škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bazılarımızın yaptığı büyük hatanın sonucu!!!

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kemer takalım yanımızdakilerede takmalarını söleyelm...

bi kaç kez arabayı sağa cekmişliğim vardır yandaki kemer takmadı diye :)

he bu arada olacak olur ama arkanızda kalanlara keşkeler bırakmayın. keşke taksaydı demesnler...

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle hiç bir kuralın sebepsiz olmadığını idrak etmek lazım ama nedense bizim kafamız hep kuralların kenarından dolanmaya çalışıyor..

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
he bide kemer takmayı acemilikı takmamayı artistlik olarak görenler var muhtemeln forumda azda olsa böyle davranısları olanlarda vardır . kemer kesinlikle sizden başkasına somut bir fayda sağlamaz... takarsanız kendiniz için takıyorsunz... ya beni daraltıyor yok sıkıyor olaylarını hiç anlamıyorm zayıf değilim ben takabiliyorsam beni sıkıp daraltmıyosa benim yarım kadar adamı nasıl daraltır onuda anlamıyorm kemer acaba adamına göremi muamele yapıyor :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sürekli kullanırım bir ara takmıyordum şimdi alışkanlık oldu :)

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.ibbtube.com/1521-merterde-arac-metrobus-yoluna-girdi.html

Yaya olarakta dikkat etmeliyiz. Kazanın nereden geleceği hiç belli olmuyor bazen!
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2012, 19:07:54 Gönderen: 19tumen »

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Israrla kemer takmayana acımam yok, boş yolda 50-60km/h ile giderken tam güçte fren yaparım aklı başına gelir.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Quadrifoglio

• swedespeed
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabaya bindiğim an emniyet kemerini takarım.Özellikle sert girilen virajlarda kilitlenerek beni koltuğa yapıştırmasını seviyorum :)
Trafikte en kötü senaryodur bence tıra,kamyona arkadan çarpmak :(

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Her zaman kemer takar yanımdakine de ısrar ederim.
 Arkadaşlar şehir içinde 60 km civarı seyreden bir araç önüne motorsiklet çıkınca ani fren yapıp durmuş, sürücünün yanıdaki eşinin kemeri yokmuş ve çokda hızlı olmasa da ön konsola çarpmış. Ne yazık ki darbe tam gözüne gelmiş ve gözünü kaybetmiş.
 Kazalar daha çok şehir içinde oluyor. Taklalar atıp sağ çıkanıda var, böyle ufacık bir şeyden sakat  kalanı da. Tedbirli olmak lazım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1999 senesinde kaza yaptım. ben ve eşim eğer hayatta isek veya sakat değilsek bunu kemere boçluyuz. kaza sonrası kemeriin geçtiği yerlere kan oturdu morardı yaklaşık bir ay geçmedi bu harabiyet. şehir içi bile olsa takın kemerinizi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çocukluğumdan beri takarım, bizim ailede kendimi bildim bileli otomobile binildiği anda mutlaka takılırdı. İnsanlar bu kemer olayını cezaya bağlandıktan sonra alışkanlık haline getirdi ne yazık ki, bizim o taktığımız yıllarda öcü görmüş gibi baktıklarını o çocukluk aklımla hala unutmam. Mümkün değil kemersiz araba kullanamam, kendimi boşlukta hissediyorum hatta bizim bu arabalardaki standart kemerler bile beni tatmin etmemeye başladı, 4 nokta bağlantılı kemer tercihim, masrafı çok olmasa oturup birgün düşünmem 4 noktaya çeviririm valla. Ön arka farketmez, benim arabamda kimse kemersiz yolculuk edemez, marş basmam motora o derece. Kemer takmayan sizede zarar verebiliyor siz kemerli olsanızda üstelik. Vakti zamanında bir tanıdığın yanında kemer takmayan darbe sırasında kemerli sürücüye zarar verdi, boynunu zedeli resmen, felçten sınırda kurtardı. İçerde en az 70-80 kg'lık sabit olmayan bir kütle, kendine zarar veriyor birde sana verebiliyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlaka takarım..Hiç boş geçmem..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI