škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akıllı Telefon Tavsiyesi...

harun · 147 · 35092

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar teşekkürler lg g2 aldı arkadaşım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: fenomen;454004
arkadaşlar teşekkürler lg g2 aldı arkadaşım.

10 numara seçim :)

Eğer güncelleme olayına çok takmıyorsa cihazdan memnun kalmama gibi bi düşünceye sahip olacağını hiç düşünüyorum. Güncellemeleri yakından takip ediyorsa da custom romları basar basar keyfini sürer :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
G2 güzel seçim bencede hayırlı olsun hocam
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de şu an fiyatını hak eden nadir telefonlardan G2 hayırlı olsun.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: schumici;454009
10 numara seçim :)

Eğer güncelleme olayına çok takmıyorsa cihazdan memnun kalmama gibi bi düşünceye sahip olacağını hiç düşünüyorum. Güncellemeleri yakından takip ediyorsa da custom romları basar basar keyfini sürer :D
O ne demek yav?!:hmm::blm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;454068

Abi kafayı yorma uzun işler bunlar :D İphone varken zamanında çok uğraştım ama şimdi androiddeki bu kavramlara hiç kafa yormuyorum :)

Şu an da gençliğin şu hayatta beklentilerinden bir tanesi de "güncelleme telefonuma ne zaman gelir ?" sorusu :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;454068

Şöyle açıklayayım abi :)

Android açık kaynak kodlu bir yazılım, yani üreticinin telefon için yayınlandığı yazılımı alıp üzerine eklemeler yada çıkarmalar yaparak kendince değiştirebiliyorsun. Yazılımlara 'rom' deniyor, firmanın kendi yazılımına 'stock rom', bireysel geliştiricilerin stock romlar üzerinde yaptığı oynamalarla ortaya çıkardıkları yeni romlara da 'custom rom' deniyor

Çoğu üretici firma bir kaç güncellemeden sonra yazılım desteğini kesip yeni telefonları geliştiriyor. Eski yazılımlarda kalmak istemeyen bireysel geliştiriciler de eldeki yazılımı yeni kaynak kodları ve görsel/performans eklemeleri ile harmanlayıp custom romları ortaya çıkarıyor ve bunu diğer kullanıcılarla paylaşıyor.

Umarım biraz açıklayabilmişimdir :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1 aydır g2 kullanıyorum iyiki almışım dedim:D Bedelide otobüsle seyehat etmek oldu ama idare ediyoruz şimdilik :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;454083
Abi kafayı yorma uzun işler bunlar :D İphone varken zamanında çok uğraştım ama şimdi androiddeki bu kavramlara hiç kafa yormuyorum :)

Şu an da gençliğin şu hayatta beklentilerinden bir tanesi de "güncelleme telefonuma ne zaman gelir ?" sorusu :D
Çiçeği burnunda bir T40 kullanıcısı olaraktan merak ettim de sonradan vazgeçtim. O ne yav öyle?!:D Gerçi Windows 98SE' den direkt Windows 7 Pro' ya geçen benim için çerez bu işler.:rm:
Alıntı yapılan: schumici;454103
Şöyle açıklayayım abi :)

Android açık kaynak kodlu bir yazılım, yani üreticinin telefon için yayınlandığı yazılımı alıp üzerine eklemeler yada çıkarmalar yaparak kendince değiştirebiliyorsun. Yazılımlara 'rom' deniyor, firmanın kendi yazılımına 'stock rom', bireysel geliştiricilerin stock romlar üzerinde yaptığı oynamalarla ortaya çıkardıkları yeni romlara da 'custom rom' deniyor

Çoğu üretici firma bir kaç güncellemeden sonra yazılım desteğini kesip yeni telefonları geliştiriyor. Eski yazılımlarda kalmak istemeyen bireysel geliştiriciler de eldeki yazılımı yeni kaynak kodları ve görsel/performans eklemeleri ile harmanlayıp custom romları ortaya çıkarıyor ve bunu diğer kullanıcılarla paylaşıyor.

