škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Google maps çok işime yarıyor..

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhanım. Ayfonda GPS YOK. O şebekeden yer bulma olayı için 6 sene önce windows mobile da bir türk program yazmıştı zaten :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;30949
Gökhanım. Ayfonda GPS YOK. O şebekeden yer bulma olayı için 6 sene önce windows mobile da bir türk program yazmıştı zaten :)

Valla kafamı karıştırdın yahu! :D

Ee iyide GPS yoksa SIM kartı çıkarttığımda bile nasıl konumumu belirledi?

Yoksa bile çok iyi çalışıyor o zaman :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nternete bağlı mıydı? Son kaldığı yer gösteryor olmasın?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;31112
nternete bağlı mıydı? Son kaldığı yer gösteryor olmasın?

İnternete bağlıydı..Wifiden bağlanmıştı..Son kaldığı yeri göstermediğine eminim.Ama bugün tam bir deneme yaparım..

Açıkçası dahili GPS  olmamasına kızdım..Gidip HTC diamond II alıp mac-os yükleyeceğim :kiki::hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gugıl mapsda internetten göstertiyor diye biliyorum ama hareket olayına bişi diyemem. Ancak kesin emin olduğum tek şey CİPİES YOOOOH, ha bu arada önde kamera da yok. Hani görüntülülülü konuşayım dersen arka kameradan bir tane video çek konuşurmuş gibi yap. Yakında çıkar o videoyu karşı tarafa görüşme esnasında oynatan bi ayfon programı kullanırsın :hanz:

(fazla mı yüklendim ya? :D)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;31131
Gugıl mapsda internetten göstertiyor diye biliyorum ama hareket olayına bişi diyemem. Ancak kesin emin olduğum tek şey CİPİES YOOOOH, ha bu arada önde kamera da yok. Hani görüntülülülü konuşayım dersen arka kameradan bir tane video çek konuşurmuş gibi yap. Yakında çıkar o videoyu karşı tarafa görüşme esnasında oynatan bi ayfon programı kullanırsın :hanz:

(fazla mı yüklendim ya? :D)

3G demek öndeki kamera demek değildir :hhh::hhh:

Dokunmatik ekran konusunada girmeyelim..Hatta web browsera, hatta ne kadar kolay program yüklendiğine vs.vs...MMS yokta deme :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne kadar kolay program yüklemek mi? Ben programları kurmuyorum abisi taam mı?

3G kısaltmasını kullanmışmıyım bak bakayım mesajıma? 3g var GÖRÜNTÜLÜLÜLÜLÜ GONUŞMA YOH. taaam mııııı ¿ :hanz:

Multi touch yapıldı. Standart olarak flash desteği olan bir browser göstersene baa ayfonda :D + ekran ne o öyle. 480x360 daha abudik bir çözünürlük yapamamışlar :D

HTC touch HD ye buyrun efenim. 800x480 ekran. Koy DVD yi izle !

Bu arada MMS niye yok sahi :D Merak etme daha çok kekleyecekler apple fanatiklerini. 3GS çıktı şimdi 3FB yi çıkartacaklarmış :D :hanz: 4G geldiğinde bakalım hangi ayfonu kullanıyor olacaksınız :D :D :D (karnıma ağrı girdi şu ayfon yüzünden yahu )

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;31145
Ne kadar kolay program yüklemek mi? Ben programları kurmuyorum abisi taam mı?

3G kısaltmasını kullanmışmıyım bak bakayım mesajıma? 3g var GÖRÜNTÜLÜLÜLÜLÜ GONUŞMA YOH. taaam mııııı ¿ :hanz:

Multi touch yapıldı. Standart olarak flash desteği olan bir browser göstersene baa ayfonda :D + ekran ne o öyle. 480x360 daha abudik bir çözünürlük yapamamışlar :D

HTC touch HD ye buyrun efenim. 800x480 ekran. Koy DVD yi izle !

Bu arada MMS niye yok sahi :D Merak etme daha çok kekleyecekler apple fanatiklerini. 3GS çıktı şimdi 3FB yi çıkartacaklarmış :D :hanz: 4G geldiğinde bakalım hangi ayfonu kullanıyor olacaksınız :D :D :D (karnıma ağrı girdi şu ayfon yüzünden yahu )

Peki windows mobile da nasıl program yüklüyorsunuz? :)

Eee peki bu kadar başarısızdı da neden bir sürü firma iphone benzeri ürün çıkartmaya çalıştılar :hh: Yok iphone killer, yok bilmem ne..Nokia bile dokunmatik ekranlı cihaz çıkardı..

Ben bilmem çözünürlük kötüymüş.Dahili GPS yokmuş ..Ben bilirim en rahat kullanımı kolay bir cihaz..:bnn:

Neyse iphone kötü, windos Mobile yüklü cihazlar ve diğerleri daha iyi..Ama nedense kolay kullanılıyor diye milyonlarca kişi apple almış :boks:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi bişi derdim ama :D :D :D Kolay kullanılanı tercih etmek neden olabilir acebaaa? :P

Şaka bir yana evet ayfon güzel bir oyuncak. Ama hepi topu bu. Abuk sabuk şeyler yapıyor diye oyuncak alma taraftarı değilim. Kaldı ki bu kadar popüler olmasının tek nedeni o imzandaki logo. Niye apple laptop kullanıyorsun bir açıkla istersen? :) 2001 sonundan beri windows mobile var. 2003 te dokunmatik ekran çıkmıştı :) ayfon ne zamandır piyasada? Nokya dokanmatiği symbiana uyduramadığı için çıkartamadı. O kadar kolay değil bunu adapte etmek.

Ayfon killera windows mobile da yer yok bence. Gerek de yok. İkisi de ayrı kulvardalar. WM cihazı işini görmek için alır insanlar. G sensör var diye wm kullanan cihaz alan duymadım ben. Gerek yok zaten :) G sensör ile arabanın hızını falan gösteriyormuş ayfon. hmmm e yıllardır wm cihazda gps ile zaten görebiliyorduk. Hemde neredeyse hiç sapma yok! Bu mu yenilik? :P Yeni bir şey yok dostum. Yenilik istersen 1 ghz ile windows mobile fırtınasına kapılacağın cihaz önerebilirim istersen :)

Bu arada, bu aralar ayfon patlama haberleri geliyor. Dikkat et elinde patlamasın :hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;31156
Şimdi bişi derdim ama :D :D :D Kolay kullanılanı tercih etmek neden olabilir acebaaa? :P

Şaka bir yana evet ayfon güzel bir oyuncak. Ama hepi topu bu. Abuk sabuk şeyler yapıyor diye oyuncak alma taraftarı değilim. Kaldı ki bu kadar popüler olmasının tek nedeni o imzandaki logo. Niye apple laptop kullanıyorsun bir açıkla istersen? :) 2001 sonundan beri windows mobile var. 2003 te dokunmatik ekran çıkmıştı :) ayfon ne zamandır piyasada? Nokya dokanmatiği symbiana uyduramadığı için çıkartamadı. O kadar kolay değil bunu adapte etmek.

Ayfon killera windows mobile da yer yok bence. Gerek de yok. İkisi de ayrı kulvardalar. WM cihazı işini görmek için alır insanlar. G sensör var diye wm kullanan cihaz alan duymadım ben. Gerek yok zaten :) G sensör ile arabanın hızını falan gösteriyormuş ayfon. hmmm e yıllardır wm cihazda gps ile zaten görebiliyorduk. Hemde neredeyse hiç sapma yok! Bu mu yenilik? :P Yeni bir şey yok dostum. Yenilik istersen 1 ghz ile windows mobile fırtınasına kapılacağın cihaz önerebilirim istersen :)

Bu arada, bu aralar ayfon patlama haberleri geliyor. Dikkat et elinde patlamasın :hanz:

Zevk meselesi bi taraftanda bana göre :)

1ghzlik cıhazda tuzlu gelicek HTC sağolsun TR pazarında pek gezmiyor...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;31156

Allah aşkına WM yüklü cihaz alıpta bu özellikleri kaç kişi kullanıyor..:) Bende motorola VW yüklü telefon almıştım zamanında..Tamam bir sürü menü özellik vs ama...Bir program yüklücen zort!.Yokki şöyle app store tarzı bir şeyi..Zaten dediğin özellikleri arayan adam gider HTC alır paşa paşa kullanır.Ben anti windovsçu olduğum için sevmiyorum wm falan..HTC diamond göz kırpıyor ama o kadar o da :hanz: Valla symbian veya UIQ olsun razıyım ..Hatta HTC kendi işletim sistemini çıkartıp kullansın hemen alırım..

Bana ekranına dokandığımda hemen tepki verecek.Web tarayıcısı hızlı, geniş ekranlı, aynı zamanda kaliteli  müzik dinleyebileceğim cihaz lazım aslında..Eee birazda dizayn düşkünüyüz :)

Adamlar tuş kilidini bile sürükle bırak şeklinde yapmış .O kadar dokanmatik ekran kullandım hiç biri bunu akıl edemedi-teknolojisi yetmedi..Ve çok pratik..

Ama ben apple fanatiği olabilirim ama körü körüne savunmam :) Şimdi iş inada bindi ya o yüzden :hanz::kiki:

Fazla konuşma soğutma beni cihazdan :D Zaten daha taksidi var :++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bu aralar kafamı en çok kurcalayan cihaz bu kendileri şu an piyasadaki en iyi kameraya sahip telefondur 720p kayıt yapabiliyor kısaca HD video kaydı yapabiliyor 16 GB hafıza 3.7" ekranı mevcut ve iphone kadar hassas bir ekrana sahip görüntü kalitesi iphonedan daha iyi neden diye sorarsanız üzerinde led ekran mevcut amoled diye geçer:ok:

Bundan önce diamon 2 ye baktım o pek tatmin etmedi bu fiyatına göre özellikleri çok iyi geldi bana...
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2009, 23:08:24 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;31174
Allah aşkına WM yüklü cihaz alıpta bu özellikleri kaç kişi kullanıyor..:) Bende motorola VW yüklü telefon almıştım zamanında..Tamam bir sürü menü özellik vs ama...Bir program yüklücen zort!.Yokki şöyle app store tarzı bir şeyi..Zaten dediğin özellikleri arayan adam gider HTC alır paşa paşa kullanır.Ben anti windovsçu olduğum için sevmiyorum wm falan..HTC diamond göz kırpıyor ama o kadar o da :hanz: Valla symbian veya UIQ olsun razıyım ..Hatta HTC kendi işletim sistemini çıkartıp kullansın hemen alırım..

Bana ekranına dokandığımda hemen tepki verecek.Web tarayıcısı hızlı, geniş ekranlı, aynı zamanda kaliteli  müzik dinleyebileceğim cihaz lazım aslında..Eee birazda dizayn düşkünüyüz :)

Adamlar tuş kilidini bile sürükle bırak şeklinde yapmış .O kadar dokanmatik ekran kullandım hiç biri bunu akıl edemedi-teknolojisi yetmedi..Ve çok pratik..

