škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu sefer beceremedik :) (İphone tamiratı)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eşimin telefonda proximity sensör arızası vardı.Aynı zamanda iç kulaklıkta çalışmıyordu.Telsi gibi kullanmak zorunda idi telefonu.
Çinden sipariş ettim ürünleri.Yeni geldi.Bende dün akşam girişeyim dedim.

Elim alışkın olduğundan açması ve takması kolay geliyordu.Ama tabi parça değiştirmek dikkat gerektiriyor.

Cihazı parçalara ayırdık :D

Kulaklık modülünü zor çıkarttım.Daha doğrusu zedelememek için çaba sarfettim.

Kulaklık modülünün olduğu yer..

iç kulaklık..

Sensör flex kablosu

Sonuç: Proximity sensör kablosunun anakart üzerinde girdiği yerdeki sokette problem olduğunu düşünüyorum.Soketi de sipariş ettim.Ama gördüm ki mercimek kadar büyüklüğe sahip bir soket :D Onu oraya lehimlemek videolardaki kadar basit değil :D Bilmiyorum ama yapılan tekniği iyice incelersem belki kendim yapabilirim.Aksi takdirde uzman birisinden yardım alacağım..

Her zaman sonuç olumlu olmayabiliyor.Allah'tan cihazı geri toplayabildim kayıpsız :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parça artmadıysa cihazda sorun var :D uğraşma boşuna derim :D sorunlu o cihaz :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BElkide Parça Bozuk.  Çinden Aldıgınız 10 Parçadan 3 ü Bozuk Çıkar.

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de ekran degisim, pil kapak degisimi yaptim amasensor isi biraz zor. Umarim hallesedersin. Allahtan youtube be Videolar var bakip yapmasi kolay:)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende çok sevdiğim htc mi meyve bıçağıyla komple dağıttım.toplarken elim titredi kabloyu kopardım.şuan n73 kullanıyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;376434
Parça artmadıysa cihazda sorun var :D uğraşma boşuna derim :D sorunlu o cihaz :D

ben öyle bizimkilerin yere düşürüp çalışmaz ettiği benq fotoğraf makinesine giriştim, parça da arttırdım, şimdi ufaklığa oyuncak oldu :haha::haha:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En son bende n78 e giriştim bolca parçada arttırdım daha sonra topladım ama tuşları yarım basıyor :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;376526
ben öyle bizimkilerin yere düşürüp çalışmaz ettiği benq fotoğraf makinesine giriştim, parça da arttırdım, şimdi ufaklığa oyuncak oldu :haha::haha:

Alıntı yapılan: kadir_;376542
En son bende n78 e giriştim bolca parçada arttırdım daha sonra topladım ama tuşları yarım basıyor :D

:rm::rm::rm:

Biz öyle İBM notebook'u mundar ettik :D çok eski modeldi, hafıza kartı için altını açmak lazımdı, öyle kapak mapak yoktur onlarda. Açtık hafıza kartını taktık kapattık, bir notebook yapacak kadar daha parça artırdık :D ama notebook fıstık gibide çalışmaya devam etti :D tek sorun boot ekranında öteye bir daha geçemedi :rm::rm::rm: arabada kucağımızda uzun yol masası olarak kullandık :D