škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kemer Takın Lütfen!!!

FF · 20 · 5314

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;379745
Bu Videolardan Sonra Airbagi Bişey Zanneden Varmıdır Acaba ? Milletimiz Airbagi Patlayınca Arabadn Çıkana kadar Şişik Kalıp Seni Kuştüyü Yastığa Aldıgını Sanıyor. 1Msn Lik Bir Patlamadan Medet Umuyolar.. Bana Göre Emniyet Kemeri Dışında Gerisi Fasa Fiso..

Sende iyice öldürdün hava yastığını :D
Evet insanımızın beklediği kadar büyük bir şey değil belki ama,bir çok kişi hayatını hava yastıklarına borçlu :)
Gerisi fasa fiso demekte yanlış. Daha dün ESP olmasaydı parçalarımızı toplayamazlardı dengesiz bir Passat sürücüsü yüzünden ...
Yani bu tür yardımcı sistemler bence çok gerekli. Şahinle kemer takılı seyehat etmek var,birde tam güvenlik donanımına sahip bir araçla kemer takılı gitmek var.. Sadece kemer bazen yeterli olmayabilir yani :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim İçin Tek Önemli Şey Emniyet Kemeridir , 2.Olarakta Abs. Adam Kemer Takmaz Hayatında Ya Arkadan Dolaşmıştır Yada Toka Vardır Sonra Konuşur Bunda 50 Tane Airbag Var.

Airbag Meirbagmiş , Esp Miş Tcs Miş Hiç Umrumda Olmaz. Hatta Türkiyede Avrupa Gibi Aracı Komple İstedigimiz Gibi Almamız Gerekiyor. Ben Abs Dışında Hiç Bişey Almazdım Sürücü Hava Yastığı Bile Almazdım. Şu An Patlasa Bile Söker Atar Korna Kapağı Alır Devam Ederim :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;380664
Benim İçin Tek Önemli Şey Emniyet Kemeridir , 2.Olarakta Abs. Adam Kemer Takmaz Hayatında Ya Arkadan Dolaşmıştır Yada Toka Vardır Sonra Konuşur Bunda 50 Tane Airbag Var.

Airbag Meirbagmiş , Esp Miş Tcs Miş Hiç Umrumda Olmaz. Hatta Türkiyede Avrupa Gibi Aracı Komple İstedigimiz Gibi Almamız Gerekiyor. Ben Abs Dışında Hiç Bişey Almazdım Sürücü Hava Yastığı Bile Almazdım. Şu An Patlasa Bile Söker Atar Korna Kapağı Alır Devam Ederim :D

Büyük konuşmaaa :D

ABS konusunda ise :ok:

[YOUTUBE]Ho4PI9zaZy4[/YOUTUBE]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;380659
Büyükşehirlerdeki sürücüler mitolojik canlılar aslında.:D Yarı insan yarı öküz hemen hepsi.:rm:

Lam böyle birşey aha da:rm::hanz::rm::hanz:

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HepYek;380643
Büyükşehir olmaya aday küçük bir şehirde yaşıyorum. Şehirde herkes hız limitlerine uyuyor. Şehir içinde kesinlikle kemer takmıyorum. (Hız limiti yer yer değişiyor. 40-50) Şehirlerarası yola çıktığımda takıyorum. Büyükşehirde yaşıyor olsam otoparkta bile kemer takardım. Gelip arkadan biri vurup camdan çıkarım diye düşünce oluşurdu. Manyak herif dolu büyük şehirlerde.

Büyük şehirde yaşayan arkadaşların paranoyak olmasına çok normal. Çünkü çok az sayıda normal sürücü var. Herkesin bir acelesi varmış gibi davranıyorlar. Herkes kendini akıllı sanıyor. İstanbul, Ankara sürücülerinden nefret ediyorum. Kendilerini bir mok sanıyorlar. Araya saygısızca beklemeden dalmalar, yol vermemeler. Sen nesin ya, 34 plaka oldun diye kendini ne zannediyorsun? Sağına soluna bakmadan yola dalmak alışkanlık olmuş.

Büyükşehirde yaşıyor olsam kesinlikle kemer takmadan arabayı çalıştırmazdım ancak küçük şehirde işler çok farklı. Herkes saygılı bir defa. Gözü açılmadık mı dersiniz, enayimi dersiniz ama küçük şehir trafiğini on numara.

40-50 km hızla gidilen bir trafikte de kemer takılmıyor haliyle. Polislerde ceza kesmiyor tabi.

Büyük şehirlerde üniversite kampüslerinde bile hoplak denilen hız yavaşlatma engelleri var. Tabelaları okuyamayan geri zekalılar için.

Crash testler 65km/h ile yapılır yani 40-50km yapılan kazalarda bana bir şey olmaz demeyin siz yine kemerinizi takın.

Küçük şehirde herkes birbirine saygılı ve yol veriyor demeyin ben Karabük'te öğrenciydim size neler anlatırım neler. Dahası Gölcük'te çalışıyorum burası da biraz sorunlu.

İstanbul sürücüleri için şunu diyebilirim (aralarında hemşeriniz de vardır) şehrin kendine has trafik kuralları var ve bu kuralları heryerde uygulamaya çalışıyorlar sorun bu. Yoksa plakam 34 herkes bana yol versin en iyi ben kullanırım dediklerini sanmıyorum.

Son olarak kemerinizi takın.