Ama ben apple fanatiği olabilirim ama körü körüne savunmam :) Şimdi iş inada bindi ya o yüzden :hanz::kiki:

Fazla konuşma soğutma beni cihazdan :D Zaten daha taksidi var :++:

Ben kullanıyorum :)

Zort mu ? Gökhancım cab installer diye 76 kb lık programcık var. Windows xp inde ya da diğerlerinde .cab uzantılı programlara sağ tuş ile üzerine basıp gönder menüsüne yerleşen bu programcık ile direkt telefonuna ister blutut (sizde yok!) ister kablo üzerinden kurabiliyorsun. App store gibi paraçağrıştıran şeylere alet olmaya gerek yok :P

Ekran dokanması olayı için wm cihazları overclock edebiliyorsun örneğin :) 416 mhz 520 de çok rahat çalışıyor. Ayrıca web tarayıcısı olarak sana 10 tane kendinden flash destekli program yazabilirim buraya. ayfonda kaç tane var? :kiki:

Akıl edememeleri olabilir ama teknoloji yetmediye katılamıyorum. Slide2Unlock vb. 10larca programcık var. Hatta abarttılar renk kombinasyonlu sıra ile basarak geçebileceğin ekran kilit programları dahi var.

http://slide-2-unlock.en.softonic.com/pocketpc

S2U tarzını yapamadığını düşünmen wm cihazların körü körüne savunmana bariz bir örnek :kiki: 2002 model dokanmatik ekranlı cihazlar bunu yapabiliyor gönlün rahat olsun :hanz:

Senin o ayfonla yapamayacağın ama benim 2004 model cep bilgisayarım ile yapabileceğim o kadar çok şey var ki! :) Üzmeyeyim seni hadi :hanz:

2004 üretimi pocket pc aldım bir ara. Dell Axim X50V. Duymuşsundur :kiki:

640x480 ekran. 16 mb ekran kartı. 3.7" boyutu ekranın. 624 mhz işlemcisi var. Ha tabi wifi blutut irda. sd-hc compact flash gibi genişleme ve haberleşme özgürlüğü var. 64 gb kullananı biliyorum :) 3d 16 mb ekran kartı sayesinde monitöre 1024x768 çözünürlükte çıkış da verebiliyor :)

Başka bir arzunuz? :hanz::kiki:

Edit: yusufun ilk aldığı wm cihaz olan (benim de aynı zamanda) MPX200 ü nasıl ne halde aldığını söyleyeyim. :) Adam almış, KULLANAMAMIŞ, BECEREMEMİŞ :D kız gibi satmış. O da kız gibi aldı, 2 yıl neler çektirdik makineye o söylesin :D
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2009, 08:58:53 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Zort mu ? Gökhancım cab installer diye 76 kb lık programcık var. Windows xp inde ya da diğerlerinde .cab uzantılı programlara sağ tuş ile üzerine basıp gönder menüsüne yerleşen bu programcık ile direkt telefonuna ister blutut (sizde yok!) ister kablo üzerinden kurabiliyorsun. ----

Mac uyumlu mu?

Alıntı
Akıl edememeleri olabilir ama teknoloji yetmediye katılamıyorum. Slide2Unlock vb. 10larca programcık var. Hatta abarttılar renk kombinasyonlu sıra ile basarak geçebileceğin ekran kilit programları dahi var.

Ekran bildiğim kadarıyla böyle sürtünme şeklinde dokunmayı algılayamıyor?Yanılıyormuyum?

Alıntı
Senin o ayfonla yapamayacağın ama benim 2004 model cep bilgisayarım ile yapabileceğim o kadar çok şey var ki! :) Üzmeyeyim seni hadi :hanz:

Abartmayalım canım cep bilgisayarlarını karşılaştırmıyoruz.. :)

Alıntı
640x480 ekran. 16 mb ekran kartı. 3.7" boyutu ekranın. 624 mhz işlemcisi var. Ha tabi wifi blutut irda. sd-hc compact flash gibi genişleme ve haberleşme özgürlüğü var. 64 gb kullananı biliyorum :) 3d 16 mb ekran kartı sayesinde monitöre 1024x768 çözünürlükte çıkış da verebiliyor :)

Şu harici takılan haberleşme modüllerini söyleme..Hem kaba duruyor.Hemde bir sürü para..Zamanında çok araştırmıştım..

Sonuç olarak özellikten ziyade kullanılabilirlik stabil çalışması..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP