škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Evden Eve nakliyat önerileri?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakın zamanda ihtiyacım olacak..Nelere dikkat etmeli? Hangi firma olmalı?Fiyatları nasıl ? Firma çok, ancak hangi firma olmalı..?Sonuçta mobilyalar sökülecek, yerine götürülüp montaj yapılacak.Bu işlerden anlayan birisi olmalı..Kırılacak eşyaları kendim paketleyeceğim.Geriye kalanlar firmaya ait olacak..?

İlk defa taşınacağım, tecrübesi olanlardan yardım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Esen nakliyat.

Yıllardır oradan oraya taşınmak için kullandık bu firmayı (Yurtdışı ve yurtiçi)
Fiyatları konusunda bir bilgim yok fakat işlerini iyi yapıyorlar, paketleme işlemleri de güzel. Kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim akrabalar yeni taşındı koltukların arkasını yırtıp sonra bu yırtıktı zaten diye çamura yatıyorlar, başka bir arkadaşımın buzdolabını düşürdüler motorunu kırdılar yalvar yakar şikayet etme demişler arkadaş da acımış işlerinden olmasınlar diye ama yeni buzdolabı almak zorunda kaldı. baştan herşeyi detaylıca konuş derim gökhan, sonradan tatsızlıkla karşılaşma.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;378529
bizim akrabalar yeni taşındı koltukların arkasını yırtıp sonra bu yırtıktı zaten diye çamura yatıyorlar, başka bir arkadaşımın buzdolabını düşürdüler motorunu kırdılar yalvar yakar şikayet etme demişler arkadaş da acımış işlerinden olmasınlar diye ama yeni buzdolabı almak zorunda kaldı. baştan herşeyi detaylıca konuş derim gökhan, sonradan tatsızlıkla karşılaşma.

Abi bunların önüne geçmek için sigorta seçeneği var.

Biz yıllardır Esen firmasını kullandık. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna taşıdılar bizim eşyalarımızı. Hiç sorun yaşamadık. Ne zarar geldi ne de kaybolan bir şeyimiz oldu.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu firmayı aradım, Bursa içinde nakliye hizmeti yok..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Gökhan'cım Allah sabır versin ve geçmiş olsun şimdiden...

Şimdiye kadar yaşadıklarım ve duyduklarımdan; hiçbiri işini adam gibi yapmıyor, eşyalarına zarar veriyor, eşyaların çalınıyor vb.vb. Kimileri marangozlu falan diyor... Hikaye... Kimileri sigortalı diyor... Hikaye...

Söylenecek çok şey var... ama hadi tutayım dilimi... Anladın nasılsa sen...

Benim evden eve nakliyat önerim : Ölene kadar taşınma hiçbir yere :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan'cığım öncelikle kolay gelsin, ev taşımak kolay değil tabi. Valla açıkcası lojistik işinde Omsan üzerine pek tanımam, bu alanda bayağı iyilerdir, ev lojistiğinde de hizmet veriyorlar aynı hassasiyetle. Linkini veriyorum, bir bak incele sende. Lojistikci olmayan nakliyatcılardan her türlü sürprize hazır ol, eşyalarını emanet edeceksin çünkü unutma.
http://www.omsan.com.tr/evdeneve/

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;378570
Gökhan'cığım öncelikle kolay gelsin, ev taşımak kolay değil tabi. Valla açıkcası lojistik işinde Omsan üzerine pek tanımam, bu alanda bayağı iyilerdir, ev lojistiğinde de hizmet veriyorlar aynı hassasiyetle. Linkini veriyorum, bir bak incele sende. Lojistikci olmayan nakliyatcılardan her türlü sürprize hazır ol, eşyalarını emanet edeceksin çünkü unutma.
http://www.omsan.com.tr/evdeneve/

Omsan iyi gerçekten...Ancak bursa için şehir içi nakliye hizmeti fiyatı görünmüyor.Hafta içi sorgulayacağım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;378587
Omsan iyi gerçekten...Ancak bursa için şehir içi nakliye hizmeti fiyatı görünmüyor.Hafta içi sorgulayacağım..

İnternet üzerinde sadece İstanbul, Ankara var, diğer iller için telefon açman gerekiyor evet :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birde dışardan asansör vasıtasıyla indirme olayı olanları tercih et. apartman içi indirmede sağını solunu yamultuyorlar eşyaların. birde bez sarma işini. kazasız belasız iyi taşınmalar.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bursa'da neresi var bilmem ama benim tavsiyem; kırılacak ve kıymetli olan eşyalarını bir kaç gün öncesinden kendin hava dolu ambalajlara sar ve paketle.
İhtiyacın olan malzemeler yapı marketlerde ve ikea'da bulunuyor.
Hiçbiri senin özendiğin kadar özenmiyor. İllaki mobilyalarında (ahşaplarda) ufak tefek çizikler olacaktır.
Tüm paketleme işini adamlara bırakırsan hiç hoş işler olmayabilir, ben neredeyse tüm eşyamızı paketlere, kolilere..vs'ye koymama rağmen, hap kadar evden 4 saatte ancak çıkabilmişlerdi. Birde tavsiyem paketlerin üzerine içeriğini yazman, yoksa nerede ne var unutursun, kafa çarşamba pazarına döner.
Nakliye firmasınada bir zarar olduğunda zararın tamamını karşılıyıp karşılamayacağını sor. Ben taşınma öncesi 2 firma ile görüşmüştüm birisi nakliye ücretinin yarısı kadar hasar olursa öderiz demişti, haliyle kapı orada ardına bakma dedim. İkinci firmadaki adamda bizde zarar ziyan olmaz ama olursada neye zarar verirsek, ne hasar görürse tamamını karşılarız demişti. Tabi birde referanslarına bakmıştım. Çok şükür yemek masasının 1 ayağında dikkatli bakmayınca görülmeyecek ufak bir çizik dışında başka birşey olmamıştı. Ama, şu da bir gerçek, adamlar neyi battaniye ve hava dolu ambalaja saracaksa bende onlardan önce bir tur baloncuklu ambalaja sarmıştım; herifler deli gözüyle bakıyordu bana. :++::++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;378813
Bursa'da neresi var bilmem ama benim tavsiyem; kırılacak ve kıymetli olan eşyalarını bir kaç gün öncesinden kendin hava dolu ambalajlara sar ve paketle.
İhtiyacın olan malzemeler yapı marketlerde ve ikea'da bulunuyor.
Hiçbiri senin özendiğin kadar özenmiyor. İllaki mobilyalarında (ahşaplarda) ufak tefek çizikler olacaktır.
Tüm paketleme işini adamlara bırakırsan hiç hoş işler olmayabilir, ben neredeyse tüm eşyamızı paketlere, kolilere..vs'ye koymama rağmen, hap kadar evden 4 saatte ancak çıkabilmişlerdi. Birde tavsiyem paketlerin üzerine içeriğini yazman, yoksa nerede ne var unutursun, kafa çarşamba pazarına döner.
Nakliye firmasınada bir zarar olduğunda zararın tamamını karşılıyıp karşılamayacağını sor. Ben taşınma öncesi 2 firma ile görüşmüştüm birisi nakliye ücretinin yarısı kadar hasar olursa öderiz demişti, haliyle kapı orada ardına bakma dedim. İkinci firmadaki adamda bizde zarar ziyan olmaz ama olursada neye zarar verirsek, ne hasar görürse tamamını karşılarız demişti. Tabi birde referanslarına bakmıştım. Çok şükür yemek masasının 1 ayağında dikkatli bakmayınca görülmeyecek ufak bir çizik dışında başka birşey olmamıştı. Ama, şu da bir gerçek, adamlar neyi battaniye ve hava dolu ambalaja saracaksa bende onlardan önce bir tur baloncuklu ambalaja sarmıştım; herifler deli gözüyle bakıyordu bana. :++::++::++::++:

Evde ne var ne yok kutuladık, sardık :D Sadece mobilya ve beyaz eşya hariç tabi :)

Kombi kutularına,fittings malzeme kutularına doldurdum eşyaları, üstlerine de içeriğini yazdım.Kutuların içinde köpük destekli yaptım.Çok hassas kırılacak bazı özel aksesuarları kendim taşıyacağım.Hap kadar evden bunları 2 saate taşımazlarsa artık yuh derim :D

Aslında dopliş ile akşama kadar 15 kerede taşırım ama :D Yemiyor işte 4.kattan eşya indirmek :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;378910
Evde ne var ne yok kutuladık, sardık :D Sadece mobilya ve beyaz eşya hariç tabi :)

Kombi kutularına,fittings malzeme kutularına doldurdum eşyaları, üstlerine de içeriğini yazdım.Kutuların içinde köpük destekli yaptım.Çok hassas kırılacak bazı özel aksesuarları kendim taşıyacağım.Hap kadar evden bunları 2 saate taşımazlarsa artık yuh derim :D

Aslında dopliş ile akşama kadar 15 kerede taşırım ama :D Yemiyor işte 4.kattan eşya indirmek :D

Adamlar mobilyaları demonte ederken çaktırmadan sende uçlarını hava dolu ambalajlara sar, gerçi adamlar parçaları battaniyelere saracaklar ama battaniyelerin boyları bazı parçalara yetmeyecekdir, 4.kattan aşağı inerkende bir güzel sağını solunu çizecekler. Gerçi artık aynı renkte mobilya rötüş kalemleri var ama sen zararı elden geldiğince minimize et.

Bende aşırı kırılgan parçaları, özellikle maket araçlarımı, bilgisayarları, özel bardakları kendim taşıdım :D

Tabakları kendileri sarıp sarmalamıştı ama her tabakta gözüm seyirmişti.

Velhasıl, en iyiside olsa, ne yazıkki seninle aynı seviyede bilgi, görgü..vs'ye sahip adamlar gelmeyeceğinden, bazı eşyalarını haldır huldur (ne demekse) taşıyacaklar.

Ufak çizikler hiçbirşey değil, umarım birşeyleri kırmadan taşırlar. Benimle aynı anda taşınan birisinin taşınma esnasında 1-2 kolisinin altı açılmıştı, şansada hepsi tabak çanaktı, haliyle kırılmadık eşya kalmamıştı. Kadıncağız oturup ağlamıştı da neye çözüm.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim arıyorum hiç biri güven vermedi..Hiç kurumsal değiller..Taşırız ağbiyciğim :D

OMSAN'ı aradım oldukça kurumsal göründü..Ki zaten öyle büyük bir firma..Fiyat konusunda dönecekler.Zira sanıyorum istanbul ve ankara ağırlıklı ve şehir dışı çalışma yapıyorlar genelde..O yüzden bursa ve şehir içi biraz az iş gelmiş olabilir.Ya yüksek fiyat çıkartırlar yada biz yapamayız derler gibime geldi.

Bakalım inşallah uygun fiyat çıkartırlar.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz evi H100 ile 5-6 seferde taşımıştık :D Amcaoğulları Nakliye Şirketiyle :lol: