škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

acilll yardımm lütfen !!! aracn anahtarı cebimde denize girdi

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akinnyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadslar aracın anahtarı cebımde denıze gırdı calısmıyor sımdı, ılk anda herseyı yaptım kurutmak ıcın ama aracı calıstırmıyo no key dıye ımobılyzır hatası var,ne yapmalıyım servısı yedegı kullan dıyo sacmalık yardımcı olursanız sevınırım

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: akinnyildirim;376819
arkadslar aracın anahtarı cebımde denıze gırdı calısmıyor sımdı, ılk anda herseyı yaptım kurutmak ıcın ama aracı calıstırmıyo no key dıye ımobılyzır hatası var,ne yapmalıyım servısı yedegı kullan dıyo sacmalık yardımcı olursanız sevınırım

Servisin dedigi sacmalik degil. Anahtarinizin icindeki elektronik ddevreler bozulmustur su yuzunden. Yedegi kullanin ya da servisten yeni anahtar alin.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim anahtarda cebimde kalmıştı ve çamaşır makinesinde yıkanmıştı.hem orjinal anahtarı hemde alarım kumandası çalışmıyordu.hatta yolda giderken alarm bagırmaya başlamıştı.kapıları kitliyorum kendiliginden açılıyor falan.iyice saçmaladı.söktüm kuruttum pek degişmemişti.fakat ertesi gün iyice kurumuş heralde ki hiçbir sorun kalmamıştı.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı akinnyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
pekı tamırı olmuyor mu ben acmaya calısıyorum su an ama acamadım,oksıtlenme yapmıstır buyuk bır ıhtımal,servis yenı kumanda ıcın ucret alır mı bu arada bılgınız var mı teskkrler

Çevrimdışı bulent45

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.kullanıcı hatası olduğu için sanırım ücret alırlar :(

Çevrimdışı akinnyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tuzlu suda kalması daha kotu paslanma yapar bır ıkı gune olay bugun basıma geldı, ıcını acıp temızlemeye calısacam fakat onuda beceremedık

Çevrimdışı akinnyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sağolasın, servıse yarın gotrmeyı dusunuyorum hemen,ama aynı gun gtrmek daha faydalıymıs ,ıcını kurutup oksıtlenme ve paslanmayı onlemek amacıyla ? nasıl yaparız artık bılmıyorum...bedavaya masraf oldu :)

Çevrimdışı ozyvet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektronik devre sonuçta, değil suya direk teması aşırı nem, rutubetten bile etkilenebiliyorlarda. Şans, bazen kurutulup temizlendiğinde kurtulabiliyorda kurtulamayabiliyorda maalesef. Geçmiş olsun, açıp temizlensin bir bakalım ama tuzlu su yedi, çok randımanlı bir ömrü olmayabilir artık. Yedek anahtardan tekrar kopyalama yapılır, en ekonomik çözümde bu olur sanırım.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun!
Battı balık yan gider deyip, değiştirmeden önce şansınızı denemekte fayda var. Çünkü servisten yeni anahtar istediğinizde bir çuval para isteyecekler...

Şöyle bir şey deneyebilirsiniz. Ben bu şekilde birkaç yıl önce bir cep. tel. kurtardım:
Önce pilini falan çıkarıp, temiz suyla yıkayın, tuzu gitsin. Fazla suyunu kağıt havluyla alın. Ardından contact sprey sıkıp iyice kurutun, fön makinasından destek alabilirsiniz.
İyice kurumadan pili takmayın... Eğer bir yerlerde kısa devre yapıp yanmamışsa, bu şekilde kurtarır, problemsizce kullanabilirsiniz.

Bu şekilde kurtaramazsanız, servis yerine iyi bir anahtarcıya gitmekte fayda var bence. Kodlu, immobilizerli anahtarları bile 10dk.da yapıp veriyorlar ucuz bir maliyetle...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun arkadaşım. Uğur kardeşimin dediği gibi kaskon varsa anahtar kayboldu de belki kaskon karşılar.

Çevrimdışı disq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İçinde kalan nemi almak için pirinç kavanozunda 1-2 gün bekletebilirsiniz. Telefonlarda işe yarıyor.

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum (çok geçmiş olsun) eğer anahtarın tuzlu suya temas etti ve arkasından tuşlara basarak çalıştırmayı denediysen, kısa devre yapmıştır büyük ihtimalle :( Bu durumda çalışmaz, servise sormanda fayda var, fahiş fiyatlar ortaya çıkabilir. Benim tavsiyem kaskondan karşılaman, kasko karşılıyor bu durumları. Tekrar geçmiş olsun...

Çevrimdışı forsed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aklınızda olsun bir daha başınıza böyle birşey gelirse eğer pirinç dolu bir kavonozda 5 gün bekletirseniz bütün tuz,su ve nem kurur ve eski halini alır bütün elektronik aletler için geçerlidir.