škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir akıllı telefon tavsiyesi de bana olsun

Birkan · 37 · 11369

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Satış sonrası desteği de düşünün. Bazı modellere yazılım güncellemesi gelmiyor.Motorolada bu konudan çok sıkıntılıyım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En kralı şu anda S3'de o bütceye uymuyor maalesef. Android işletim sistemi dışında telefon almayın, en mantıklı seçim bencede kesinlikle. Fiyat/performans oranında en başarılı modellerde gene bence de HTC'de. Hangi modeliydi unuttum şu anda ama Teknosa'da bile 1000'in altına HTC'nin çok güzel modelleri vardı. Bulunabiliyorsa S2'de olur veya Sony'nin Xperia'ları da çok güzel. Samsung, HTC, Sony üçlemesinden birine bak.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

http://www.teknosa.com/kategori/telekom/cep_bilgisayari_pda_/722/125070794/samsung_i8150_galaxy_w_elegant_white_akilli_telefon

çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. şunu beğendim, nasıl alınır mı sizce?

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alınır tabi, niye alınmasın... Güzel cihaz.
Zayıf noktaları neler derseniz:
*Foto çekiminde, zayıf ışıkta hafif blur oluşabilir, video çekiminde nadir de olsa takılma yapabilir.. 1.4 GHz. işlemcisi olmasına rağmen arada bir beyin sulanabiliyor:)
*Android 4 ICS güncellemesi sunulmayacak bir model. Üzerinde GB 2.3 yüklü. Yani işletim sisteminizi samsung resmi olarak güncellemeyecek. Eğer güncellemek isterseniz root yapıp custom rom yüklemeniz gerekir. Bu işlere meraklı iseniz bu boyutuna dikkat edin.
*Cihazı elinize alıp bakmadan almayın. Bazı kullanıcılar kasasının zayıf olduğu, basit olduğu gibi yorumlar yapıyorlar..
*Daha önce bu tip bir cihaz kullandınız mı bilmiyorum ama, şarj problemi yaşayacaksınız. Wifi-3G vb. açık durumda iken max.1 günlük bir şarjınız olacak.
Şarj süresini uzun tutmak için bazı özelliklerini kapatarak kullanmanız gerekecek. (Bu telefona has bir şey değil, tüm akıllı telefonlarda böyle)

Bnezer özelliklerde ve fiyat aralığında HTC One V modelini de inceleyebilirsiniz kıyaslama açısından. Android 4.0 ICS yüklü olarak geliyor...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben GB 2.3'ten ICS'e geçtim Sony'de, benim işime yarayan özellik getirmedi bana  :)

Şimdilik  ;)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şarj problemini yanınızda pil taşıyarak çözebilirsiniz rahatlıkla :D bizim yanımızda 3-4 tane yedek pil var Galaxy'ler için :D non stop 3-4 gün dip kullanım dayanıyor :D eşşek gibi mail alıp yolluyoruz :D 30-40 milyona bataryaları var mis gibi :D 2 tanede ondan alıp attın mı tamam :D

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki htc desire ve evo 3d için ne dersiniz samsung a kıyasla?

baki abi dediğin gibi şarj olayını senin yaptığın gibi çözmeye çalışacağım. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;378078
Ben GB 2.3'ten ICS'e geçtim Sony'de, benim işime yarayan özellik getirmedi bana  :)

Şimdilik  ;)

Normal kullanıcı için çok büyük fark yok zaten. Sadece bazı iyileştirmeler yapıldı. Getirdiği yeniliklerden ziyade, 4.0 desteği verilmeyen telefonlar genellikle daha eski teknoloji olarak kaldılar. 4.0 desteği verilenler biraz daha yeni teknoloji sayılıyor. Mesela çoğunda çift çekirdek işlemci vb. kullanılmaya başlandı. Bu nedenle yarın öbürgün gelecek upgradelerden faydalanma imkanı daha geniş olur.

Bir de yazılımcılar applikasyonları geliştirirken artık ICS app.lerine ağırlık vermeye başladılar. Artık neredeyse GB. için app. geliştirilmiyor. Bir süre sonra, işinize çok yarayacak bir programı, GB. kullandığınız için telefonunuzda kullanamayabilirsiniz...

Sonuç olarak; benzer fiyatlarda, benzer özelliklerde bir cihaz alınacaksa, daha yeni jenerasyon ve ICS desteği vereni tercih etmek daha mantıklı olur. Yoksa dediğiniz gibi, kuş kondurmuyor üzerine... :)

Bir de işin şu boyutu var tabi: Şu an en yeni modeli alsanız bile 3 ay sonra müzelik bir telefonunuz oluyor :) Teknoloji ömrü 3 aylara kadar düştü elektronik cihazlarda...

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;378088
Şarj problemini yanınızda pil taşıyarak çözebilirsiniz rahatlıkla :D bizim yanımızda 3-4 tane yedek pil var Galaxy'ler için :D non stop 3-4 gün dip kullanım dayanıyor :D eşşek gibi mail alıp yolluyoruz :D 30-40 milyona bataryaları var mis gibi :D 2 tanede ondan alıp attın mı tamam :D

Akü gibi olmuş o yaw:)

Ben Desire HD'yi aldığımda, yeni jenerasyon bir telefondu, forumlarda falan en çok şikayet edilen konu şarj olayıydı... 1 gün bile gitmiyor diye zıplıyordu herkes:)

Sonra olay öğrenilmeye başlandı, telefonu oyuncak gibi bütün gün elinizden düşürmüyorsunuz, haliyle bitiyor şarjı:) İnternet, müzik, oyunlar, uygulamalar vb.vb. Şarj mı dayanır buna?
Eski telefonlarda, bir tek alo demek için alıyorduk elimize, 3-5 gün gidiyordu şarjı...

Neyse, bazı yazılımsal üçkağıtlarla ve etkin telefon ayarlarıyla şu anda 2-3 gün civarında gidiyor şarjım, bu da yetiyor bana...
Çantamda daima bir usb kablosu da var. zaten şarj sorunum oldu mu bulduğum en yakın bilgisayarın usb'sine takıyorum, iş bitiyor... O eski kocaman şarj aletleri de kalmadı artık...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;378093
peki htc desire ve evo 3d için ne dersiniz samsung a kıyasla?

baki abi dediğin gibi şarj olayını senin yaptığın gibi çözmeye çalışacağım. :)

En güzeli en rahatı, tavsiye ederim kesinlikle :ok: zaten piller minnacık, cüzdanın içine salla bir tane bitti, cortladı derdin olmaz :D
Samsung'un üst modelleri alınmayacaksa benim tercihim HTC olur açıkcası, HTC biraz daha iyi dolduruyor f/p oranını orada "bence". Hiç sıcak bakamazdım şu HTC'ye ama özellikle son zamanlarda çok atılım yaptılar, sağlam cihazları var artık :ok: Ya nokya almada ne alırsan al aslında :D gerizekalı adamlar rezil ettiler herşeyi :ban::ban:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;378099
Akü gibi olmuş o yaw:)

Ben Desire HD'yi aldığımda, yeni jenerasyon bir telefondu, forumlarda falan en çok şikayet edilen konu şarj olayıydı... 1 gün bile gitmiyor diye zıplıyordu herkes:)

Sonra olay öğrenilmeye başlandı, telefonu oyuncak gibi bütün gün elinizden düşürmüyorsunuz, haliyle bitiyor şarjı:) İnternet, müzik, oyunlar, uygulamalar vb.vb. Şarj mı dayanır buna?
Eski telefonlarda, bir tek alo demek için alıyorduk elimize, 3-5 gün gidiyordu şarjı...

Neyse, bazı yazılımsal üçkağıtlarla ve etkin telefon ayarlarıyla şu anda 2-3 gün civarında gidiyor şarjım, bu da yetiyor bana...
Çantamda daima bir usb kablosu da var. zaten şarj sorunum oldu mu bulduğum en yakın bilgisayarın usb'sine takıyorum, iş bitiyor... O eski kocaman şarj aletleri de kalmadı artık...

Mecburuz, dayanmıyor yoksa, bizim video işlerimizde olduğu için 2 tane 10 dk'lık video oynat dıtttttt cortladı aha :D şu anda akıllı telefonların en büyük problemi pil, onu çözemediler hala, daha doğrusu çözüm varda maliyetli olduğu için kullanamıyorlar şu anda. Gün ortasını görebilirsen öp başına koy :D

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;378105
Mecburuz, dayanmıyor yoksa, bizim video işlerimizde olduğu için 2 tane 10 dk'lık video oynat dıtttttt cortladı aha :D şu anda akıllı telefonların en büyük problemi pil, onu çözemediler hala, daha doğrusu çözüm varda maliyetli olduğu için kullanamıyorlar şu anda. Gün ortasını görebilirsen öp başına koy :D

E video falan filan diyorsan pil olmaz, akü de kurtarmaz, uzun bir ara kablo ile devamlı prize takılı gezeceksin:))

Şu elektrikli arabalar için şarj istasyonları yapıyorlar ya, akıllı telefon kullanıcıları için de yapmalılar aynısından:++:

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com
Sensation hakkında bilgi edinmek istiyorum (: Ice Cream Sandwich ve sonraki sürüm olan Jelly Bean işletim sistemi bu telefonda çalışıyor mu ? XE ile XL arasında ne farkı var ?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;378111
E video falan filan diyorsan pil olmaz, akü de kurtarmaz, uzun bir ara kablo ile devamlı prize takılı gezeceksin:))

Şu elektrikli arabalar için şarj istasyonları yapıyorlar ya, akıllı telefon kullanıcıları için de yapmalılar aynısından:++:

O da oluyor yanımızda her ihtimale karşın :D gittiğimiz yerde eğer doluysa rica ediyoruz prizin yanındaki masadakileri kaldırıp biz oturuyoruz :D priz olmayan yere gitmiyoruz zaten :D