škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 Hakkında Sorular.

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

2005 Model Fabia 1.2 aracım var. 96.000 Km de.

Arabayı stop ettikten sonra (5 - 10 saniye) bir yay sesi geliyor.Röle olabilir dediler. Acaba bu nedir.

Aracın sağ ön kapı bazen açılmıyor. Sıcaklarla alakalı olabilirmi? 1 aydır 2 veya 3. böyle oluşu.

Araç hemen 3000 devir civarlarına çıkıyor. Ama 2200 - 2400 devir civarlarında vites değiştirin deniyor. 1.2 araç için 2200-2400 devir çok az değil mi?

Teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sesi duymadan bir şey demem zor, kapı için swiç ve kilidi kontrol ettir. Vites değişimi, yola, yüke göre değişir, boş yolda 2400'de de vites atılır ama yüklüyken, sollama yaparken falan dayan gitsin, üst devirde bayılmaz HTP

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;379207
Sesi duymadan bir şey demem zor, kapı için swiç ve kilidi kontrol ettir. Vites değişimi, yola, yüke göre değişir, boş yolda 2400'de de vites atılır ama yüklüyken, sollama yaparken falan dayan gitsin, üst devirde bayılmaz HTP

Sesi kaydetsem anlayabilirmisiniz.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
korkmayın gaza basmaktan. özellikle rampada yardırın gitsin. düz yolda 2500 d/d da kullanırsanız ekonomi sağlanır motora da yük binmez.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Faboct;379209
Sesi kaydetsem anlayabilirmisiniz.

Deneriz, normalda stop edince bir ses geldiğini hatırlamıyorum ben HTP'de...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle bir ses hatırlamıyorum 1.2'lerde ama benzeri bir durum olabilir evet. Kapının açılmamasına etken birçok sebep var, merkezi kilit beynide olabilir, kilit mekanizmasıda olabilir, görmek lazım sorunu yaptığı sırada. Sıcak bir ihtimal, bir temasızlık olabilir belki.
Vitesi kendi kullanım şeklinize göre uygun devirde atın kullanın, arabanın vitesi, devri reçete usülü kullanılmaz. Yol ve şartlara göre değiştirin.

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;379212
korkmayın gaza basmaktan. özellikle rampada yardırın gitsin. düz yolda 2500 d/d da kullanırsanız ekonomi sağlanır motora da yük binmez.

Aslında şimdiye kadar kullandığım bütün arabalarda (Berlingo eski ve yeni kasa , H100 , Corsa ) 2500 - 3000 arasında vites değiştirirdim ama bu araçta birden 3000 devire çıkıyor nasıl oluyor anlamıyorum.

Ses zararlı bir ses gibi gelmiyor ama aklıma takıldı. Konsolun en solundan sigorta kutusunun ordan geliyor sanırım.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
küçük motor, dolayısıyla da kısa oranlı şanzımandan ötürü. şehir içinde kıvrak olmasını sağlamak içindir ki başarılıdır da bu konuda.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;379221
küçük motor, dolayısıyla da kısa oranlı şanzımandan ötürü. şehir içinde kıvrak olmasını sağlamak içindir ki başarılıdır da bu konuda.

%90 eşim kullanıyor ataklık çok önemli değil. Yakıt ekonomisi sağlamak için 2500 - 3000 devirde kullansak bir sorun olurmu. Motor veya mekanik olarak.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir problem olmaz 2500 3000 arası ekonomi için de iyidir...

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birşey daha sorayım.

Arkadaşımda 2004 Fabia 1.4 Special 101 Bg araç var. O araçta çalışırken hiç ses yokken benim araç biraz sesli çalışıyor. Bu bir zincir sorunu falan olabilirmi? Yoksa normalmidir.?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 silindir+triger zincirli, 1.2'de ses farklı olur o nedenle.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Faboct;379268
Birşey daha sorayım.

Arkadaşımda 2004 Fabia 1.4 Special 101 Bg araç var. O araçta çalışırken hiç ses yokken benim araç biraz sesli çalışıyor. Bu bir zincir sorunu falan olabilirmi? Yoksa normalmidir.?
1.2HTP' nin trigeri zincirli, 1.4 101HP' nin kayış.
1.2HTP' nin daha sesli çalışmasının nedeni budur; ancak abartı bir ses varsa, zincirin değiştirilme zamanı gelmiş de olabilir.

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;379285
1.2HTP' nin trigeri zincirli, 1.4 101HP' nin kayış.
1.2HTP' nin daha sesli çalışmasının nedeni budur; ancak abartı bir ses varsa, zincirin değiştirilme zamanı gelmiş de olabilir.

Normali nasıl bilmediğim için ses fazla mı bilmiyorum. Bir aksilik çıkmazsa akşam ses kaydı yapıp yarın eklerim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Faboct;379294
Normali nasıl bilmediğim için ses fazla mı bilmiyorum. Bir aksilik çıkmazsa akşam ses kaydı yapıp yarın eklerim.
Sağlıklı çalışan bir başka 1.2HTP' nin sesini dinlemek gerekli.:wnk: