine İETT otobüsleri sıkça geçiyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aradığım bilgi irfan bey sayesinde geldi sağolsun. ben selimiyeden kadıköye inerim oradan vapurla eminönü ordan eyüp düşünmüştüm. demekki  önce üsküdara gidersem istediğim her yer vapurla kolaymış.

2 sene önce geldiğimde ayasofya sultanahmet çemberlitaş kapalı çarşı mısır çarşısı galata dolmabahçe üsküdar taksim falan epey gezdiydim. bu sefer topkapı sarayı eyüp miniatürk gibi yerler var.

perşembe günü gideceğim ogün kadıköy civarını bidaha gezeriz 1. gün cuma eyüpte cuma namazı sonra karşıya sütlüceye geçip dönüş. 2. gün c.tesi topkapı sarayı ve civarı tekrar. 3.gün pazar adalar ve akşam üzeri ankaraya dönüş. planladım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mdindas;372997
...önce üsküdara gidersem istediğim her yer vapurla kolaymış...
Üsküdar-Eyüp hattı aynı zamanda Rahmi Koç Müzesi' nin yanıbaşındaki bir iskeleye de uğruyor. Oraya da vakit ayırmanı tavsiye ederim ancak vakit olarak bir gün ayırmak daha iyi orası için.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
miniatürke gidicekseniz uykuluk yemenizi tavsiye ederim ekmek arası olarak :) yandım ergünü tavsiye ederim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;373012
çok yalnış zaman ...

Dertli :D su gibi akan ferah trafiğimiz var daha nolsun :D

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Boğaz'ı görmek istiyorsanız, aracınızla 2.köprüden geçmenizi öneririm. Trafikten dolayı saatlerce boğazı doya doya tepeden seyredersiniz. Sonra 1.köprüden de geçip kalan yerleri görün... Boğazı satır satır ezberlemiş olursunuz, bir daha 10 sene boğazı göreyim demezsiniz :)

(Aman sakın ha!)

Karayolunu kullanacağınız yerlerde, yola çıkmadan önce trafiğin durumunu buradan kontrol edebilir, seyahatinizin trafikte geçmesini önleyebilirsiniz. Android cep.telefonunuz varsa uygulamayı cebinize de yükleyebilirsiniz.
http://tkm.ibb.gov.tr/yolDurumu/YogunlukHaritasi.aspx

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla dün akşam 18 de ofisten çıkan arkadaş saat 21 de ümraniyede oldu  iyice içinden çıkılmaz bir durum oldu trafik.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tvde izliyorumda allah sabır versin trafikte olanlara.işe gitmek işin karşıya geceçekler dükkana kanepe koysa daha iyi eve gece gidip direk yatacak sabah erkenden kalkıp işe gelecek uğraş dur.gözünü sevdiğimin kırşehir'i ne trafik sıkışıklığı olur nede yol çalışması.yeşil ışığı ikinci kez kaçırdığımı hiç hatırlamam.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;374169
tvde izliyorumda allah sabır versin trafikte olanlara.işe gitmek işin karşıya geceçekler dükkana kanepe koysa daha iyi eve gece gidip direk yatacak sabah erkenden kalkıp işe gelecek uğraş dur.gözünü sevdiğimin kırşehir'i ne trafik sıkışıklığı olur nede yol çalışması.yeşil ışığı ikinci kez kaçırdığımı hiç hatırlamam.

Uğur, İstanbullu'ya böyle konuşacağına küfür et daha iyi:)