škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracıma rot ayarı yaptırdım

avni · 9 · 3202

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün tatile giderken aracımın düz yolda hafiften sağa çektiğini farkettim ve direksiyonu hafif sola çevirerek gittim ilk önce sağ lastik hafif iniktir dedim ama değilmiş bugün servise gittim ve rot ayarının bozuk olduğunu söylediler sebebinin ise sert bir şekilde çukura veya sert bir yere girmekten olduğu söylendi ben öyle bir yere girdiğimi hatırlamıyorum zaten olsa unutmam asla... 50 tl ücret karşılığında yaptılalr garantiye girmiyormuş rot ve balans ayarı bunuda öğrenmiş oldum.  K.Boskurt otomotiv yetkili serviste yaptırdım bu arada :favo1:

Buyrun resimler ;

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de sağa çekme var abi, ben de hiç sert çukura girdiğimi hatırlamıyorum.

direksiyonu kendim tuttuğum zaman 0 konumda bir problem yok gidişinde ama bıraktığım zaman kendiliğinden direksiyon hafif sağa doğru kayıyor ve sağa dalıyor. bunu farklı yollarda denedim yolun eğiminden vs. değil..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik havalarını kontrol et 4 lastiğin de havasını 32 psi yap servis öyle yapıyor. Daha sonra düz bir yolda dene eğer yine yapıyorsa Rot ayarına gir ayrıca yüksek hızda titreme yapıyorsa dreksiyon onuda balans ayarıyla düzeltirler.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ewet yaklaşık 1 saat sürüyor ayarlama, derece ve hatta dakikasına kadar net gösteriyor herşeyi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olun güle güle kullan :ok:
Benimde en dikkat ettiğim ayarsızsada en sinir olduğum sorun, jilet gibi gidecek araba yolda böyle. Güzel cihazla ayar yapmışlar, uzun süre bozulmadan gider inşallah. Çukurun illa çok sert, çok derin olması gerekmiyor, hafif bir çukur bile yeter, ufak hız tümseklerinden geçerken bile kaçabilir ayar.

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;378399
lastik havalarını kontrol et 4 lastiğin de havasını 32 psi yap servis öyle yapıyor. Daha sonra düz bir yolda dene eğer yine yapıyorsa Rot ayarına gir ayrıca yüksek hızda titreme yapıyorsa dreksiyon onuda balans ayarıyla düzeltirler.

avni bey servisin her dediğine inanmayın bütün lastikler 32 olmaz

fabilarda önler 30 arkalar 32 olacak

benzin kapağını açın bakın orda psi değerleri önler 2.1 arkalar 2.2 olarak geçer

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azakoglultd;380451
avni bey servisin her dediğine inanmayın bütün lastikler 32 olmaz

fabilarda önler 30 arkalar 32 olacak

benzin kapağını açın bakın orda psi değerleri önler 2.1 arkalar 2.2 olarak geçer

ben de biliyorum ama 30 olunca gözüme biraz inik gibi geliyor lastikler  kolayını bulsam 34-35 basacam ama ozamanda sert olur diye ellemiyorum.  Bu arada alamayagel e deliksiz park sensörüde getirseniz hiç fena olmaz  alper bey

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle