škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ cam kaldırma krikosu da kırıldı.

kor_ay · 29 · 13203

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, iyi günler. 2 ay kadar önce sürücü tarafındaki cam krikosu kırılmıştı. Ve uygun fiyatlı haliyle 140 tl.ye mal olmuştu. Dün de sağ taraftaki cam krikosu, camı açarken kırıldı ve cam boşta kaldı. Son 6 aya kadar hiçbir sorun ve masraf çıkarmayan fabiam sırasıyla, fren müşürü, sol cam krikosu, hb. Bagaj amortisörleri ve son olarakta sağ cam krikosunun kırılmasıyla, sorunsuzluk ünvanına leke sürdürdü :) üretenler elbette daha iyi bilirler ama, bu cam krikoları dayanıklı bir malzemeden yapılamaz mıydı?

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam krikosu dayanıklıdır da zayıf olan camı tutan plastik.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Cam inikken kapıyı hızlı kapatmamaya özen gösterin, en büyük düşmanıdır bu

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;375419
Cam krikosu dayanıklıdır da zayıf olan camı tutan plastik.
haklısınız, ben de onu kastetmiştim ama yanlış yazmışım.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;375420
Cam inikken kapıyı hızlı kapatmamaya özen gösterin, en büyük düşmanıdır bu
dediğiniz çok doğru. Ve ben de buna dikkat ediyorum. Ama ne yazık kı bu malzemeler, en iyi şekilde de kullanılsa belli bir ömrü var ve bir anda kırılıyor. Buna bir çözüm bulunamaz mı diye merak ediyorum.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam' ın hareket ettigi yerlerdeki toz kir vs yi temizleyip, hafif yaglarsanız, cam daha rahat hareket edecektir ve meshur beyaz plastikden yapılan o parca kırılmayacaktır,
bir alternatif de kırılan plastik parcanın metalini bulmak, Skoda yedek parcacılarından bulabilirsiniz,

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu parçanın metal olanı varsa eğer, neden fabrika kullanmaz acaba. Uzatmış gibi olmayayım da, bu iki cam bana 300 lirama mal olmuş oluyor. Az para değil hani.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En büyük düşmanı camlar özellike tam açıkken kapıların açılıp kapanması. Aslında dikkat edildiğinde pek kolay kolay sorun açmıyorlar, her zaman camlar tam kapalıyken kapılar açılıp kapanırsa bu sorun yaşanmaz pek.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlaka ki camların açık olduğu halde kapıyı kapatmak bu durumda etkili. Ve dediğim gibi bu, özellikle dikkat ettiğim bir durum. Ancak şu da var ki, asıl neden olarak, bu plastik parçalar zamanla çürüyüp zayıfladığı için kırılıyor. Zaten sağ camın plastiklerini değiştirirken tamirci, diğer tarafın da zamanı gelmiş. O da her an kırılabilir demişti. Ve iki ay sonra, yani dün. Çaat diye gitti...
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012, 15:17:23 Gönderen: kor_ay »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kor_ay;375492
Mutlaka ki camların açık olduğu halde kapıyı kapatmak bu durumda etkili. Ve dediğim gibi bu, özellikle dikkat ettiğim bir durum. Ancak şu da var ki, asıl neden olarak, bu plastik parçalar zamanla çürüyüp zayıflayarak kırılıyor. Zaten sağ camın plastiklerini değiştirirken tamirci, diıer tarafında zamanı gelmiş. O da her an kırılabilir demişti. Ve iş ay sonra, yani dün. Çaat diye gitti...

İşçiliğe çok para alıyorlar gittiğin yerde, zira parçanın ebay'de çifti 10 dolar

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Karşılıklı birbirimizin dediklerini çürütüyor gibi olmayalım da :D şöyle bir durum daha var ki, 90 lira malzemeye, 50 lira işçiliğe verdim sürücü tarafı için. Bu plastikler kırıldığı zaman, kendi kırıldığıyla kalmıyor ne yazık ki. Makaraya sarılı olan çelik halatı da, makarasıyla birlikte bozuyor. Bu durumda hepsinin değişmesi gerekiyor. Ve o da ne yazık ki 10 lira değil :(

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar, daha önce de dediğim gibi, 140 lira tuttu onarımı. Ve yine daha önce dediğim gibi, uygun fiyatlı bir ücretti bu. Çünkü yarısı tamir, yarısı yeni parça olarak çözdük yine. (tamir yoluna gidilmeyip - gidilemeyip, kapı içindeki sacın tamamı ile krikonun değişim ücretini düşünmek istemiyorum ) Hb. Bagaj amortisörleri de bozulmuştu, onları da aradan çıkaralım dedik, o da ne?! Orjinal marka amortisörün tanesi 80 lira :) tabi ki orjinal olmayandan bir çift aldık. 40 lira da o tuttu. Saçma sapan parçaların açtığı yüksek masraflar nedeniyle fabia'mdan soğumam umarım. Son 6 ayda fazlaca masraf çıkarttı.

Çevrimdışı aher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim de sağ ön cam krikosu gitmişti 80 Tl ye hallolmuştu bir ay önce dediğiniz gibi çelik halatlar falan da değişti komple... 50 parça 30 işçilik.