škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akıllı Telefon Tavsiyesi...

harun · 147 · 35254

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;454722
s 4 un celik kasa olması cezbediyor, celik kasalar daha uzun ömürlü oluyor, teknik özellik olarak bilgilendim, tsk ler, birde görsel olarak magazada incelemek gerek sanırım,
kamerası 8 mp olmasının dısında note II mantıklı gözüküyor,
birde fiyat performans olarak nexus 4 da iyi gözüküyor, ama pili zayıf biraz sanırım,

S4 çelik kasa değil ki.. Plastik kasali çelik görünümlü :) samsung modelleri kasa olarak uzun ömürlü değil malesef. Kullanım ömürleri 4 seneyi geçmez  sanırım. Hemen deforme oluyor.

8 mp kamera ama çekimleri çok güzel. Zaten en güzel özelliğinden birisi çekim kalitesi. Google+ ta örnek bir çekimim var.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

zibidi gonzales

• Ziyaretçi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu saatten sonra note 2 alınmaz hele ki piyasada G2 gibi bir telefon varken.1,5 aydır G2 kullanıyorum gerkçekten her yönü ile kullanıcıyı tatmin ediyor.3000 mah bataryası sabah evden çıkıp akşam eve geldiğimde %50 ye anca düşüyor bu sürede 30 dk 3g kullanımı 45 dk cep telefonu kullanımı ekran parlaklığı %60 açık şekilde bu değerleri elde ediyorum.Eğer çok ağır kullanırsa tüm gün 3g açık ve whatsapp kullanmışsam akşam %20 kalıyor.İşlemci performansıne gelecek olursa Snapdragon 800 var şuan piyasadaki en güçlü işlemci ve adreno 330 grafik birimi ile de grafik performansı olarakta en üst sırada.Donanım olarak note 3 ten tek farkı 2 gb ram olması bu note 3 te 3 gb.

Bir diğer konuda ekranı.Cihazda 1080P IPS ekran mevcut ve 5.2" büyüklüğünde telefonun ölçüleri ise S4 den farksız.Ekran yerleşimi çerçeveye sıfır olduğundan boyut olarak küçük bir cihaz ve ekran kapalı iken siyah renkli telefonda karizma bir duruşu oluyor :D

Birde fiyat konusu var ben bu cihazı 1300 tl ye aldım 16 gb lık versiyon note 3 ise 2200 tl idi o zaman ve ekranı bana göre büyüktü bana hitap etmiyordu.Tabiki note 3 ü tercih etmek içinde bir çok neden var özellikle kalem olayı ve not alma üzerine kurulu yazılımları bu tarz işler için uğraşanların hoşuna gidecektir ama ekranı cidden büyük :D G2 bile eğilmek zorunda kaldığım zaman kasığıma sokuluyor ki note 3 tahmin edemiyorum :D

S4 e gelicek olursak kasası çelik değil malesef iğrenç bi plastikten yapılmış belli bir zaman sonra o meşhur parlak çerçevesi soyulmaya başlıyor ve şuan G2 ile aynı fiyata satılıyor aynı zamanda üzerindeki işlemci bir önceki nesil bataryasıda yeterli seviyede değil sıkıntı çekme ihtimaliniz yüksek..

Birde g2 de kamera olayı var.Cihazın üzerinde titreşim önleyici var.Yani siz elinizi hafif titrettiğiniz zaman len kamera yuvasının içinde yüzüyor ve titreşimi engellemiş oluyor.Çözünürlük olarakta 13 mp bir cihaz sizi her konuda tatmin edecektir.

Bu yazım biraz taraflı gibi gelebilir ama öyle değil bende yeni bir telefon için sırf 2 ayımı harcadım o yüzden sizide bilgilendirmek istedim :)

Size bir kaç inceleme paylaşayım hem fikir vermiş olur :)

[YOUTUBE]SbhnAUxA5ZI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]-1yr9xTLeYA[/YOUTUBE]

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Objectif videolar olmus gibi, yani kimileri isin icine cok dalıyor, kimileri cok dısında kalıyor,
LG G2 nin fiyat seviyesinden dolayı alınabilir oldugu gözüküyor, 2 bin olsa alınmaz(ilk cıktıgına göre arttırmıslar sanırım),
Magazada hepsini gördüm dün, aldım elime inceledim biraz, tamam bircok özellik sensor vs olabilir ama birde telefon dedigin birazda şık olmalı,
örnegin s4 gayet sık görünümlü ideal bir telefon gibi duruyor, S3 zamanla cabuk eskiyecek gibi duruyor, LG G2 nin ise özellikleri muazzam ama bi Samsung kalite hissini veremiyor, artı arka tusunun kullanımı ve alısmak soru isaretleri, su anki düsüncem LG G2 parasına Sony Xperia Z1 bulsam alırım, kasa kalitesi benim icin önemli, cünkü tecrübeyle sabit celik kasa veya kasası saglam olan telefonu daha uzun yıllar kullandım, yıllarca kullandığım Nokia E71 bile hala tas gibiydi,
'Aman teknolojiyi takip etmek zor' deyip isin icinden cıkmak en kolayı:adm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;454871
Objectif videolar olmus gibi, yani kimileri isin icine cok dalıyor, kimileri cok dısında kalıyor,
LG G2 nin fiyat seviyesinden dolayı alınabilir oldugu gözüküyor, 2 bin olsa alınmaz(ilk cıktıgına göre arttırmıslar sanırım),
Magazada hepsini gördüm dün, aldım elime inceledim biraz, tamam bircok özellik sensor vs olabilir ama birde telefon dedigin birazda şık olmalı,
örnegin s4 gayet sık görünümlü ideal bir telefon gibi duruyor, S3 zamanla cabuk eskiyecek gibi duruyor, LG G2 nin ise özellikleri muazzam ama bi Samsung kalite hissini veremiyor, artı arka tusunun kullanımı ve alısmak soru isaretleri, su anki düsüncem LG G2 parasına Sony Xperia Z1 bulsam alırım, kasa kalitesi benim icin önemli, cünkü tecrübeyle sabit celik kasa veya kasası saglam olan telefonu daha uzun yıllar kullandım, yıllarca kullandığım Nokia E71 bile hala tas gibiydi,

Bende bu noktada sana katılıyorum...Kasa kalitesi HTC'lerde var, Sony xperia'da var tabi bir de İphone'da var..Cihazı eline aldığında kasanın kalitesini hissedebiliyorsun.Bende öyle ürün seviyorum.Samsung bu konuda kötü bence. G2 de kaliteli görünmüyor. Kasa kalitesiz olunca çabuk eskiyor.

Para ayıracak olsam özelliği falan düşünmeden iphone 5s alırım.Taş gibi..

2. sırada HTC butterfly s düşünürüm. Kalite güzel ancak kalem yok, güncelleme sıkıntılı..

3. sırada Note 2 veya note 3.. Cihaz stabil, ancak plastik kalitesinde sıkıntı var.

Bütçe kısıtlı olunca otomatikman Note2 öne çıkıyor.Zaten kullanıyorum :D
G2 çok güzel ancak genişletilemeyen hafıza(iphone varken dert etmiyorduk ama android kullanıyorsam bu da olmalı) ve tasarımı çok güzel değil..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
...'Aman teknolojiyi takip etmek zor' deyip isin icinden cıkmak en kolayı:adm:
İBB Trafiği gösteriyor, emaillerimi gösteriyor, lazım olduğunda internete de giriyor, yetiyor da artıyor bile.

Nefes alsın yeter yav!:D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Kasa kalitesi olarak karşılaştırırsak kesinlike HTC en başta yer alır bu yüzden özelliklerine göre fiyatlara biraz yüksek kalıyor.Sony ye gelicek olursak bundan önceki telefonum neo idi iğrenç bir kasası vardı adamlar tuttumuş geri dönüşümlü malzeme diye boyası çatır çatır döküldü ben şahsen sony nin kasalarından pek memnun değilim gerçi Z1 ile bu durumu toparladılar su geçirmezlik vs eklediler ama onunda fiyatı ortada :) Samsung a gelicek olursak çevremde bir çok insan kullanıyor ve kasa kalitesi gerçekten kötü özellikle o çerçevede kullandıkları çakma krom kaplamalar kısa süre sonra dökülmeye başlıyor benim xperia da yaşadığım soyulma durumu samsunglarda da oluyor. G2 ye gelicek olursa kasa kalitesi bana göre samsungdan iyi neden derseniz çok fazla bir detayı yok çerçeve piano ve gayet şık.Tek sıkıntı arka kapak sert plastik ve insanın elinden gidicek gibi oluyor.Bunun içinde bi ara flip cover kılıf kullandım o da bi yerden sonra eziyet olmaya başladı kapağı aç kapa uğraştırıyor üstünü.

Şuan telefonla aldığımım spigen slim armor kılıfı kullanıyorum gerçekten taş gibi bir kılıf :D Telefonun estetiği kalmadı ama adamlar resmen telefonu korusun diye yapmışlar o yüzden içim rahat arka kapakta çok derdim olmuyor :D

Siz büyük ihtimalle G2 nin beyaz versiyonunu incelediniz o biraz kasa olarak sırıtıyor ama haklısınız :)

Birde cihazdan beklentiler var tabi ben genelde telefonu alırken fiyat/performans olarak değerlediririm fiyatı hak ediyorsa alırım yoksa pek yaklaşmam.Malum öğrenci bütçesiyle her ay biraz daha aç kalma anlamına geliyor :D

Bu şekilde teknik bilgilere boğarak 3 arkadaşıma daha g2 aldırdım :D İyi araştırın derim :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;454880
İBB Trafiği gösteriyor, emaillerimi gösteriyor, lazım olduğunda internete de giriyor, yetiyor da artıyor bile.

Nefes alsın yeter yav!:D

Su an bunun pro5 ini kullanıyorum, gayet isimi görüyor aslında, orta düzey bi kullanıcı icin iyi, :lol:
kasıntı iste, amac üst düzey bi kullanıcı olmak:sck:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;454884
Kasa kalitesi olarak karşılaştırırsak kesinlike HTC en başta yer alır bu yüzden özelliklerine göre fiyatlara biraz yüksek kalıyor.Sony ye gelicek olursak bundan önceki telefonum neo idi iğrenç bir kasası vardı adamlar tuttumuş geri dönüşümlü malzeme diye boyası çatır çatır döküldü ben şahsen sony nin kasalarından pek memnun değilim gerçi Z1 ile bu durumu toparladılar su geçirmezlik vs eklediler ama onunda fiyatı ortada :) Samsung a gelicek olursak çevremde bir çok insan kullanıyor ve kasa kalitesi gerçekten kötü özellikle o çerçevede kullandıkları çakma krom kaplamalar kısa süre sonra dökülmeye başlıyor benim xperia da yaşadığım soyulma durumu samsunglarda da oluyor. G2 ye gelicek olursa kasa kalitesi bana göre samsungdan iyi neden derseniz çok fazla bir detayı yok çerçeve piano ve gayet şık.Tek sıkıntı arka kapak sert plastik ve insanın elinden gidicek gibi oluyor.Bunun içinde bi ara flip cover kılıf kullandım o da bi yerden sonra eziyet olmaya başladı kapağı aç kapa uğraştırıyor üstünü.

Şuan telefonla aldığımım spigen slim armor kılıfı kullanıyorum gerçekten taş gibi bir kılıf :D Telefonun estetiği kalmadı ama adamlar resmen telefonu korusun diye yapmışlar o yüzden içim rahat arka kapakta çok derdim olmuyor :D

Siz büyük ihtimalle G2 nin beyaz versiyonunu incelediniz o biraz kasa olarak sırıtıyor ama haklısınız :)

Birde cihazdan beklentiler var tabi ben genelde telefonu alırken fiyat/performans olarak değerlediririm fiyatı hak ediyorsa alırım yoksa pek yaklaşmam.Malum öğrenci bütçesiyle her ay biraz daha aç kalma anlamına geliyor :D

Bu şekilde teknik bilgilere boğarak 3 arkadaşıma daha g2 aldırdım :D İyi araştırın derim :)

evet G2 nin beyazını inceledim, kasa tatmin etmiyor ama özellikleri sensörleri dehset, titresim önleyici kamera sistemi, adım sensörü vs fp olarak cok iyi ama fiyatı senin aldığına göre arttmıs galiba, az cok isim yaptı ya fiyatını arttırdılar,

(Bu arada mesaj sayın 7777 olmus Kadir:lol:)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavsiyeler cok iyiydi arkadaslar, gercek kullanıcı yorumları cok önemliydi,
Note lar bana cok büyük geldi, pratik kullanımda zorlanırdım, lg de uzun vadede düsündürdü, s4 aldım, bu bile büyük geliyor aslında, teli kıracagım diye korkuyorum, mükemmel biseymis,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;456373
Tavsiyeler cok iyiydi arkadaslar, gercek kullanıcı yorumları cok önemliydi,
Note lar bana cok büyük geldi, pratik kullanımda zorlanırdım, lg de uzun vadede düsündürdü, s4 aldım, bu bile büyük geliyor aslında, teli kıracagım diye korkuyorum, mükemmel biseymis,

Hayırlı olsun Mustafa :ok:

Bende dün note 3 baktım.  Benim note 2 ekranına bakınca çok kötü geldi :D

note 3 ekranı çok çok iyi.. Ama çok para tabi verilmez.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı therasmus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
500 tl civarı ,general mobile discovery
1100 tl civarı LG G2
1500 TL civarı samsung s4

Fİyat /performans olarak kıyaslarsak discovery ve g2 parasını sonuna kadar hakeden telefonlar.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Dün bende ani bir kararla gidip iPhone 5S aldım. Custom romlarla uzun yıllar uğraştıktan sonra artık stabilite arıyordum. Bu cihazı da yurt dışından getirtecektim ama aylarca beklemenin sonucunda gelecek olan kişinin habire tarihi ertelemesi canıma tak etti.

Artık emektar Galaxy Nexus a hobi olarak custom rom yüklerim zevkine :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;456473
Dün bende ani bir kararla gidip iPhone 5S aldım. Custom romlarla uzun yıllar uğraştıktan sonra artık stabilite arıyordum. Bu cihazı da yurt dışından getirtecektim ama aylarca beklemenin sonucunda gelecek olan kişinin habire tarihi ertelemesi canıma tak etti.

Artık emektar Galaxy Nexus a hobi olarak custom rom yüklerim zevkine :D

Appstore'un kaliteli programları bile yeter yahu.. Bıktım androiddeki abuk subuk programlardan. Ensonhaber kullanıyorum ama bir türlü stabil olmadı.Bir kere de açıldığını bilmiyorum. iphone kullanırken şakır şakır çalışıyordu.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP