škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acik Bej Kotuk ve Beyaz Sabun

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar Merhaba,

Daha once de buradan acik renk kumas koltuklar hakkinda yasadigim kir problemini yazmistim. 1 - 2 kez oto kuafore dunyanin parasini bayildiktan sonra evde ki temizlikci bayanin onerisi uzerine bu haftasonu yanima bir kalip beyaz sabun ve evde kullanilmayan eski banyo liflerinden birisini alarak arabanin koltuklarini sabunla sildim:

* Lifi sabunla kopurttum
* Tum koltuk yuzeyini, koltuk dayama, ayak halilari ve ayaklarin degdigi tum plastik aksami sabunlu lifle kopurte kopurte, bastira bastira sildim
* Sabunla silinmis olan koltuk kurumadan, temiz su ile dolu ayri bir kova icerisindeki havlu ile koltuktaki sabunlari durulamak amaciyla koltugu tekrar sildim ( Bu esnada durulama havlusunu sik sik temiz suyla yikadim)
*Hava gunesliydi camlar acik 1 saat guneste kuruttum

Sonuc: SUPER!!!

Aracimi aldigim ilk gunki gibi tertemiz oldu...

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay canına, süpermiş. Tecrübe için teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Süngerler fazla ıslanırsa kuruma lekesi kalabilir, aman dikkat  ;)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
temizleyici alternatif çokta.geri arındırmak mesele
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;373705
Süngerler fazla ıslanırsa kuruma lekesi kalabilir, aman dikkat  ;)

Uyari icin tesekkurler...Dikkat edilecek :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
diğer alternatifler içindeki madde neticesinde uçup gidiyor. sabun illaki bir miktar kalır. yaz ayında mabat terler sabun pantolona yapışırsa ortalık yerde hoş durmayabilir:haha:. bir de su kullanımı koltuk elektrikli ise bozulmasına yolaçabilir.

Çevrimdışı beyazmelek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ufak bir öneri sabun yerine oto koruma aksesuar bölümlerinde koltuk döşeme temizleyicileri var beze sıkıyorsunu köpük gibi ve siliyorsunuz durulama derdi olmadığı gibi çokta temiz yapıyor tavsiye ederim.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: beyazmelek;420826
ufak bir öneri sabun yerine oto koruma aksesuar bölümlerinde koltuk döşeme temizleyicileri var beze sıkıyorsunu köpük gibi ve siliyorsunuz durulama derdi olmadığı gibi çokta temiz yapıyor tavsiye ederim.

Bir kaç ay daha kirlensin güvendiğim bi yerde iç temizlik yaptırıp kendim koltuk koruma uygulaması yapıcam bende

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende yeni yıkattım ama artık bende el atmak istiyorum bu koltuklara.tavsiye ve ince püf noktalarını bekliyoruz.bej koltuk icin :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
En güzeli halı yıkama mak. ile olur. Çok amaçlı temizlik köpüklerini (mesela atas Vinet) döşemeye sıkın, yumuşak fırça ile yedirin, makine ile çekın. Makine ile çekmezsen leke bırakır süngerin emdiği kir ve sudan dolayı. Sonrasında da koltukların daha az kirlenmesini sağlayan Nasiol Cabin Care kullanılabilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben de ceratonun açık renk koltuklarını vinet ile silmiştim, çok güzel sonuç veriyor. Mikrofiber bez kullanmıştım, fazla ıslatmamıştım.

Çevrimdışı Sesli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açık renkli koltukları nasıl temizlememi önerirsiniz? halı yıkama makinesi kullanıp temizlik yapılırsa daha sonra herhangi bir leke kalır mı?

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sesli;501040
Açık renkli koltukları nasıl temizlememi önerirsiniz? halı yıkama makinesi kullanıp temizlik yapılırsa daha sonra herhangi bir leke kalır mı?

Konu içersinde sorunuzun direk cevabını içeren tecrübelerini paylaşmış herkes. Önceki mesajları okuyabilirsiniz ;)

Çevrimdışı ozrfermanoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Superb34;373640
Arkadaslar Merhaba,

Daha once de buradan acik renk kumas koltuklar hakkinda yasadigim kir problemini yazmistim. 1 - 2 kez oto kuafore dunyanin parasini bayildiktan sonra evde ki temizlikci bayanin onerisi uzerine bu haftasonu yanima bir kalip beyaz sabun ve evde kullanilmayan eski banyo liflerinden birisini alarak arabanin koltuklarini sabunla sildim:

* Lifi sabunla kopurttum
* Tum koltuk yuzeyini, koltuk dayama, ayak halilari ve ayaklarin degdigi tum plastik aksami sabunlu lifle kopurte kopurte, bastira bastira sildim
* Sabunla silinmis olan koltuk kurumadan, temiz su ile dolu ayri bir kova icerisindeki havlu ile koltuktaki sabunlari durulamak amaciyla koltugu tekrar sildim ( Bu esnada durulama havlusunu sik sik temiz suyla yikadim)
*Hava gunesliydi camlar acik 1 saat guneste kuruttum

Sonuc: SUPER!!!

Aracimi aldigim ilk gunki gibi tertemiz oldu...

Güzel Bir Yöntem Bende Aynı Şekilde Kosla vb. sildim bir kaç kez sonuç mükemmel

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
en pratigi, bi vileda kovasina su doldurup 1 cay bardagi hali sampuani bosaltmak, ellere plastik eldiven takip mikrofiber bezle girismek... 10 dk sonra asagi inip yapacagim bizzat.