škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akıllı Telefon Tavsiyesi...

harun · 147 · 36046

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: mygokhan;456477
Appstore'un kaliteli programları bile yeter yahu.. Bıktım androiddeki abuk subuk programlardan. Ensonhaber kullanıyorum ama bir türlü stabil olmadı.Bir kere de açıldığını bilmiyorum. iphone kullanırken şakır şakır çalışıyordu.

Arkada 50 tane uygulama açık, ondan ona öbüründen diğerine geçiyorum, gram takılma yok. Sırf bunun için aldım zaten. Androidde bir kaç uygulama aynı anda açık oldu mu kasmaya başlıyor cihaz (1 gb ram). Kafa rahat bi şekilde istediğim uygulamayı kullanıyorum artık :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ha şahsım adına şunu da belirtmek isterimki hala androidi kurcalamaktan zevk alıyorum, custom romların değişik özelliklerini takip etmek custom kernellerle performans geliştirmeleri yapmak arayüzle uğraşmak benim için bir hobi gerçekten.

Ama gündelik hayat kullanımında stabillik arıyorum artık, o yüzden iphone a geçtim ve pişman değilim :)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu gorunce bi yorum da benden olsun dedim. akilli telefon olarak eski windows 6.1li htc, smsung galaxy splus en son olarak da iphone 5s kullaniyorum. hepsini kullanmis biri olarak tabiki iphone u siralamaya koymuyorum ama android cihaz alinacaksa samsung kesinlikle almayin diyorum.benim ne kadar karsiliastigim rezil durum varsa hepsini samsung da yasadim. aldigim samsung glaxy s plus pahali ve kaliteli bi modeldi ciktiginda. samsung iki ay da bi telefon cikardigindan her modelinde bir eksik oluyor muhakkak. kiminde batarya kiminde yazilim kimindekasa ozellikleri.. samsungu aldim 20 gun sonra android 4 cikti benim telefonun donanimi iyi olmasina ragmen eski hicbir modeline guncelleme getirmedi ki htc ler eski modellere bile verdi destegi. sonra 4 gorunumlu bir yama geldi 2.3.6nin wireless ini bozdular surekli baglanti kopuyordu ve donmalar vardi. o problemi kendim yukledigim yabancilarin bunun icin yazdigi bi program ile cozdum ama bi sonraki guncelleme 6 ay sonra geldi yolunu bulamayanlar 6 ay ugrasti telefonla. neyse tamam sorun duzeldi rahatim dedim bu sefer telefon kapanmaya basladi kendi kendine bende yine yazilimdir bu sefer custom rom yuklerim dedim sim karti cikartmak icin kapagi bi actim telefonun bataryasi sismis davul gibi olmus. telefonun kasasi kendi kendine catliyordu demekki bu yuzdenmis. neyse mecbur yeni batarya aldim sagolsun samsung buna garanti vermedigi icin. ki ben bu sarj olayini cok arastirmistim ilk aldigimda ona gore sarj ediyorum. telefonun gps inin cekmemesini, yazilimdaki dandikligi, kasanin kalitesizligini, guncelleme yetersizliginden bahsetmiyorum. ki bu bahsettigim telefon 1300 tl lik bir telefondu. hele kasanin kalitesizligi icler acisi maalesef bu olay hala devam ediyor s3 s4 onlar da ayni6 aylik s3 var arkadasta o da ayni soyuldu yarisi bile kilif kullanmasina ragmen

tavsiye ariyorsaniz benim tavsiyem oncelikle iphone ama butceye gore htc, lg diye devam ediyor ama tavsiyem samsung almayin. insanlari surekli model cikararak enayi konumunda birakiyor ve destek vermiyor
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2014, 12:53:31 Gönderen: fabia_tr »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;456800
konuyu gorunce bi yorum da benden olsun dedim. akilli telefon olarak eski windows 6.1li htc, smsung galaxy splus en son olarak da iphone 5s kullaniyorum. hepsini kullanmis biri olarak tabiki iphone u siralamaya koymuyorum ama android cihaz alinacaksa samsung kesinlikle almayin diyorum.benim ne kadar karsiliastigim rezil durum varsa hepsini samsung da yasadim. aldigim samsung glaxy s plus pahali ve kaliteli bi modeldi ciktiginda. samsung iki ay da bi telefon cikardigindan her modelinde bir eksik oluyor muhakkak. kiminde batarya kiminde yazilim kimindekasa ozellikleri.. samsungu aldim 20 gun sonra android 4 cikti benim telefonun donanimi iyi olmasina ragmen eski hicbir modeline guncelleme getirmedi ki htc ler eski modellere bile verdi destegi. sonra 4 gorunumlu bir yama geldi 2.3.6nin wireless ini bozdular surekli baglanti kopuyordu ve donmalar vardi. o problemi kendim yukledigim yabancilarin bunun icin yazdigi bi program ile cozdum ama bi sonraki guncelleme 6 ay sonra geldi yolunu bulamayanlar 6 ay ugrasti telefonla. neyse tamam sorun duzeldi rahatim dedim bu sefer telefon kapanmaya basladi kendi kendine bende yine yazilimdir bu sefer custom rom yuklerim dedim sim karti cikartmak icin kapagi bi actim telefonun bataryasi sismis davul gibi olmus. telefonun kasasi kendi kendine catliyordu demekki bu yuzdenmis. neyse mecbur yeni batarya aldim sagolsun samsung buna garanti vermedigi icin. ki ben bu sarj olayini cok arastirmistim ilk aldigimda ona gore sarj ediyorum. telefonun gps inin cekmemesini, yazilimdaki dandikligi, kasanin kalitesizligini, guncelleme yetersizliginden bahsetmiyorum. ki bu bahsettigim telefon 1300 tl lik bir telefondu. hele kasanin kalitesizligi icler acisi maalesef bu olay hala devam ediyor s3 s4 onlar da ayni6 aylik s3 var arkadasta o da ayni soyuldu yarisi bile kilif kullanmasina ragmen

tavsiye ariyorsaniz benim tavsiyem oncelikle iphone ama butceye gore htc, lg diye devam ediyor ama tavsiyem samsung almayin. insanlari surekli model cikararak enayi konumunda birakiyor ve destek vermiyor

Note 2 kullanıyorum. Program açma hızı çok güzel. Her türlü işini bilgisayar gibi çözebiliyorsun. Ram falan gayet iyi. Ancak home tuşu ve bazı geçişler yavaş. Böyle bir cihazın çok daha akıcı olması lazımdı. Home tuşuna basıyorsun 2 sn geçiyor. Kasası cidden kaliteli değil. Dandik durmuyor ama çokta kaliteli durmuyor.İnsan biraz kalite bekliyor.En azından yıllardır iphone serilerini kullandığımdan mıdır nedir kalite hissiyatını arıyorum. Apple ürünlerinde kutular bile özenle tasarlanmış.
Aynı zamanda kılıf kullanmama rağmen yanlardaki çakma krom kaplama çizik.Anlamadığım şekilde kasa eskimiş gibi duruyor.İlk günden beridir kılıfsız kullanmamama rağmen.

İphone bu konuda daha iyi. Tabiki de her güzelin bir kusuru muhakakki oluyor. iphone 5 serilerinde kasa soyulmaları falan oluyordu şimdi nedir durum tam bilmiyorum. Tabi iphone serilerinde her siteyi açmama, her türlü işlemi yapamama durumları da yok değil. Ama telefon olarak iphone en stabil en verimli cihaz bana göre.. illaki android isteyen için iphone'a en yakın ürün HTC ürünleri..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de telefon alacağım note III ve iphone 5s arasında kararsız kalmıştım. fakat note III'de zaman zaman donmalar olduğu söylendiği için iphone 5s'te karar kıldım. sadece şunu öğrenmek istiyorum. hafıza 16 gb,32 gb 64 gb. oyun olayına girmiyorum fakat yazılım ve netten bir şeyler indirme durumuna göre hangisini almamı tavsiye edersiniz. gönül 64 gb'de. ben aldım mı 5 sene üstü kullanmayı düşünüyorum. bunu göz önüne alırsak hafızada hangisini tavsiye edersiniz.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
çok uzun süre kullanacaksanız tabiki 64 alın ama emin olun oyun vb. indirmeyecekseniz çok aşırı film vb telefonda arşiv yapmayacaksanız 16 gb fazlası ile yetiyor bene 3 telefon arasında kalmıştım note 3 5s lg g2
lg aldım fiyat performans olarak çok iyi .

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;457137
ben de telefon alacağım note III ve iphone 5s arasında kararsız kalmıştım. fakat note III'de zaman zaman donmalar olduğu söylendiği için iphone 5s'te karar kıldım. sadece şunu öğrenmek istiyorum. hafıza 16 gb,32 gb 64 gb. oyun olayına girmiyorum fakat yazılım ve netten bir şeyler indirme durumuna göre hangisini almamı tavsiye edersiniz. gönül 64 gb'de. ben aldım mı 5 sene üstü kullanmayı düşünüyorum. bunu göz önüne alırsak hafızada hangisini tavsiye edersiniz.

hocam maddi durumunuz el veriyorsa 5s alin cunku gercekten kaliteli ve ergonomik. ben size note alirsaniz basiniza gelecekleri siralayim
- bisure sonra cebinize sigmamaya baslicak
- bisure sonra menulerde donmalar ozellikle rehber ve telefon ekranina 4 5 sn girememe sorunu
- iki ay sonra bi ust modeli gelcek bunun destegi kesilcek
- bir-uc ay sonra kilif kullansaniz bile sagi solu kosesi soyulacak
android alcaksaniz htc yada lg alin htc one da guzel bir telefon

ben 16 gb iphone 5s kullaniyorum. isimi goruyor duzenli aralklarla bilgisayara veri aktarma ile problem yok o da hd video bayagi yer kapliyor diye

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;457157
hocam maddi durumunuz el veriyorsa 5s alin cunku gercekten kaliteli ve ergonomik. ben size note alirsaniz basiniza gelecekleri siralayim
- bisure sonra cebinize sigmamaya baslicak
- bisure sonra menulerde donmalar ozellikle rehber ve telefon ekranina 4 5 sn girememe sorunu
- iki ay sonra bi ust modeli gelcek bunun destegi kesilcek
- bir-uc ay sonra kilif kullansaniz bile sagi solu kosesi soyulacak
android alcaksaniz htc yada lg alin htc one da guzel bir telefon

ben 16 gb iphone 5s kullaniyorum. isimi goruyor duzenli aralklarla bilgisayara veri aktarma ile problem yok o da hd video bayagi yer kapliyor diye

% 100 katılıyorum aynilari bana oldu.  :)

Sadece cebe sığma olayina katılmıyorum. 1 seneyi geçti o konuda sıkıntı yok.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;457173
% 100 katılıyorum aynilari bana oldu.  :)

Sadece cebe sığma olayina katılmıyorum. 1 seneyi geçti o konuda sıkıntı yok.

alismissiniz demekki hocam nedense su buyuk telefonlar hic cazip gelmiyor bana :)

Çevrimdışı fatih01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;457267
HTC ONE MİNİ  ve LG G2  hangisini seçelim?

Senin kullanımına baglı büyük ekranlı istiyosan(oyun,foto,görsellik önemli ise) G2 yoksa mini

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
G2 daha büyük ekran ve daha özellikli. One mini ise daha kaliteli duruyor.

Bende baktım htc one lara. Cidden kaliteli bir alet. Iphone a en yakın ürün.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
One mini de o kalite yok hocam, kasası alüminyum değil plastik.

Bu kıyaslamada her türlü g2 derim