škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt filtresi çok fark ettirdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Keratayı alalı 2 ay olmadı ama 1 Bursa, 1 Ankara, 1 Kırıkkale, 1 Kütahya, 2 Amasra derken 7000+ km yol oldu, bakım zamanı geldi. Arkadaşıma i30 almaya Ankara'ya gittiğimizde keratanın tüm filtrelerini almıştım, yakıt dahil. 4 filtreye 80 tl vermiştim. Bakım km'si gelince bugün ustama gittim.

Yağ konusunda forumlara bakmıştım, 5/30 tam sentetik tavsiye ediliyor. Ustaya söyledim, pahalı biraz dedi, kendisinde yokmuş, parçacılara baktım. 4 litresi 125 tl :kork2:Bizim makina 5,3 litre alıyor mübarek... Peki usta dedim sen ne tavsiye edersin? Castrol Edge 5/40 varmış onda. Modeli yüksek arabalara da koyuyoruz dedi. Bize 5 küsür litresi 100 tl'ye geldi. Filtreler değişti, yağ değişimi yapıldı, Fiyat sordum, yağ dahil 110 tl istedi ustam :D Napıyon hacıtus dedim 120 verdim :D Allah razı olsun gözü tok adamdır Hasan Yurt... Oradakilere bi reklamımızı da yaptı hani, bi binmeniz lazım, koltuğa yapıştırıyor gibisinden...

Neyse, asıl topic konumuz olan yakıt filtresi... Önceki bakımda değişmemiş olan tek filtre idi. Keratada rölantide bir titreme vardı, hani benzinli arabada buji, buji kablosu, distribütör vs kusurlarından kaynaklanan titreşime benzer... Ama bu parçalar bizde mevcut olmadığından 2 aydır enjektörlerin günahını alıyormuşum. Gerçi her şey değişti ama %90 yakıt filtresi kaynaklı idi, bakımdan sonra motor süt liman kesildi... Hatta az önce garajda soğuk motoru çalıştırıp tekrar dinledim,.. süper olmuş. Bi yakıt filtresi bu kadar önemli imiş demek ki...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizellerde 1 hava filtresi 2 yakıt filtresi :) Keratoya hayırlı olsun :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Sağol eksik olma,
Hava filtresi de doluydu hani... Ama yakıt filresi 1 numaralı şüpheli konumunda.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güle güle kazasız belasız kullan İnşaallah.
Alıntı yapılan: turker;373472
...110 tl istedi ustam :D Napıyon hacıtus dedim 120 verdim :D...
O nasıl pazarlık öyle bea!:rm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Doblo'nun da bakımı yapıldı sehir ici 7.8'lere kadar indi tüketim..Ayni güzergahlarda onceden 9 civarı geziniyordu.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Filtreler en basit ama aslında en önemli parçalardır :) hayırlı olsun güle güle kullan, iyide fiyata çıkarmışsın :ok:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her zaman söylerim burnunda sümük boğazında balgam dolu iken sen rahat nefes alıp yemek yiyebilirmisin. işte aynı şey.

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Standart bakıma sanayide 250 verdik keriz gibi hay şansımızı.. :( değişenler de 5/40 castrol yağ, yağ filtresi,hava filtresi, antifiriz, cam suyu, benzin katkısı, 2 tane würth balata spreyi ile kampanaları temizlediler. benzin filtresi bujiler polen filtresi falan değişmedi. itiraf ediyorum kazık yedik :(

Çevrimdışı Acar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Polen filtresi değişmeden olurmu? hemde bu sıcak yaz günlerinde ?

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depoya birde Würth'ün commonrail dizel yakıt katkısını atın, tam olsun.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hava ve polen filitrelerini km dolmadan degistirmeye dikkat ederim 6ayda bir degisirim bu mazot filitresini kendimiz degistire bilirmiyiz kolay gorunuyor ama herhangi bi inceligi varmi birde mazot filitresi en saglikli kac km de degismelidir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ALi;374762
hava ve polen filitrelerini km dolmadan degistirmeye dikkat ederim 6ayda bir degisirim bu mazot filitresini kendimiz degistire bilirmiyiz kolay gorunuyor ama herhangi bi inceligi varmi birde mazot filitresi en saglikli kac km de degismelidir.
Takarken hava yaptırırsanız motoru çalıştıramazsınız.:wnk:

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;374863
Takarken hava yaptırırsanız motoru çalıştıramazsınız.:wnk:

Çoğu modelde hava yapma olayı kalmadı bildiğim kadarıyla. 1-2 defa kontak açıp kapatmak yeterli oluyor.. Multijet bu şekilde..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: -yağmuradam-;374912
Çoğu modelde hava yapma olayı kalmadı bildiğim kadarıyla. 1-2 defa kontak açıp kapatmak yeterli oluyor.. Multijet bu şekilde..
Her şey elektronik olduğu için mümkün tabii ki.