škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

memleketten bi kaç ekşın :D

Ziyaretçi · 41 · 10876

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
baktım forumdan abiler hocalar boyuyor, bende gittim köydeki eve el attım, boya badana inşaat ek bi ev yapıp birleştirildi oranın tadilatı vs. derken aksiyonun içinde bulduk kendimizi, iş güç haşin idi pek o safhaları fotolayamadım :D

sakin yerlerden bi kaç kare.

ev tam anlamıyla ciddi kerpiç köy evi, babamın büyüdüğü ev falan yani baya eski benim kurt dedem yapmış :D (babanın dedesine kurt dede diyoz :lol:) ev 1930 model falan :kiki::kiki:

burası soba yanan odanın duvarından ve şöminesinden bi kesit, öncesı sonrasıyla...

ÖNCE

SONRA

ÖNCE(buraya dikkat asılı olan örtü bile kurt ninenin örtüsü, haliyle izide :++: :++:)

SONRA

tabi ara sıra yorgunluktan söverken dalga geçilip fotomu çekip eğlenenlerde oluyor :lol: masum masum çektirildik :D

yeni kısımda bütün zemin ve duvarların bi kısmına lambiri çaktım, ellerim tanınmaz halde, yoldan gelirken selektör kolunu iterken matkap darbesini hissedeceğim falan zannediyordum :hanz::hanz::hanz:

bütün o malzemeleri 2 kat yukarı defalarca taşımaktan nası bezmişim :kiki:

tabi yardımlarını esirgemeyen peder ve amcama haksızlık etmiyim, bütün emirleri onlar verdi biz yaptık :hanz::hanz::hanz:

bunu dipnot olarak ekliyeyim, 1992 veya 93 senesi olacak, rahmetli dedem severdi beni adımı duvara kazımıştı hatırlıyorum hayal meyal, evi boyarken ilk defa fark ettim, insan bi hoş oluyor (99 da kaybettik kendisini)

şu balkonumda minderlere gömülüp, sadece TRT FM çeken radyoyu açıp, elime soğuk içeceğimi alıp bacaklarımı uzatıp o temiz havayı çekmek her türlü yorgunluğu atmaya yetiyor :D

manzaram güzel, iyide esiyor ha :)

köyden...

buda yan komşunun hayvanı, köyün tümüyle akraba olduğumuz için tanımasamda sormadan her şeyi alıyorum kimse bişi demiyo, traktör dahil (birazda misafirliğime bide dedem gibi manyak oluşumdan kaynaklı, ordaki mantık atanı nası biliyolarsa seni öle bilirler :kiki::kiki::kiki::kiki:)

huysuz bişi hiç 4 nala koşturamadım :D:D:D:D, binefte midillilerden tırstık buna kaldık :D:D:D depo boştu heralde gösterge olmadığından anlayamadım :hanz::hanz::hanz: (

önceleri köy-tarla tapan bostan-kiraz bahçesi güzergahında kullandığımız bi TX vardı, öldü, bi Express geldi yerine, oda öldü, bi 400-500 bin kmdeki düplü vectra var, o da artık zıngıldanak istop ediyo yolda sakatlaşmaya başladı, yerine bu meganı getirdik :D

ama araba öle böle değil, eşek diye biniyoz lakin eşek full oğlan full :kiki::kiki:

sırf sizler için mercek altına aldım :hanz::hanz::hanz::hanz::hanz:

GOMPİLE CAM TAVAN

TOZ TUTMAYAN EĞİMLİ BAGAJ KAPAĞI

ÖN KAPILARDA ÇİVİ GÖZÜ :D:D

SAPIK YERLERDE AIRBAG YAZILARI, KİRAZLAR EZİLMESİN DİYE :kiki::kiki:

KASET CD ARTIK NE BULURSAN OYNATICI (malum dağ başı ha deyince istediğin olmuyo :D:D:D)

MERCEKLİ Bİ-XENON tavşanın dananın gözünü almasın :hanz::hanz: (bu noktaya dokunmadan edemeyeceğim, far yükseklik ayarı bulamadım, kendinden heralde dedim, ama kısaları resmen yere bakıyo, Allah sahiplerine sabır versin ben kaldırıp atacaktım, yolda önüme tilkiler bile atlamadı :D)

burayıda vurduk bi yere ama hiç fark etmedim, dereye sert daldım galiba orda kayaya dokandı :D :D

bu kiremitleride yükledim bizim rangerov'a daha onları yıkacaz durular hala öle :D :D

bunlar varış verileri ama ben köy yoluna kadarki 150 km lik kısma 3.9 la gelmeyi başardım gidiş-gelişli kamyon traktör sollamalı mıcırlı yollarda, köy yolu malum kötü 4.1 e attı bizi.

köy yolunda 30-50 gidince düştü

bkz. örnek alt sürtme, yumruk kadar taşa bile furuyu :D

Yolların en iyi hali hep bu şekil.......... yapıldı ama bi sel bi yağmur kışın bi don-çözül... tırt...

bura 7 KARDEŞLER çeşmesi, ben çocukken 4 ü akıyordu, peder çocukken 7 side gürül gürül akarmış :D (kareye 6 sını almışım.)

çeşmenin önünde yoldan yine bi kesit, ne yakarsan yak, hatta iç lambayı yak yola çevir falan, kâr etmiyo, yollar paso slalom, ben yamaçları aydınlatıyom dön babam dön... VİRAJLI FAR ŞART!!!

hee birde gece patozdan gelirken benim farlara bi tilki takıldı, yavaşladım bu önden koşuyor, arabadan korktu kenara çekildi, açtım camı, davrandım pistola... hayvan düşmanı ney değilim, tilki görüp öldürmedim desem köyde bana kız vermezler :kiki::kiki::kiki::kiki: (biraz zarar verebiliyor şu dönemlerde tehlikeli)

tabi patoza uğrarken pis iş diye foto makinesi almamışım zira bizim patozda değildi hani.

ama olsun araba kirletmekte skodacı olarak bi çığır açtım, cam açık, bi el direksiyonda 1.viteste ilerliyorum, aynı zamanda tilkiye saydırıyorum... :kiki::kiki::kiki:

araba sürerken 4 de 1 isabet oldu, canavar inmesin kokusuna diyede ortadan kaldırdım farlar eşliğinde :)

boş kovanlar gözüme burnuma giriyor derken ikisi içeri düşüp görünürde kalmış, bunu temizleteceğim adam ne düşünecek acaba diyerekten alıvereyim unutmadan ankarada fark ettim :++: :++: :++:

işte araba pisletmekteki son icadım :kiki::kiki:

« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2009, 04:17:31 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Güzel bir yazı dizisi olmuş, eline sağlık, kendim yaşamış gibi oldum, boya şu zamanın modası zaten, ev pırıl pırıl olmuş  :)

Lakin tilkiye acıdım :uve:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
güzel yazmışsın tek tek okudum ve tebessüm ettim tilki hariç tabi
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan sana araba emanet etmemek lazım :D Bizim şirket arabaları bile daha temiz :D

Boya yaparkende eşkiya gibi çıkmışsın :++:

Ama baktım rulo ile yapmışsın...Güzel olmuş :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Güzel kareler :ok:
Ama toz tutmayan eğimli bagaj kapağına takıldım ben :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel kareler:ok:Tilkiye ve Magane acıdım.Çivi gözüde güzelmiş:)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ellerine saglık, calısmak güzeldir, ne demisler bos durma beles calıs,

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Güzel kareler (tilki vahşeti hariç :huh:) :D

Bu cuma bizde memlekete gidiyoruz balık tutmak ve gezmek için, paylaşırım fotoları bende..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ellerine sağlık hakan... tilki postunu kurutmayı unutma... :D :D  :hanz:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
saolun teşekkür ettim.

Alıntı yapılan: beytullah;30643
ellerine sağlık hakan... tilki postunu kurutmayı unutma... :D :D  :hanz:

çaktırma ben onu köye getirdim bi abiye verdim hemen atladı, ertesi gün bizim cevizleri sulattım :lol:

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Tilki düşmani seni esefle kiniyorum
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gitmiş gibi oldum
iyi tatil ve calışma serüveni olmuş.

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Emeğe sağlık üstat, tatilat oldukça derinlemesine olmuş duğrusu, eve olduğu kadar arabalarada bir revizyon işlemi gerekecek. paylaşım için teşekkürler:):)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan dolu dolu geçiriyorsun tatili maşallah... :D
Boya yaparkenki halin hakikaten korkutucu :D :D O yüzden köy halkı birşey demiyordur sana :D :D
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede: