škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Karadeniz Gezim (Bol Fotoğraflı)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet tatili bitirmiş bulunmaktayım güzel bir fotoroman yapmaya çalıştım bakalım beğenecekmisiniz :)

İlk önce güzel bir bagaj temizliği yaptım:

IMG_1163 by endoflive, on Flickr

Daha sonra bagajı tıka basa doldurduk her tatilde olduğu gibi :D Arabada toplamda yolcu dahil 550 kg yük vardı arka taraf 5cm yay varmış gibi çöktü :D

IMG_1185 by endoflive, on Flickr

7 Temmuz 23:30 da hazırlıklar bitti yola çıktık babamın kuzenide bize yolda eşlik etti 2 araba olarak yolculuk yaptık.Octinin 1 haftadır süren sorunlarına yolculuğun daha ilk saatinde xenonların kesmesi ile 2 ye katladı gece gece hendekte xenonları söküp normal ampülleri takmak zorunda kaldım:)

Yollar genel olarak iyiydi Kocaelinde çimento fabrikasını geçince trafiği şehir içine vermişlerdi trafik müthişti resmen köprü trafiği gibi orada bi 40 dk takıldık daha sonra hiç hız kesmeden yola devam ettik.

Genel olarak hızımız 150-160 km/h arasında idir yer yer 200-220 yapıp octinin ciğerlerinide açtık maşallahı var hala ilk gün ki gibi :)LPG sisteminde yaptığımız değişiklikler çok fark ettirmiş arabanın çekişi gidişi bir başka oldu :)

Yolun ilk bölümünü sürekli yüksek süratlerde geçtik bundan yolayı ilk depo 340 km de sıfırlandı yaklaşık 40 lt lpg 88 tl buda 260 kr yapıyor klima sürekli açık:ok:

Gece pek fotoğraf çekemedim hendekten sonra osmancık asya tesislerinde mola verdik :)

IMG_1198 by endoflive, on Flickr

Bu da yancımız sümbül :D

IMG_1200 by endoflive, on Flickr

Osmancık tarafında pirinç tarlaları çok fazla olduğundan resmen sinek yağıyordu  :) Burada şöförler 2 saat dinlendiler :) Bizde çayımızı içtik :)

IMG_1203 by endoflive, on Flickr

IMG_1226 by endoflive, on Flickr

Daha sonra babam arkadaşına samsuna uğradı güzel bir kahvaltı yaptık ve yolumuza devam ettik.Samsuna gelmeden lpg yi tekrar fulledik bu arada pek fazla basmadığımızdan 84 tl lpg aldık gittiğimiz yol 450 km idi babamla şaşırdık ilk defa bu kadar uzun yol gitmiştik demek yardırking mode cebe zararmış:D 84/450=186 kr tarihi bir rekor :D

Mola bittikten sonra samsundan yola çıktık basa bas git git nereye kadar dedik ve ordu-boztepeye çıktık :)

IMG_1244 by endoflive, on Flickr

IMG_1274 by endoflive, on Flickr

Boztepenin manzarası süper.. Doğu karadenize gidenlere kesinlikle tavsiyemdir :)

Ve son durak Giresun-Göreleye vardık.Açlıktan miğdemizden uzun hava sesleri duyulmaya başadı hemen daldık Deniz Pide Salonuna :D

IMG_1287 by endoflive, on Flickr

En tereyağlısından :D

IMG_1296 by endoflive, on Flickr

Peynirli pideyi İstanbulda kaşar ile yapıyorlar hiç sevmiyorum orjinal yerinde köy peynirinden yapıyolar imansız peynirde deniliyor :)

IMG_1304 by endoflive, on Flickr

İlk günü böyle tamamladık daha sonra dedik 1000 km yol geldik et yemeden olmaz :D Hemen kasaptan et aldık özellikle yerli hayvan aldık lezzeti bir başka oluyor yörenin hayvanları bolca kekik tüketiyor bu da etin tadına yansıyor :)

Ateşi yaktık :)

IMG_1396 by endoflive, on Flickr

Dayım sağolsun yemek işinde kendini aşmış birisidir herşey doğal olsun diye şişleri yeni büyüyen fındık dallarından yaptık tadı başka bir güzeldi :D

IMG_1489 by endoflive, on Flickr

Heyy köfteee :D

IMG_1522 by endoflive, on Flickr

Çotanaksız olmaz :D

IMG_1424 by endoflive, on Flickr

Böğürtlenlerde ayrı bir güzeldi :)

IMG_1457 by endoflive, on Flickr

Bir günde böyle bitti daha sonraki gün planımızda olan kazıkbeli yaylasına çıktık.Görele merkezden 125 km kürtün-doğankentten yayla 44 km topraklı yol sarp kayalık ve uçurum octi için pek iyi olmadı bütün civataları oynadı :)

Kürtün civarları:

IMG_1537 by endoflive, on Flickr

Yayla giresun gümüşhane yolu üzerinde sıralı tünelleri geçtikten sonra yanlış hatırlamıyorsam doğankent barajından sapılıyordu :)

Yaylaya çıkarken 3 araba olduk annemiz kuzenide bizimle beraber geldi :) Tırmanışta biraz sıkıntı yaşadık rakım 2200 metreye çıkınca octi 2.viteste çekmemeye başladı zirveye yaklaştıkça mecbur benzini kullandık :) Matrix isi bizden çok daha kötüydü rampada duruncu araba tekrar kalkamıyordu boşta iken devirleniyor ama vitesteyken çekmiyordu 2-3 yerde durup tekrardan çıkmak zorunda kaldı :)

IMG_1542 by endoflive, on Flickr

Zirveye ulaştığımızda arabanın içi dışı heryeri müthiş derecede toz olmuştu.Sürekli yokuş çıktığımızdan klima açamadık :)

IMG_1554 by endoflive, on Flickr

IMG_1556 by endoflive, on Flickr

IMG_1557 by endoflive, on Flickr

Yaylanın yüksekşiği çok fazla temmuz ayında bile kışdan kalma karlar mevcut :) Zirveye çıkınca rakım 2600 metrelere yükseliyor telefondan sürekli rakım ölçüp durdum :D

IMG_1562 by endoflive, on Flickr

125 km yol geldik 4 saatlik bir seyahet sürdü hemen daldık mangal yapan bir mekana :) Bu kadar yol gelince yayla kuzusu yemedende olmaz :D

Peder bey test sürüşünde :D

IMG_1651 by endoflive, on Flickr

IMG_1657 by endoflive, on Flickr

Yayla merkezinin yüksekten görünüşü :) Yollar bozuk olduğu için arabaları yarı yolda bırakmak zorunda kaldık tabi sümbül hariç :D

IMG_1681 by endoflive, on Flickr

IMG_1684 by endoflive, on Flickr

Boş araziyide bulunca taktım tüfeği omzuma yaktım ortalığı :++:

IMG_1700 by endoflive, on Flickr

IMG_1741 by endoflive, on Flickr

IMG_1754 by endoflive, on Flickr

IMG_1761 by endoflive, on Flickr

IMG_1768 by endoflive, on Flickr

IMG_1789 by endoflive, on Flickr

Yaylanın en meşhur sularından biri 5 li çanak diye geçiyor direk kar suyu müthiş derecede soğuk elinizi altına zor sokuyorsunuz.Yüzümü yıkama gibi bir hatada bulundum yaklaşık 30 saniye suratım karıncalandır felç olucam sandım :D

IMG_1805 by endoflive, on Flickr

IMG_1809 by endoflive, on Flickr

Dönüş yolunda güzel bir oba :)

IMG_1899 by endoflive, on Flickr

IMG_1900 by endoflive, on Flickr

Dönüş yolunca güzel birde piknik yaptık :) Dere kenarımda karpuz peynir süper gidiyor.Karpuzu soğutmak için doğal yolları kullandık 15 dakika suyun içine bıraktık derenin suyuda yayladan geldiği için buz gibiydi :D

IMG_2027 by endoflive, on Flickr

Dönüş yolunca arabayı ben kullandım çukarlar arasında dans etmekten sürekli fren yapmaktan kendimden geçmişim utandım bak şimdi :++:

IMG_2077 by endoflive, on Flickr

Ve göreleye indik meşhur dondurmadan yedik.Dondurmacıyla 2 dk da kanki olduk :D

IMG_2106 by endoflive, on Flickr

IMG_2118 by endoflive, on Flickr

Yayla dönüşü arabanın her yeri battığından dolayı yıkamaya bıraktık.Görelede pek iyi yıkama yok en iyi yer burasıydı octi yaklaşık 1 saat kaldı ama tozunu pek iyi alamamışlar beğenmedim. Murat abi duy sesimi :D :D

IMG_2142 by endoflive, on Flickr

IMG_2143 by endoflive, on Flickr

Yıkandıktan sonra bir baktım kaputun üzerinde up uzun biz çizik var belliki kanı bozuk birisinin canı çok güzel şeyler istemiş.. Neyse dedim geçtim bagaja baktım orayada 3 tane çizik yapmış sağolsunlar ana bacı sövüp devam ettim..

Akşam üzeri babamların köyüne yol aldık yol kısmen güzeldi.Yüksek bir betonda çıkış anı gerilim yüksek vuracak mı vurmayacakmı diye ben kontroldeyim :D

IMG_2150 by endoflive, on Flickr

Bolca yeşillik :)

IMG_2167 by endoflive, on Flickr

Atış sırası pederde :D

IMG_2170 by endoflive, on Flickr

İstemediğiniz kadar meyve var ağaçlar armuttan geçilmiyor erik deseniz gene öyle dut vs bir çok meyve var hepside el değmemiş tadlarıda bir başka :)

IMG_2204 by endoflive, on Flickr

IMG_2190 by endoflive, on Flickr

Hazır gitmişken yardım olsun diye motorlara bakım yaptım bujilerini temizledim şanzımanlarını güzelce gresledim kapının önüne bıraktım :)

IMG_2213 by endoflive, on Flickr

Yeşillik bir başka güzel :)

IMG_2224 by endoflive, on Flickr

Dağa tırmandık bahçenin içinde taşın dibinden gelen su vardı onu bulup şişelerimizi doldurduk su buz gibi :)

IMG_2237 by endoflive, on Flickr

IMG_2240 by endoflive, on Flickr

IMG_2244 by endoflive, on Flickr

Görelede her yıl düzenlenen kemençe şenliklerine denk geldik.O akşamda fuat saka akustik konser yapıyordu çok güzel eğlendirdi :)

IMG_2325 by endoflive, on Flickr

Ve Dün 3 te otobüse bindim sabah 6 da indim peder bey biraz daha gezicem ben dedi benden bu kadar :) Biraz olsun kafanız dağılır umarım :ok:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Harika olmuş, ellerine sağlık Kadirim :ok: benim gibi İstanbul bekçilerine ilaç gibi geldi :(

Çevrimdışı Ümİt03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gerçektende çok şanslısın mükemmel bir tatil olmuş.gözüm gönlüm açıldı sayende.

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Harika görüntüler.
Eline sağlık içimiz açıldı.
Tatil dediğin böyle olmalı, denize girip haşlanmamalı benim gibi :)

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Bu süper birşye yahu. İzmirde yapana denk gelmedim, İstnabulda yemiştim kapalı pide. Tadı hala damağımda ;)

Geziniz güzelmiş,paylaşım için teşekkürler.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kendim gidip gelmiş gibi oldum, yaşadıklarının %90 ı ortak benim tatil zamanımdaki gibi :)

bu arada güllük biçmek sardıysa götüreyim giderken motor hazır adam bekliyor :++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;378761
Harika olmuş, ellerine sağlık Kadirim :ok: benim gibi İstanbul bekçilerine ilaç gibi geldi :(

2-3 gün kaçamak iyi gelir.İstanbul çok sıcak sabah indim direk eve :D

Alıntı yapılan: Ümİt03;378767
gerçektende çok şanslısın mükemmel bir tatil olmuş.gözüm gönlüm açıldı sayende.

Teşekkürler.Güzel yerler birazda merak olunca tabi :)

Alıntı yapılan: flash41;378787
Harika görüntüler.
Eline sağlık içimiz açıldı.
Tatil dediğin böyle olmalı, denize girip haşlanmamalı benim gibi :)

Evet mesela ben daha akdenize hiç inmedim en fazla ege :D

Alıntı yapılan: Symbol;378793
Bu süper birşye yahu. İzmirde yapana denk gelmedim, İstnabulda yemiştim kapalı pide. Tadı hala damağımda ;)

Geziniz güzelmiş,paylaşım için teşekkürler.

Dediğim gibi bu pideyi İstanbulda herkes yapamıyor.Özellikle gidip orada yiyorum burada çakmaları çok var :) İstanbulda olanlara tavsiye mekan pide için :D Sarıyer çayırbaşında shell in hemen arkasında pideban var pideleri gayet güzeldir bunun aynısı diyebilirim :)

Alıntı yapılan: Hacı Köksal;378798
kendim gidip gelmiş gibi oldum, yaşadıklarının %90 ı ortak benim tatil zamanımdaki gibi :)

bu arada güllük biçmek sardıysa götüreyim giderken motor hazır adam bekliyor :++:

Paldır işi bana ters :D Yağlayıp bıraktım gerisine karışmam :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ich bein zoitingen :rm:

Bu ne Kadir? Bu sene karadenize ara verelim dedik, ilk defa akdeniz yaptım ben de, ama karadeniz bi başka yaw...

Bizim oralara çok yaklaşmışsınız biz de Kürtün yolundan memleket Torul'a geçiyoruz. Bahsettiğin tüneller Günyüzü tünelleri miydi? Tam olarak nereden sapıyorsunuz?

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
saolasın kendim gitmiş kadar oldum valla benim de istediğim bir tur karadeniz turu ama maliyeti yüksek malum hoteller pahalı o yüzden 1000-1500 tl arası gider gibime geliyor kendi aracımla

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;378825
Ich bein zoitingen :rm:

Bu ne Kadir? Bu sene karadenize ara verelim dedik, ilk defa akdeniz yaptım ben de, ama karadeniz bi başka yaw...

Bizim oralara çok yaklaşmışsınız biz de Kürtün yolundan memleket Torul'a geçiyoruz. Bahsettiğin tüneller Günyüzü tünelleri miydi? Tam olarak nereden sapıyorsunuz?

Tünellerden birinin fotosunu çekmişim şans işte :D Peş peşe böyle 2-3 tünel var :)

IMG_1528 by endoflive, on Flickr

Mevkiyi tam bilmiyorum söğidin denilen bi yoldan çıktık bu o yol üzerindeki en büyük baraj sanırsam üzerinde balık çiftlikleri var :) Bunun önünden geçtik sonra 44 km tırmanış :D

IMG_1539 by endoflive, on Flickr

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;378826
saolasın kendim gitmiş kadar oldum valla benim de istediğim bir tur karadeniz turu ama maliyeti yüksek malum hoteller pahalı o yüzden 1000-1500 tl arası gider gibime geliyor kendi aracımla

İstanbul-Görele arası 1010 km civarında Trabzonda 1150-1175 civarın olması lazım gidiş dönüş ciddi bir mesafe otellerde o kadar pahalı değil :) Mesela yaylada gecelik 15 tl verdik sadece yatak parası :)

Alıntı yapılan: Hacı Köksal;378827
benim şafak 34 :)

Allah kurtarsın bu sıcakta fındık kolay değil :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kadir_;378843
Tünellerden birinin fotosunu çekmişim şans işte :D Peş peşe böyle 2-3 tünel var :)

IMG_1528 by endoflive, on Flickr

Mevkiyi tam bilmiyorum söğidin denilen bi yoldan çıktık bu o yol üzerindeki en büyük baraj sanırsam üzerinde balık çiftlikleri var :) Bunun önünden geçtik sonra 44 km tırmanış :D

IMG_1539 by endoflive, on Flickr

Peki Kürtün yolundan çıktıktan sonrası kaç saat sürüyor?

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
güzel derleme güzel fotolar.güzel gezi olmuş.darısı hepimizin başına.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com