Umarım biraz açıklayabilmişimdir :)
Abov! Keşke açıklamayaydın he!:D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;453990
İşlemci açısından G2 daha iyi. Ayrıca kasa olarak benzer boyutlarda olmasına rağmen G2 daha büyük bir ekrana sahip. Ama G2'de hafıza kartı girişi yok. G2'nin bir diğer avantajı batarya kapasitesi

Ben almaya niyetlendim ama sonradan masrafa gitmek istemedim, benim emektar Galaxy Nexus hala yetiyor custom romlar sağolsun :) ama şu an telefon alacak olsam direk 32 gb hafızalı G2'yi alır çıkardım. Şu an piyasada performans anlamında G2'ye tek rakip var, o da Note 3

Aslında Nexus 5 nerdeyse G2'nin aynısı ama 16 gb versiyonunun batarya kapasitesi daha düşük

Bu aralar bende kasınıyorumda:foto: kur farkı yansımadan biseyler yapsammı diyorum?

pratikte lg g2 s4 e göre dahamı iyi acaba, youtube da bikac video izledim, s4  daha stabil gibi gözüküyor, batarya eksisini amoled ekran kapatıyor gibi,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Note 2 yada note 3 öneririm mustafa.  Note 2 alalı 1 sene oldu tam hız olarak gayet stabil. Sadece malzeme kalitesi ve ekran parlaklığı kötü.  Note 3 de bunlar biraz daha iyi.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;454691
Note 2 yada note 3 öneririm mustafa.  Note 2 alalı 1 sene oldu tam hız olarak gayet stabil. Sadece malzeme kalitesi ve ekran parlaklığı kötü.  Note 3 de bunlar biraz daha iyi.

Tskler Gokhan, Note lar için ekran büyük oldugundan sarjı daha az gider ve tasıması zor olur diye düsünüyordum, sen önerdigine göre performansı iyidir, note 2 s4 den iyimidir sence?

kur farkı otv den dolayı bunların fiyatıda artısa gecermi sence?
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2014, 10:40:20 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;454703
Tskler Gokhan, Note lar için ekran büyük oldugundan sarjı daha az gider ve tasıması zor olur diye düsünüyordum, sen önerdigine göre performansı iyidir, note 2 s4 den iyimidir sence?

Hocam işlemci performansı yönünden G2 daha iyidir S4'ten. Ayrıca batarya kapasitesinden de artısı vardır G2'nin. Kesinlikle S4'ü düşünmeyin bile bu dönemde, S4 çıktığı dönemin en iyilerindendi ama şimdiki zamanın değil.

Note 3'ün batarya kapasitesi 3200 mah, G2'nin 3000. Kız arkadaşıma aldık yılbaşında Note 3'ü, kalemi cidden farklılık yaratıyor kullanımı eğlenceli hale getiriyor ama büyük harbiden. G2'nin ekranı da büyük ama boyut olarak S4 civarı olduğu için çok zorlamıyor kullanımda. G2'nin tek handikapı hafıza kartı takılamıyor, o yüzden 16'lık yerine 32 gb hafızalı versiyonunu almak daha mantıklı olacaktır. Ha eğer telefona fazla bişey yüklemem diyorsanız 16'lık olanı alıp daha az para verip almak daha mantıklı tabi

Ben şu an kendime telefon alacak olsam bu ikisinden birini seçerdim kesinlikle

Bir de telefonlarında vergisi arttı, yılbaşından sonra dövizin artmasıyla da ufak bir zam görülebilir

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;454703

Pil kapasitesi yüksek olduğundan pili cidden çok iyi gidiyor. Sabah sarjdan aldığımda akşam 6 da şarjı hâlâ % 40 seviyelerinde oluyor.  Taşıması zor gelebilir belki diyeceğim ama inan çabuk alışıyoruz. Sadece araç kullanırken falan tek el ile cihazı tutmak her zaman rahat olmuyor.

Performansı iyi.hatta forumlarda note 2 efsane model diye bahsediliyor. Kalem çok rahatlik sağlıyor. Bazı web sitelerinde mouse ile kullanılacak menüler ancak kalem vasıtası ile kullanılabiliyor. Kes yapıştır gönder işlemleri kalem ile çok rahat.

Aslında yine sevmediğim noktalar var yok değil. Home tuşu gecikmeli biraz. Ekran gün ışığında zor okunuyor. Cihazın malzeme kalitesi bana göre iyi değil. Gerçi iphone ve HTC haricinde piyasadaki modeller hep böyle.

Ekran dusmelere karşı hassas. Mutlaka kılıf kullanılmalı.

S4 mü note 2 mi dersen; Note 3 derim :) note 3 daha iyi..

S4 ü ben tercih etmem. Kalemi yok zira :) kalemsiz hiç bir ayrıcalığı yok bana göre. Onu alacağına HTC modelleri hem şık kasaya sahip hemde arayüzü başarılı. Ama HTC de de güncelleme problemi var.

En güzeli iphone 5 s :D

Samsung un kasası biraz kaliteli olsa iyi olacak aslında.

Birde güncelleme geldi 4.3 oldu benim cihaz. Şimdi eh işte oldu diyebildim. Güncelleme gelmeseydi bu kadar olumlu bir şekilde yazmazdim sanırım. 4.3 den sonra cihaz daha hoş hale geldi.

Kur farkı ve ÖTV mutlaka yansıyacak. Ne zaman yansır bilemem ama telefon lazımsa bu ay içinde alan kârlı çıkabilir.

Alabiliyor isen note 3 iyi seçim olacaktır. Ekran full hd?, aynı boyutlarda note 2 ile ama daha geniş ekran. Daha kaliteli kasası,  daha özellikli kalemi. Vs.vs...

Note 2 gayet başarılı kalemi var diye zaten güzel. Yoksa ekran güneş altında okunmuyor bu can sıkıcı. Ekran büyük bu güzel bir artı. .
Hatta ekranı ikiye bölüp bir tarafında web tarayıcı açıkken diğer tarafında youtube izleyebilirsin.  Hatta şu an da sirket bilgisayarına bağladım işleri halleder iken youtube videosu oynatabiliyorum. Cihazda bu anlamda kasılma yok. 2 gb ram yetiyor. Her türlü oyun kasılmadan oynanabiliyorsun.
Güncelleme öncesi iki işlem yapınca ekran grafikleri pixel anlamında kötüleşiyordu ancak 4.3 den sonra bu durum artık yok.

Kulaklığı berbat. Ses Çıkışı hoparlör olarak cok yuksek ve güzel. HTC beatsaudio gibi değil elbet. Ancak kulaklık çıkışı iyi değil. Sesini sevmiyorum. Iphone dan sonra telefonda kulaklık ile müzik dinlemez oldum. Berbat nedense. Zaten kulaklık kulakta durmuyor. Çok .oktan tasarım yapmışlar.

S4, özellik bakımından note 2 yi geçebilir. Ama hâlâ note 2 daha başarılı diyorlar forumlarda. .

Karar senin.
Ama ben olsam samsung tablet alırım birde telefon olarak kullanmak için iphone 5 s alırım:) android ve Samsung her zaman pratik olmuyor kullanırken. Geçişler iphone gibi şıkır şıkır değil. .
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
s 4 un celik kasa olması cezbediyor, celik kasalar daha uzun ömürlü oluyor, teknik özellik olarak bilgilendim, tsk ler, birde görsel olarak magazada incelemek gerek sanırım,
kamerası 8 mp olmasının dısında note II mantıklı gözüküyor,
birde fiyat performans olarak nexus 4 da iyi gözüküyor, ama pili zayıf biraz sanırım,